Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Secte si culte
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #341  
Vechi 18.09.2010, 00:06:25
adiandrea6 adiandrea6 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.08.2010
Locație: Franta, Lille
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
Dragă, ți-am mai spus: dumneata nu ești ortodoxă, dumneata ești kakodoxă.
Bine Domnule Judecator, astept a doua dumneavostra venire ca sa imi dati locul cuvenit. Pana atunci insa, continui sa fiu ortodoxa.
  #342  
Vechi 18.09.2010, 00:08:53
doctor_faustus doctor_faustus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 828
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adiandrea6 Vezi mesajul
Bine Domnule Judecator, astept a doua dumneavostra venire ca sa imi dati locul cuvenit. Pana atunci insa, continui sa fiu ortodoxa.
Dragă, ți-am mai spus: dumneata nu ești ortodoxă, dumneata ești kakodoxă.
  #343  
Vechi 18.09.2010, 00:20:01
penticostalulmantuibil penticostalulmantuibil is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.04.2010
Locație: Constanta
Religia: Protestant
Mesaje: 649
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru penticostalulmantuibil Send a message via Skype™ to penticostalulmantuibil
Implicit

Doctore nu mai fi scarbos. Vorbesti pe un forum crestin cu o domnisoara/doamna.
Lasa glumele astea grosiere, de cantina de santier!

Nu-ti stau bine dupa atatea citate din Sfintii Parinti.
  #344  
Vechi 18.09.2010, 00:21:38
adiandrea6 adiandrea6 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.08.2010
Locație: Franta, Lille
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
Dragă, ți-am mai spus: dumneata nu ești ortodoxă, dumneata ești kakodoxă.
Sa inteleg ca acum este a doua venire a Judecatorului? Ma uit pe geam afara si nu vad sa fie deloc asa. Inseamna ca v-ati inselat, Judecatorul nu v-a lasat niciodata scaunul Sau de judecata. Cand va veni, o sa auziti ce va spune El si atunci nu o sa mai aveti alta replica decat: "Asa este, cum spui tu Doamne", pentru ca Domnul are intotdeauna dreptate si scaunul de Judecata ii apartine in intregime.

Last edited by adiandrea6; 18.09.2010 at 00:24:02.
  #345  
Vechi 18.09.2010, 00:23:08
ionut stefan ionut stefan is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de petrut-angel Vezi mesajul
Mai exista in ziua de astazi aceasta practica?Dak da,atunci de unde vine ea?Penticostalii spun ca aceasta limba vine de la Dumnezeu!!!Si dau ca exemplu 1corinteni14:2.De asemenea ei mai spun,pe temeiul 1 corinteni 13:1 ca aceste limbi,sunt "limbi ingeresti"!!! Care este adevarul?
aceasta vorbire in limbi,la secta penticostala vine de la satana.inselaciune si mandrie totala
  #346  
Vechi 18.09.2010, 00:25:38
doctor_faustus doctor_faustus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 828
Implicit

Citat:
În prealabil postat de penticostalulmantuibil Vezi mesajul
Doctore nu mai fi scarbos. Vorbesti pe un forum crestin cu o domnisoara/doamna.
Lasa glumele astea grosiere, de cantina de santier!

Nu-ti stau bine dupa atatea citate din Sfintii Parinti.
Domnule, termenul de cacodox nu are nimic jignitor în sine. Așa cum termenul de ortodox vine din limba greacă, așa și tremenul de kakodox vine tot din greacă de la kakos și doxa. Păcat însă că nu este pe aici "fratele" tricesimus (care fie vorba doar între noi fără să mai știe nimeni, a ratat ploaia târzie și încă o mai așteaptă dar tare mi-e teamă că la adventiști o va mai aștepta mult și bine) să îți explice ce înseamnă kakos în greacă.
  #347  
Vechi 18.09.2010, 00:28:14
adiandrea6 adiandrea6 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.08.2010
Locație: Franta, Lille
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionut stefan Vezi mesajul
aceasta vorbire in limbi,la secta penticostala vine de la satana.inselaciune si mandrie totala
Pe ce anume va sprijiniti afirmatiile? La fel ziceau si evreii despre Iisus, ca puterea Lui venea de la Satana. Pe ce va bazati cand faceti astfel de afirmatii, cum ca vorbirea in limbi la penticostali vine de la satana?
  #348  
Vechi 18.09.2010, 00:29:49
doctor_faustus doctor_faustus is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 828
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adiandrea6 Vezi mesajul
Pe ce anume va sprijiniti afirmatiile? La fel ziceau si evreii despre Iisus, ca puterea Lui venea de la Satana. Pe ce va bazati cand faceti astfel de afirmatii, cum ca vorbirea in limbi la penticostali vine de la satana?
pe DUMNEZEU și pe SFÂNTA SCRIPTURĂ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  #349  
Vechi 18.09.2010, 00:32:08
adiandrea6 adiandrea6 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.08.2010
Locație: Franta, Lille
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
Domnule, termenul de cacodox nu are nimic jignitor în sine. Așa cum termenul de ortodox vine din limba greacă, așa și tremenul de kakodox vine tot din greacă de la kakos și doxa. Păcat însă că nu este pe aici "fratele" tricesimus (care fie vorba doar între noi fără să mai știe nimeni, a ratat ploaia târzie și încă o mai așteaptă dar tare mi-e teamă că la adventiști o va mai aștepta mult și bine) să îți explice ce înseamnă kakos în greacă.
Daca a fi facut non-valoare nu este jignitor ci este o onoare, ea apartinand sfintilor care aveau o smerenie profunda, atunci ce sa zic, nu este frumos sa scoateti omul din smerenie si sa il aruncati in mandrie. Urat din partea dumneavoastra :P
  #350  
Vechi 18.09.2010, 00:33:39
adiandrea6 adiandrea6 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 19.08.2010
Locație: Franta, Lille
Religia: Ortodox
Mesaje: 188
Implicit

Citat:
În prealabil postat de doctor_faustus Vezi mesajul
pe DUMNEZEU și pe SFÂNTA SCRIPTURĂ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dumnezeu si Sfanta Scriptura au zis ca vorbirea in limbi a penticostalilor vine de la Satana? Unde scrie in Sfanta Scriptura acest lucru? Si cand a zis Dumnezeu asa ceva? Sau poate ca judecata Domnului a avut deja loc si eu am ratat-o? Indoi-m-as ca cineva poate rata o astfel de Judecata...

Last edited by adiandrea6; 18.09.2010 at 00:35:46.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre vorbirea cu mortii strajeru Secte si culte 2 09.04.2018 22:32:16
Vorbirea in limbi - ajutor Archangel Reguli generale de utilizare a forumului 37 03.01.2013 12:16:48
Vorbirea in limbi la penticostali... lacrimi Secte si culte 2217 03.04.2012 13:35:20
Vorbirea despre Dumnezeu George.m Spiritualitatea ortodoxa 28 02.02.2011 13:01:53
DESPRE VORBIREA IN LIMBI Ioan_Ciobota Generalitati 4 24.03.2010 17:09:10