Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 07.10.2009, 23:06:40
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Cu placere.L-am uitat pe Sorin Oprescu.Scuze.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 07.10.2009, 23:07:34
crisenc crisenc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Locație: Romania Bucuresti Sector3
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit consens

Buna seara!
Sunt "nou nout"...am 53 de ani... este prima data cand ...cred... ca postez pe un site! Sunt la gradinita cu credinta desi am absolvit studii superioare economice (1980). Asa ca imi cer iertare ca indraznesc sa postez pe acest site pe care simt ca ma regasesc in starea care sunt in prezent prin voia lui Dumnezeu.
Gata cu prezentarea!

Provocare:

Azi am vazut pe site postat Dan Puric - am ramas perplex.... placut perplex daca pot sa spun asa!
Si am vazut Lumina!

Provocarea mea pe forum (daca va ajunge sa fie postata)... este:

Dan Puric cu voia lui Dumnezeu .... NOUL Presedinte al Romaniei?!!!! AMIN
Reply With Quote
  #23  
Vechi 08.10.2009, 06:20:26
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Are ceva studii de management Dan Puric, sau macar experienta?
Reply With Quote
  #24  
Vechi 08.10.2009, 06:28:59
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Thumbs up

Citat:
În prealabil postat de tigerAvalo9 Vezi mesajul
Cu placere.L-am uitat pe Sorin Oprescu.Scuze.
cred ca e singurul care se pricepe cat de cat la administratie.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 08.10.2009, 06:42:29
seara_de_vara seara_de_vara is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 30.09.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 6
Implicit

Salut!Si doctorul Oprescu.El zice ca e independent.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 08.10.2009, 10:09:40
Marius22 Marius22 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.07.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.345
Implicit

Citat:
În prealabil postat de crisenc Vezi mesajul
Dan Puric cu voia lui Dumnezeu .... NOUL Presedinte al Romaniei?!!!! AMIN
Cred ca lucrarea lui Dan Puric are loc la un alt nivel, acela al "redesteptarii constiintei". Sa nu ne asteptam ca el sa relanseze economia tarii noastre.
Reply With Quote
  #27  
Vechi 08.10.2009, 10:23:25
OmuBun
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Eu zic ca n-are rost sa fim nici sentimentali, nici naivi. Si Gigi Becali are foarte bune intentii, dar Mama Natura ne inzestreaza pe fiecare cu calitati si defecte. Iar ca sa fii Presedintele tarii trebuie neaparat sa ai inclinatii de lider. N-am nimic cu Dl Puric, dar... nu cred eu ca el sustine aceeasi parere!
Adevarul e ca nici nu prea avem cu cine "defila", (eu nu m-am decis pt cineva anume), dar Basescu este ULTIMUL din lume pentru care as mai pune votul. N-am putut vedea atata parsivenie, la un singur om si e cu-atat mai grav cu cat ne mai si reprezinta. Da, avem nevoie de cineva "uns cu toate alifiile", (uneori chiar ne prinde bine) dar la el parca prea e un conglomerat de alifii, iar ce-i mult, strica. Am aflat (nu din mass-media pentru ca nu-mi place politica la tv) lucruri care mi-au provocat un gust amar. In timp ce "pe sticla" pozeaza in "corect"-ul si "intelept"-ul. Eu nu spun "Sa plece, naibii!", pentru ca nu se cade din partea unui crestin, dar sa-si vada de drumul lui si sa ne lase in prostia noastra de care a stiut mai bine ca oricare altul sa profite!
Si inca ceva: Nu cred ca varianta de a nu merge la vot este o solutie, chiar daca sunt convins ca pe fiecare dintre noi ne-a cuprins o maaare lehamite. Toti sunt niste mincinosi si promit marea cu sarea. Dar macar sa inlaturam dezbinarea asta facuta cu buna stiinta. Nu-l voiam pe Geoana (mi se parea un pic prea servil), dar daca are sustinere din partea celor care vor sa miste ceva in tara asta, probabil lui ii voi da votul.
Cel pentru care lucrez eu are peste o mie de angajati, pentru care se zbate cum poate sa le ofere zilnic de lucru. Si are cele mai mari salarii, mult peste limita minima pe economie. Dar fara contracte, e foarte greu. Intr-o zi, le-a spus muncitorilor la o sedinta "Rugati-va sa nu mai iese Basescu, daca vreti sa mai aveti o paine de dus acasa!" E un om extrem de onest si cu o vointa extraordinara de a dovedi ca se poate si atunci cand altii spun ca e imposibil. Eu nu vreau sa influentez pe nimeni, dar pentru oamenii care ii vad zilnic ingandurati pentru ziua de maine, consider ca merita sa-mi pun votul impotriva unui individualist care a distrus si dezbinat toate relatiile, dupa sistemul binecunoscut "Daca nu-i poti catiga, dezbina-i!"
Reply With Quote
  #28  
Vechi 08.10.2009, 13:29:59
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de OmuBun Vezi mesajul
Eu zic ca n-are rost sa fim nici sentimentali, nici naivi. Si Gigi Becali are foarte bune intentii, dar Mama Natura ne inzestreaza pe fiecare cu calitati si defecte. Iar ca sa fii Presedintele tarii trebuie neaparat sa ai inclinatii de lider. N-am nimic cu Dl Puric, dar... nu cred eu ca el sustine aceeasi parere!
Adevarul e ca nici nu prea avem cu cine "defila", (eu nu m-am decis pt cineva anume), dar Basescu este ULTIMUL din lume pentru care as mai pune votul. N-am putut vedea atata parsivenie, la un singur om si e cu-atat mai grav cu cat ne mai si reprezinta. Da, avem nevoie de cineva "uns cu toate alifiile", (uneori chiar ne prinde bine) dar la el parca prea e un conglomerat de alifii, iar ce-i mult, strica. Am aflat (nu din mass-media pentru ca nu-mi place politica la tv) lucruri care mi-au provocat un gust amar. In timp ce "pe sticla" pozeaza in "corect"-ul si "intelept"-ul. Eu nu spun "Sa plece, naibii!", pentru ca nu se cade din partea unui crestin, dar sa-si vada de drumul lui si sa ne lase in prostia noastra de care a stiut mai bine ca oricare altul sa profite!
Si inca ceva: Nu cred ca varianta de a nu merge la vot este o solutie, chiar daca sunt convins ca pe fiecare dintre noi ne-a cuprins o maaare lehamite. Toti sunt niste mincinosi si promit marea cu sarea. Dar macar sa inlaturam dezbinarea asta facuta cu buna stiinta. Nu-l voiam pe Geoana (mi se parea un pic prea servil), dar daca are sustinere din partea celor care vor sa miste ceva in tara asta, probabil lui ii voi da votul.
Cel pentru care lucrez eu are peste o mie de angajati, pentru care se zbate cum poate sa le ofere zilnic de lucru. Si are cele mai mari salarii, mult peste limita minima pe economie. Dar fara contracte, e foarte greu. Intr-o zi, le-a spus muncitorilor la o sedinta "Rugati-va sa nu mai iese Basescu, daca vreti sa mai aveti o paine de dus acasa!" E un om extrem de onest si cu o vointa extraordinara de a dovedi ca se poate si atunci cand altii spun ca e imposibil. Eu nu vreau sa influentez pe nimeni, dar pentru oamenii care ii vad zilnic ingandurati pentru ziua de maine, consider ca merita sa-mi pun votul impotriva unui individualist care a distrus si dezbinat toate relatiile, dupa sistemul binecunoscut "Daca nu-i poti catiga, dezbina-i!"
Sa dea Dumnezeu sa nu mai iasa Basescu presedinte !!!!!!
Reply With Quote
  #29  
Vechi 08.10.2009, 13:50:57
Traditie1 Traditie1 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.752
Implicit

Nu e nevoie sa aiba calitati de lider, banditii si nebunii au deseori calitati de lider. Gogoasa asta cu liderul e a sustinatorilor lui Basescu.

Basescu a reusit sa pacaleasca o buna parte din populatie, unii s-au trezit, altii înca mai dorm. Este un mincinos iscusit cu o personalitate atipica care induce în eroare, un individ frustrat si lipsit de constiinta dar cu spirit de orientare. Mânariile facute de el si de acolitii lui sunt chiar mai sfidatoare decât ale pesedistilor.

Nu stiu sub cine coruptia ar fi mai mica, poate ar merita încercat si Vadim, cu toata nebunia si demagogia lui omul are si o urma de principii. Sper sa nu ma însel.
__________________
Cereți și vi se va da; căutați și veți afla; bateți și vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, și celui ce bate i se va deschide
Reply With Quote
  #30  
Vechi 08.10.2009, 13:56:03
AndruscaCIM's Avatar
AndruscaCIM AndruscaCIM is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.08.2009
Locație: Germania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.750
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Traditie1 Vezi mesajul
Nu e nevoie sa aiba calitati de lider, banditii si nebunii au deseori calitati de lider. Gogoasa asta cu liderul e a sustinatorilor lui Basescu.

Basescu a reusit sa pacaleasca o buna parte din populatie, unii s-au trezit, altii înca mai dorm. Este un mincinos iscusit cu o personalitate atipica care induce în eroare, un individ frustrat si lipsit de constiinta dar cu spirit de orientare. Mânariile facute de el si de acolitii lui sunt chiar mai sfidatoare decât ale pesedistilor.
Este clar ca este un corupt fara margini, dar ceea ce nu inteleg eu este cum de are tupeul sa apara pe sticla ca si cum nu ar fi si mai arata si cu degetul in jurul lui...asta mi se pare penibil!!!

E clar ca la caracterul pe care il are a fost cred cel mai bun colaborator al securitatii, dar si-a ars dosarul si tace ca o stiuca prajita cu ochiul intr-o parte! =))
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric presedintele Romaniei tot-Laurentiu Generalitati 218 10.11.2012 21:24:19
Presedintele Egiptului isi va alege ca vicepresedinte un crestin andra_v Generalitati 2 30.06.2012 21:10:25
Presedintele CJ Arges, retinut Melissa Generalitati 2 26.01.2011 21:46:15
Presedintele UE eulaura Generalitati 18 23.11.2009 12:35:05
Presedintele Americii un om manipulat? goldfinger17 Generalitati 37 09.11.2008 02:34:21