Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Alte Religii
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #401  
Vechi 23.07.2008, 15:50:32
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

tudorane, spun ceea ce esti: sluga Satanei.
so?
  #402  
Vechi 23.07.2008, 15:51:04
cristitodoran_1 cristitodoran_1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.07.2008
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristitodoran_1
Demonstreaza tu ca exista, nu eu. Voi ati spus ca exista de ce trebuia eu sa demonstrez ca nu exista? Ce-ti mai place sa improsti cu noroi.
Am sa-ti demonstrez ca nu exista cand ai sa-mi demonstrezi tu ca intre marte si pamant nu exista un mutunel de plus invizibil.
  #403  
Vechi 23.07.2008, 15:51:35
cristitodoran_1 cristitodoran_1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.07.2008
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de petrurar
tudorane, spun ceea ce esti: sluga Satanei.
so?
iar noroi. Numai asta stii sa faci?
  #404  
Vechi 23.07.2008, 15:52:16
cristitodoran_1 cristitodoran_1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.07.2008
Mesaje: 32
Implicit

Citat:
În prealabil postat de petrurar
tudorane, spun ceea ce esti: sluga Satanei.
so?
Daca nu cred nici in satana, atunci ce-ai realizat?
  #405  
Vechi 23.07.2008, 15:52:30
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristitodoran_1
Citat:
În prealabil postat de petrurar
tudorane, demonstreaza ca nu a existat Iisus.
anticrtist, sluga Satanei.
tudorane, tu, ca si libercugetator, nu ar trebui sa te superi, nu-i asa? pentru ca nu crezi nici in existenta Satanei.
si atunci?
Demonstreaza tu ca exista, nu eu. Voi ati spus ca exista de ce trebuia eu sa demonstrez ca nu exista? Ce-ti mai place sa improsti cu noroi.
hai, lasa, demonstreaza ca existenta fotonului si a neutronului neaga existenta Lui Dumnezeu.
cu ce noroi improsc tudorane?
ia vezi tu cum ai jignit atitia oameni?
  #406  
Vechi 23.07.2008, 15:55:11
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristitodoran_1
Citat:
În prealabil postat de petrurar
tudorane, spun ceea ce esti: sluga Satanei.
so?
Daca nu cred nici in satana, atunci ce-ai realizat?
eu ti-am demonstrat ca nu esti ceea ce ti-ai dori sa fii: un ateu.
te depaseste tudorane. ar trebui sa ai cultura, intradevar.
nu doar sa te smiorcai ca sint icoane in scoli si ca tu nu vrei ca banii tai sa fie cheltuiti de altii. bla-bla-bla.
altceva impotriva crestinismului mai ai de zis?
in afara de bani?
asta inseamna pentru tine ateism?
as zice mai mult ca demonstreaza lacune grave. de cultura, in primul rind.
deci?
  #407  
Vechi 23.07.2008, 15:57:06
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristitodoran_1
Citat:
În prealabil postat de cristitodoran_1
Demonstreaza tu ca exista, nu eu. Voi ati spus ca exista de ce trebuia eu sa demonstrez ca nu exista? Ce-ti mai place sa improsti cu noroi.
Am sa-ti demonstrez ca nu exista cand ai sa-mi demonstrezi tu ca intre marte si pamant nu exista un mutunel de plus invizibil.
uau, tudorane, ce m-ai impresionat.
si iata cum ateul nostru, tudoran, o da pe nutzunache de plus.
sint profund impresionat.
altceva, tudorane?
in afara de bani, icoane si mutzunache, ce mai ai de reprosat?
  #408  
Vechi 23.07.2008, 19:55:24
cristitodoran_1 cristitodoran_1 is offline
Member
 
Data înregistrării: 22.07.2008
Mesaje: 32
Implicit

Pe tine te baga astia cand vor sa scape de cineva?

Prin mutunachele de plus faceam referire la modul in care in loc ca voi sa demonstrati existenta lui d-zeu, puneti pe altii. In sensul ca nu eu trebuie sa demonestrez neexistenta unui lucru, ci voi trebuie sa demonstrati ca exista cu argumente plauzibile.

Cu fotonii se vede ca nu ai citit discutia cu vsovi. El spusese ca au masa si ca viteza luminii in vid poate fi depasita. Eu i-am demonstrat ca se inseala. In nici un caz n-am vrut sa demonstrez inexistenta prietenului vostru imaginar folosind fotonii.

Se vede clar ca altceva in afara de insulte nu stii sa spui.

De retrocedari ai auzit? Stii ce inseamna? Stii ca s-au retrocedat paduri de mii de hectare bisericii?

Vino cu raspunsuri domnule, nu cu injurii si mistouri de mahala.

Sunt ateu.

ATÉU, -ÉE, atei, -ee, s.m. și f. Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități.

Nu cred nici in paranormal. Sunt de asemenea si sceptic in mai toatea privintele. Daca ceva nu mi se pare plauzibil ma documentez.

Ti-am mai zis o data, vorbesc despre dumnezeul crestin aici pentru ca este un forum CRESTIN ORTODOX care "trateaza" ateismul. Ar fi ilogic sa ma apuc sa le cer sa demonstreze existenta lui Zeus de exemplu, ar insemna sa-si nege credinta.

Ai auzit si tu de istoria religiilor? Esti clasa a 12-a cumva? Mai bine invata la bac ca nu prea cred ca l-ai luat, sau stai, tu n-ai nevoie sa inveti, te ROGI.

Daca tu imi zici anticrist, io iti zic mutunache_anti_argumentatie. Na, demonstreaza-mi ca nu esti si n-am sa-ti mai zic. :)

Pa, mutunache_anti_argumentatie, rimeaza putin. Astept cu nerabdare raspunsul tau mutunache_anti_argumentatie. Sunt curios cum o sa-mi spui, satana, anticrist, antimoise, antieva+adam=love, antitine, antibiserica, anti fleosc. Jignirea arma prostului. Ma amuzi. PAAAAAA
  #409  
Vechi 23.07.2008, 21:22:28
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristitodoran_1
Imi vad de ale mele, stau pe un thread despre ateism pe un site crestin ortodox. Eu sunt ateu. Deci in ce fel nu-mi vad de ale mele? Treaba mea cu cine-mi pierd vremea. Daca n-ai nimic de spus, citeste.
a citi ce scrii tu e curata pierdere de vreme.

propun BOICOT-ul din partea forumistilor, daca nu o sa primesti si al doilea ban de la ADMIN.
  #410  
Vechi 23.07.2008, 21:40:47
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristitodoran_1
Pe tine te baga astia cand vor sa scape de cineva?

Prin mutunachele de plus faceam referire la modul in care in loc ca voi sa demonstrati existenta lui d-zeu, puneti pe altii. In sensul ca nu eu trebuie sa demonestrez neexistenta unui lucru, ci voi trebuie sa demonstrati ca exista cu argumente plauzibile.

Cu fotonii se vede ca nu ai citit discutia cu vsovi. El spusese ca au masa si ca viteza luminii in vid poate fi depasita. Eu i-am demonstrat ca se inseala. In nici un caz n-am vrut sa demonstrez inexistenta prietenului vostru imaginar folosind fotonii.

Se vede clar ca altceva in afara de insulte nu stii sa spui.

De retrocedari ai auzit? Stii ce inseamna? Stii ca s-au retrocedat paduri de mii de hectare bisericii?

Vino cu raspunsuri domnule, nu cu injurii si mistouri de mahala.

Sunt ateu.

ATÉU, -ÉE, atei, -ee, s.m. și f. Adept al ateismului; persoană care neagă existența lui Dumnezeu și a oricărei divinități.

Nu cred nici in paranormal. Sunt de asemenea si sceptic in mai toatea privintele. Daca ceva nu mi se pare plauzibil ma documentez.

Ti-am mai zis o data, vorbesc despre dumnezeul crestin aici pentru ca este un forum CRESTIN ORTODOX care "trateaza" ateismul. Ar fi ilogic sa ma apuc sa le cer sa demonstreze existenta lui Zeus de exemplu, ar insemna sa-si nege credinta.

Ai auzit si tu de istoria religiilor? Esti clasa a 12-a cumva? Mai bine invata la bac ca nu prea cred ca l-ai luat, sau stai, tu n-ai nevoie sa inveti, te ROGI.

Daca tu imi zici anticrist, io iti zic mutunache_anti_argumentatie. Na, demonstreaza-mi ca nu esti si n-am sa-ti mai zic. :)

Pa, mutunache_anti_argumentatie, rimeaza putin. Astept cu nerabdare raspunsul tau mutunache_anti_argumentatie. Sunt curios cum o sa-mi spui, satana, anticrist, antimoise, antieva+adam=love, antitine, antibiserica, anti fleosc. Jignirea arma prostului. Ma amuzi. PAAAAAA
tudorane, ramine cum am stabilit, esti anticrist.
stai calm, flegma nu vine inspre tine, ar insemna prea multe pentru un anticrist.
eu vreau doar sa stabilim ce relatii sint intre tine si cei de aici.
de pe ce pozitii combati tu.
ei bine, nu ai reuysit sa demonstrezi nimanui cum ca ai fi ateu. nu, esti sluga satanei.
si nu inteleg de ce te aprinzi asa tare, fiule?
te supara aceasta titulatura?
Dumnezeule, pentru ce, daca tu nu recunosti nici o foarta superioara tie?
pentru tine este o injurie faptul ca te apelez cu "sluga satanei"?
omg, ce sensibil esti ca si ateu :)))

so?
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ateii si ateismul androneo Secte si culte 37 27.04.2012 17:02:34
Ateismul (part 2) informatorul Alte Religii 142 09.11.2011 01:44:27
Ateismul e sexy Bast-et Generalitati 32 20.09.2010 19:17:53
ateismul andaluzia Generalitati 14 30.03.2009 12:38:49
ATEISMUL saccsiv Generalitati 130 28.03.2009 16:19:05