Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Resurse ortodoxe on-line
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 14.09.2016, 17:44:37
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nene vasovi, chiar crezi ca am timp si chef sa te citesc?
Da' meriti? Asta e intrebarea..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #32  
Vechi 14.09.2016, 17:59:56
vsovi vsovi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 16.02.2007
Locație: har†>>>s'C'e'r
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.993
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nene vasovi, chiar crezi ca am timp si chef sa te citesc?
Da' meriti? Asta e intrebarea..
Trebuie să poți să citești măcar atît!

Problema nu se pune dacă merit eu sau nu ci dacă tu ești capabil să te ridici la un nivel creștin ortodox de dialog, de conversare... căci asta m-a deranjat.

Nu se poate să folosești astfel de cuvinte urîte și de judecăți rele în discuție cu cineva... darmite cu o fată!

Te-am rugat să-ți cenzurezi ''emfazele'' și ''accentele'' limbajului și sugerările și aluziile fiindcă nu se poate să-ți susții atît de murdar și de toxic un punct de vedere.

Nu mă interesează ce susții ci cum susții...
Un creștin ortodox nu-și leapădă cucernicia din limbaj și frumusețea discursului pentru a prelua de la omul gLumesc de mahala și de la ateul securist tehnici de distrugerea demnității interlocutorului.

Ai stat de vorbă cu o fată... deci e inadmisibil să-ți pemiți: să judeci, să osîndești, să denigrezi, să hulești, să batjocurești, să te distrezi cu răutate și dispreț și hulă căci astea sunt faptele răutății!

Te rog să-ți centurezi singur limbajul căci e trist să fii ortodox și să cazi în halul ăsta și să nici nu-ți pese măcar.

Mă iartă că am intervenit din întîmplare offtopic.

Last edited by vsovi; 14.09.2016 at 18:10:04.
Reply With Quote
  #33  
Vechi 14.09.2016, 20:38:55
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nene vasovi, chiar crezi ca am timp si chef sa te citesc?
Da' meriti? Asta e intrebarea..
Ne exprimam părerea despre ce s-a scris, nu despre cine a scris. De aceea ne aflăm pe forum. Părerea despre ce am făcut bun sau rău o aflam mai târziu de la Cineva care ne iubește pe toți la fel, dar Care ne pune în fata păcatele săvârșite cu vorba, cu fapta ori cu gândul.
Reply With Quote
  #34  
Vechi 14.09.2016, 20:58:59
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Sau mai sectara. Si prea tarziu, ai deprins-o deja, stau marturie atatea postari care le-ai scris pe aici.



Inca un exemplu de vicleanie din partea ta.

Cu alte cuvinte, daca vine un nebun si zice niste cretinati, iesi tu la interval si zici ca nu, ala e cu scaun mai mult, si nu sunt mai multi ca el ca n-au curaj.

Realitatea? Ala e nebun (in sensul pur medical) si din fericire, nu sunt atat de multi ca el.

Faptul ca, zici tu, "vine de la Athos" nu-i confera nici macar atata autoritate cat crede un sectar ca ar avea pentru ca a pus mana pe o copie a Bibliei.



Haha..tradarea ortodoxiei, alta parsivenie de a ta.

Arata-ne si noua unde este scrie alb pe negru "tradarea ortodoxiei" sa vedem si noi.



Vezi ca ti-a crescut nasul mai tare decat la Pinochio.



Vin si eu cu o hartie pe care scrie ca antoniap e un sectar stilist care activeaza pe forumuri ortodoxe. Hartie din athos, de la niste "calugari mai in varsta".



Este marota stilistilor schismatici din BOSV care vor sa lucreze din interior Biserica Ortodoxa.



Aveti doar o problema, doar vreo 10 oameni din tara asta va dau crezare.
Ca doar atat fusera la mitingul vietii

Stii cum se zice: "prosti, dar multi".
Si din multimea mare de prosti de pe lumea asta, nu reusirati sa prostiti mai mult de 10.
Asta inseamna sa iesi in evidenta printr-o prostie monumentala.



Ce ai tu, n-are vindecare se pare.
D'aia trebuie sa ne delimitam de lupii in blana de oaie.



Tu si teologia.
Nu contează ce ai scris despre mine, dar călugărul din materialul video prezentat nu e deloc nebun. Noi trăim vremurile proorocite de Sfântul Antonie în care ni se pare ca suntem zdraveni s™i îi consideram nebuni pe cei înt›elept›i.

Last edited by antoniap; 14.09.2016 at 21:01:41.
Reply With Quote
  #35  
Vechi 14.09.2016, 22:28:33
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Nu contează ce ai scris despre mine, dar călugărul din materialul video prezentat nu e deloc nebun. Noi trăim vremurile proorocite de Sfântul Antonie în care ni se pare ca suntem zdraveni s™i îi consideram nebuni pe cei înt›elept›i.
Pai du-te si fa o petite la psihiatrie, sa-i lase pe aia liberi, ca aia sunt adevaratii sanatosi.
Si va adunati toti la manifestatii si dati anateme.
Poate doar asa sa fiti mai multi de 10, binenteles, pe langa sutele de preoti imaginari care tac de frica.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 14.09.2016, 22:31:54
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ne exprimam părerea despre ce s-a scris, nu despre cine a scris. De aceea ne aflăm pe forum. Părerea despre ce am făcut bun sau rău o aflam mai târziu de la Cineva care ne iubește pe toți la fel, dar Care ne pune în fata păcatele săvârșite cu vorba, cu fapta ori cu gândul.
"De aceea, după roadele lor îi veți cunoaște."
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #37  
Vechi 15.09.2016, 00:49:43
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
"De aceea, după roadele lor îi veți cunoaște."
Da. Modul cum scriem fiecare spune ceva despre noi. Nu neapărat ce am vrea sa auzim!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 15.09.2016, 01:03:28
Copacel Copacel is offline
Banned
 
Data înregistrării: 02.08.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.140
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
dar călugărul din materialul video prezentat nu e deloc nebun..
Antonia la ce calugar faci referire ?
Reply With Quote
  #39  
Vechi 15.09.2016, 01:03:50
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Pai du-te si fa o petite la psihiatrie, sa-i lase pe aia liberi, ca aia sunt adevaratii sanatosi.
Si va adunati toti la manifestatii si dati anateme.
Poate doar asa sa fiti mai multi de 10, binenteles, pe langa sutele de preoti imaginari care tac de frica.

Du-te tu, ca tu te ocupi de diagnostice din astea. Pe cine sa lase liberi?
Mulțumim partidului ca la noi ecumenismul a fost votat în unanimitate. De acum ei vorbesc în numele ortodoxiei! Și îi iau peste picior de nu se văd pe creștinii ortodocși! Bravo, națiune!

De-acum sa ne facem cruce și noi cu patru degete, ca sa ne închinăm și sinodului de la Creta care a devenit infailibil!!!???
Reply With Quote
  #40  
Vechi 15.09.2016, 09:47:51
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Copacel Vezi mesajul
Antonia la ce calugar faci referire ?
Este vorba despre monahul Ioan, venit din Muntele Athos, cu binecuvantarea unor stareti de acolo, pentru a organiza un miting impotriva hotararilor luate la sinodul din Creta. Nu s-au primit, insa, aprobarile necesare si astfel mitingul s-a tinut in conditii precare. Cu toate astea, acest monah, care vorbeste in materialul de mai jos, m-a emotionat pana la lacrimi:

https://www.youtube.com/watch?v=A80txhtURoQ
Reply With Quote
Răspunde