Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #571  
Vechi 10.11.2014, 16:06:40
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Nu vă fie frică!.. Comunistu' pică! (și omu roșu' și ăla acoperit, viciuroșuacoperit)

Nu vă fie frică Pontiacu' pică oricât se ridică el ca un hopa-mitică! (Meleșcanule fă-te că lucrezi și scapă-mă de răspundere și asigură-mi spatele, securizează-mi-l, trage în mase! Țapule roșu dat cu cerneală albastră pupă-te cu Iliescu și dați-vă cu var ca să arătăm poBORului că ăsta micu, pisicu mitoman, e e un președinte care ne uneștese și să-l credibilizăm că se poate erija și emana așa ca noi ca să confiște și el revoluția '89 și 23 august '44 și unirea așa ca noi ceaușiștii KGBiști!)

Până aici! Stop joc!.. and RESET Sistem! 'cose blue dead screen error!
Jos comunismu'! Jos comunismu'! Fraților am învins!
Frați Moldoveni, Olteni, Munteni și Dobrogeni: În turul II doi, în turul doi Ne luăm țara înapoi!

Hei Ponta&Tăriceanu&Constantin ce bine-mi pare c-ai luat țeapă, ce bine-mi pare că ai pierdut, ce bine-mi pare că ai luat țap roșu!.. acoperit cu negru și dat cu var! Ce bine-mi pare că ești limbut!

Last edited by vsovivivi; 10.11.2014 at 17:12:28.
  #572  
Vechi 10.11.2014, 17:13:26
vsovivivi vsovivivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 27.08.2012
Locație: Insectharul creștin ortodox israelit
Religia: Ortodox
Mesaje: 549
Implicit Pică rău de tot! Direct de pe căpușa roșie USListă-USD care s-a gonflat cât china!

Citat:
În prealabil postat de vsovivivi Vezi mesajul
Nu vă fie frică Pontiacu' pică oricât se ridică el ca un hopa-mitică! (Meleșcanule fă-te că lucrezi și scapă-mă de răspundere și asigură-mi spatele, securizează-mi-l, trage în mase! Țapule roșu dat cu cerneală albastră pupă-te cu Iliescu și dați-vă cu var ca să arătăm poBORului că ăsta micu, pisicu mitoman, e e un președinte care ne uneștese și să-l credibilizăm că se poate erija și emana așa ca noi ca să confiște și el revoluția '89 și 23 august '44 și unirea așa ca noi ceaușiștii KGBiști!)

Până aici! Stop joc!.. and RESET Sistem! 'cose blue dead screen error!
Jos comunismu'! Jos comunismu'! Fraților am învins!
Frați Moldoveni, Olteni, Munteni și Dobrogeni: În turul II doi, în turul doi Ne luăm țara înapoi!

Hei Ponta&Tăriceanu&Constantin ce bine-mi pare c-ai luat țeapă, ce bine-mi pare că ai pierdut, ce bine-mi pare că ai luat țap roșu!.. acoperit cu negru și dat cu var! Ce bine-mi pare că ești limbut!
Degeaba ți-ai adus toți foștii președinți roșii și toți porezidențiabilii roșii acoperiți în guvern și în staful de campanie și ca să-ți asigure spatele cu sprijin, dejabba fiindcă spatele tău ipocrit și parvenit nu ți-l mai poate asigura nimeni, nici dracu!.. tovarășe Pontiac măi dragă animalule, cârlan adică fiară cumplită: pisicuț amărît și prăpădit.

Degeaba încerci să faci din micu' USL înapoi 'marele' USL-USD că n-o să-ți iasă ci te vor împușca și pe tine aceiași tovarăși de nădejde care l-a împușcat pe ceaușescu în '89 cu glonțul de argint! Așa se întâmplă când începi să nu mai prezinți încredere și când înșeli idealurile comunismului corcindu-te cu toate caprele PNL-iste roșii și cu toți țapii... mai ai câteva zile așa că te sfătuiesc să iei elicopteru' și s-o tai în CHINA! și nu în Congo că acolo-i Bombo

Feriți : că CAaaaDEeee!.. și se tot duceeeeee după Corlățean!.. în întunericool galactic din care a venit așa ca o galaxie penibil de ipocrită ce este... așa ca o manea cântată de Bercea Mondial împreună cu Abraham torționarul care a tăiat flota și a vândut-o la fier vechi aruncând vina pe Băse! Acuma a venit rîndul să vă taie și vouă limuzinele și cazematele și dinții de fier și de aur, ceasurile și bijuteriile ca să scoată ceva profit din parvenit, din măscăriciul roșu sinistru de limbut ca un fraier decăzut prins plin de bani în buget și fără nicio investiție pentru români, bani păstrați ca să aibă cu ce mitui în caz de nevoie toate gunoaiele strânse în echipa de ratați prăpădiți ce se chinuie să scape marioneta lor penibilă de alunecarea pe dobocan!

''am văut cum s-a ta na a căzut din cer!..

Pontiace nu uita, aia nu-i nevasta ta! Vai de pământ și de oamenii roșii acoperiți că-i așteaptă niște chinuri grele ca ale scorpiei cu puișorii ei cu tot!

Last edited by vsovivivi; 10.11.2014 at 17:28:00.
  #573  
Vechi 10.11.2014, 17:34:43
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.237
Implicit

Deși afirmați asta:
Citat:
În prealabil postat de Mena59 Vezi mesajul
Nu. O sa-l judecam dupa. Asa este normal. Un om este judecat doar dupa ce comite fapta condamnabila.
Îl judecați înainte, afirmând că știți ce vrea (fără, bineînțeles, să o mărturisească:

Citat:
Nu, inca nu are roade. Vrea o sansa la cules roade. Si cum o sa aibe multe roade o sa-l ajute dl Basescu la cules.
Să nu uităm, înainte de a merge la vot, să ne rugăm, nu ca să cadă ștampila unde trebuie, ci să ne lumineze Dumnezeu (iar nu TV-ul) mintea , ca să gândim drept și să alegem cu gând bun, avându-i în vedere mai ales pe ceilalți, nu neapărat pe noi.
  #574  
Vechi 10.11.2014, 18:12:32
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Eu m-am rugat deja: cică să stau acasă.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #575  
Vechi 10.11.2014, 18:38:30
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.237
Implicit

Eu încă nu. Însă nu știu ce o să ne facem dacă vom primi răspunsuri diferite.
  #576  
Vechi 10.11.2014, 19:29:37
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Eu m-am rugat deja: cică să stau acasă.
Practic votezi cu Ponta (in caz ca ai fi votat cu Iohannis).

Daca ai fi votat cu Ponta, atunci... nu-i asa ca fotoliul e comod? :))
  #577  
Vechi 10.11.2014, 19:43:33
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
În ceea ce privește alegerile și ce va urma, am o singură dorință arzătoare: să iasă Johannis președinte și să-l (pro)pună pe Băsescu prim ministru.

Dă Doamne!
Nu e chiar asa ,exista o majoritate parlamentara ,va ramane Ponta prim ministru ,el este reprezentantul majoritatii.De altfel s-a discutat de coabitare.
  #578  
Vechi 10.11.2014, 19:57:33
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Practic votezi cu Ponta (in caz ca ai fi votat cu Iohannis).

Daca ai fi votat cu Ponta, atunci... nu-i asa ca fotoliul e comod? :))
Practic nu votez cu nimeni.
Personal nu vreau să mor nici de glonț nici de funie. O să mă rog însă, ținând cont că voia Domnului, sau măcar permisiunea Lui, e în toate.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #579  
Vechi 10.11.2014, 20:06:28
anita anita is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.734
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Practic nu votez cu nimeni.
Personal nu vreau să mor nici de glonț nici de funie. O să mă rog însă, ținând cont că voia Domnului, sau măcar permisiunea Lui, e în toate.
Domnul ne da ,nu ne baga in traista.Cand votam sa ne gandim si la altii ,nu numai la noi.
Eu de exemplu ma gandesc la tineri.
Tinerii din zilele noastre sunt bagati in datorii si le va fi mult mai greu sa le plateasca din cauza impozitului progresiv care se prefigureaza .
  #580  
Vechi 10.11.2014, 20:38:06
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Impozitul progresiv e în 90% din țările lumii.
Iar el, acest impozit, ar afecta pe cei foarte avuți, nu pe marea noastră majoritate.
Și da, mă gândesc:
-nu pot legitima furtul prin votul meu;
-nu pot legitima curvăriseala, chiar politică, pupând acolo unde am scuipat, la figurat.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
Subiect închis