Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #51  
Vechi 31.12.2010, 05:37:10
rusu87 rusu87 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 09.03.2009
Mesaje: 11
Implicit

Nu se merita sa suferi!Viata este destul de frumoasa,nu numai prin a calatori,sa calatoresti inseamna bani multi si timp mult.Eu cred ca este mai bine sa mergi la un azil sa ai grija de niste batrini,sau la un spital de copii sa ai grija de eii,sau sa faci biscuiti si sa vinzi la magazine la un leu pungulita,si ai sa vezii tu singurica cum incepi sa te simti mult mai util si mult mai sanatoasa.Dar...,sa nu uitii ca trebuie sa te rogi la bunul nostru Dumnezeu Si in baie daca te afli sa te rogi la bunul Dumnezeu.Iti dores mult succes pt anul 2011.
Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
din cz unor probleme de sanatate,(depresie) am 32 ani, nu mai suport zgomotul , petrecerile, lume multa aglomeratie. Inainte de aceasta depresia , eram sufletul petrecerilor., plina de viata, etc..acum tanjesc dupa plecari in strainatate gen BORA BORA, CARAIBE,MALDIVE, pe langa faptul ca nu mi le permit si nu cred ca le voi vedea vreodata (desi sunt paradisiace, eu fiind o mare iubitoare de natura, apa, ceva exotic dar muuuuuuuuuuulta liniste,) ma incearca o gelozie pe cei care sunt sanatosi si u putin efort financiar se pot duce unde vor.
De ce oi simti asa ceva? si cum pot face sa nu mai simt ciuda asta, care imi provoaca multa durere sufleteasca.

multumesc
p.s imi plac mult calatoriile si nu am fost decat o sg data in Grecia si prin tara am fost f putin, iar acum din cz atacurilor de panica care dureaza de 5 ani nu mai curaj sa ma duc nicaieri, job nu am ptr ca inca nu pot lucra si simt ca innebunesc de plictiseala.
Reply With Quote
  #52  
Vechi 31.12.2010, 06:19:53
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit La multi ani!

Draga AnnaJeanne,
si mie imi place foarte mult natura si chiar mi-as dori sa calatoresc prin multe tari sa vad cat mai multe,dar eu sunt fericita oriunde prin natura iar cand locuiam in centrul Bucurestiului,eram fericita si cand mergeam intr-un parc sau la tara la bunici...
Ar fi minunat sa ai un cerc de prieteni cu care sa poti iesi in mici aventuri ,pe langa Bucuresti sau rude mai indepartate pe care sa le vizitezi si incet-incet sa poti depasi starea asta singura sau ajutata de altii.
Gandeste-te ca in momentul de fata nu ai putea sa te bucuri de Maldive la maxim,deoarece cand ceva nu este in regula cu noi nu suntem fericiti oriunde ne-am afla...

Iti doresc si tie un an nou fericit si sa ai sanse sa-ti gasesti un loc de munca-exact cosmarul asta al somatului ma urmareste si pe mine acum
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #53  
Vechi 31.12.2010, 06:22:19
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
din cz unor probleme de sanatate,(depresie) am 32 ani, nu mai suport zgomotul , petrecerile, lume multa aglomeratie. Inainte de aceasta depresia , eram sufletul petrecerilor., plina de viata, etc..acum tanjesc dupa plecari in strainatate gen BORA BORA, CARAIBE,MALDIVE, pe langa faptul ca nu mi le permit si nu cred ca le voi vedea vreodata (desi sunt paradisiace, eu fiind o mare iubitoare de natura, apa, ceva exotic dar muuuuuuuuuuulta liniste,) ma incearca o gelozie pe cei care sunt sanatosi si u putin efort financiar se pot duce unde vor.
De ce oi simti asa ceva? si cum pot face sa nu mai simt ciuda asta, care imi provoaca multa durere sufleteasca.

multumesc
p.s imi plac mult calatoriile si nu am fost decat o sg data in Grecia si prin tara am fost f putin, iar acum din cz atacurilor de panica care dureaza de 5 ani nu mai curaj sa ma duc nicaieri, job nu am ptr ca inca nu pot lucra si simt ca innebunesc de plictiseala.
Eu spun ca este nevoie de o spovedanie sincera din copilarie pana in prezent urmata de SFANTA IMPARTASANIE si mers regulat la biserica. DUMNEZEU SA ITI AJUTE
Reply With Quote
  #54  
Vechi 31.12.2010, 06:36:22
mihele_m's Avatar
mihele_m mihele_m is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Locație: Timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 309
Post

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
din cz unor probleme de sanatate,(depresie) am 32 ani, nu mai suport zgomotul , petrecerile, lume multa aglomeratie. Inainte de aceasta depresia , eram sufletul petrecerilor., plina de viata, etc..acum tanjesc dupa plecari in strainatate gen BORA BORA, CARAIBE,MALDIVE, pe langa faptul ca nu mi le permit si nu cred ca le voi vedea vreodata (desi sunt paradisiace, eu fiind o mare iubitoare de natura, apa, ceva exotic dar muuuuuuuuuuulta liniste,) ma incearca o gelozie pe cei care sunt sanatosi si u putin efort financiar se pot duce unde vor.
De ce oi simti asa ceva? si cum pot face sa nu mai simt ciuda asta, care imi provoaca multa durere sufleteasca.

multumesc
p.s imi plac mult calatoriile si nu am fost decat o sg data in Grecia si prin tara am fost f putin, iar acum din cz atacurilor de panica care dureaza de 5 ani nu mai curaj sa ma duc nicaieri, job nu am ptr ca inca nu pot lucra si simt ca innebunesc de plictiseala.

Este greu daca esti si tinara ,incearca sa intri in discutii cu prietenii virtuali ,si poate mai multe sfaturi ,pareri ,indrumari ,rugaciune sa ajungi la un numitor comun . Bunul Dumnezeu sa fie alaturi de tine si Anul 2011 sa-ti aduca multa sanatate si pace in suflet .
__________________
" Toate imi sunt slobode , dar nu toate imi sunt de folos (ICor. 10 ,23 ,) " Nelinistea noastra pe care o simtim neincetat in incercarea de a fi perfecti ascunde teama . Daca ne infruntam temerile si ne ingaduim sa fim "umani ", putem fi mai fericiti si mai bogati . " D. Burns
Reply With Quote
  #55  
Vechi 31.12.2010, 10:53:45
camy_d camy_d is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.11.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.666
Implicit

Citat:
În prealabil postat de annajanette Vezi mesajul
din cz unor probleme de sanatate,(depresie) am 32 ani, nu mai suport zgomotul , petrecerile, lume multa aglomeratie. Inainte de aceasta depresia , eram sufletul petrecerilor., plina de viata, etc..acum tanjesc dupa plecari in strainatate gen BORA BORA, CARAIBE,MALDIVE, pe langa faptul ca nu mi le permit si nu cred ca le voi vedea vreodata (desi sunt paradisiace, eu fiind o mare iubitoare de natura, apa, ceva exotic dar muuuuuuuuuuulta liniste,) ma incearca o gelozie pe cei care sunt sanatosi si u putin efort financiar se pot duce unde vor.
De ce oi simti asa ceva? si cum pot face sa nu mai simt ciuda asta, care imi provoaca multa durere sufleteasca.

multumesc
p.s imi plac mult calatoriile si nu am fost decat o sg data in Grecia si prin tara am fost f putin, iar acum din cz atacurilor de panica care dureaza de 5 ani nu mai curaj sa ma duc nicaieri, job nu am ptr ca inca nu pot lucra si simt ca innebunesc de plictiseala.
Nu îți trebuie bani mulți ca să poți pleca undeva.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Am o problema. Poate ma puteti ajuta. ionut98 Intrebari utilizatori 6 03.08.2011 09:37:44
Ma puteti ajuta? mirela1990 Generalitati 10 12.09.2010 23:40:20
un sfat...poate ma puteti ajuta Lisa-Lisa Intamplari adevarate 43 26.03.2010 23:28:09
Ma puteti ajuta ioanhodean Preotia (Hirotonia) 3 27.03.2008 00:14:44
MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT iubire Mari Duhovnici si predicile lor 2 23.08.2007 16:39:19