Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 11.08.2012, 20:56:18
cred_cu_adevarat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Drept. Asta ma mai tine - frica de toate necazurile pe care le prevestesc privirile, cuvintele, sfaturile oamenilor cu care am vorbit despre asta. Cred ca din frica as sta aici pana n-as mai rezista caci, stim cu totii, zilele si vremurile sunt cu multe provocari. In suflet insa nu va pot spune ce ramane. Dar, cu ajutorul lui Dumnezeu, se vor aranja toate la momentul potrivit. Nu stiu daca te consoleaza cu ceva, dar, eu nu ti-as recomanda acest loc de munca pentru ca te bagi in mizerii cat casa. Deci, intareste-te, vei vedea ca si pe mine si pe tine ne va ajuta Dumnezeu. Iti doresc din suflet un loc de munca curat, ordonat, care sa fie pentru tine o cale de a-ti dezvolta toate partile tale bune!
Va multumesc.

Doamne ajuta pe toata lumea!
Reply With Quote
  #22  
Vechi 25.11.2012, 23:30:27
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Am avut si eu asa colege. Am rezolvat situatia rugandu-ma "Tatal nostru" de mai multe ori pentru persoana, care ma supara. Cand o vedeam ca este prost dispusa incepeam sa ma rog si apoi pana la sfarsitul zilei nu mai aveam probleme cu ea. Mare e puterea rugaciunii!
Practic toata lumea are suparari, si unii incearca sa-si verse focul pe cine e mai aproape.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 12.01.2013, 22:54:56
Ana Tr.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Daca dau de lucruri urate care imi macina sufletul plang. Trebuie sa gasesc un remediu la asta. Plang prea mult. Prea mult ....
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Care este cel mai important lucru pe care doriti sa il faceti in viata? alexdu Generalitati 79 23.09.2011 16:55:07
Probleme in familie, un sfat daca aveti sa-mi dati va rog Laura19 Generalitati 86 04.07.2011 15:53:18
A venit gerul peste Romania.Lucruri bune sunt?dar lucruri rele? tigerAvalo9 Generalitati 15 06.01.2011 10:45:18
Daca sufletul exista, e in cap(creier) . cocacoc Generalitati 11 22.09.2010 16:18:39