Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #131  
Vechi 24.08.2017, 15:09:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

cataline2, nu-ti dai seama ca nu intereseaza pe nimeni vaicarelile tale vizavi de experientele tale in lumea virtuala?

Fii barbat, gaseste-ti o ocupatie serioasa, un al doilea job, o viata, o femeie, ceva.. in ultima instanta auto-consoleaza-te ca dupa atata timp in care vii cu acelasi texte, ar trebui sa-ti fie clar deja ca altcineva din zona asta nu o sa o faca.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 24.08.2017 at 15:12:55.
Reply With Quote
  #132  
Vechi 24.08.2017, 15:20:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Conform acestei teorii si spuselor tale,reiese ca frumosii sunt primii casatoriti si plini de succes la acest capitol de viata...numai ca realitatea este foarte diferita de aceasta constructie.
Ai inteles gresit, nu exista frumusete la modul absolut, exista poate niste standarde de frumusete impuse de media, dar daca e sa ne luam dupa ele, probabil ca 80% din oameni sunt niste ciudatenii extraterestre.

Plus, oamenii percep diferit, ceea ce cuiva i se poate parea urat/comun, altuia i se poate parea frumos/atractiv/deosebit.

In contextul de care vorbeam, e vorba de modul in care iti percepi fizicul, modul in care lexpui si modul la care selecteaza pe celalat dupa aspectul fizic poate uneori in dauna celui interior.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #133  
Vechi 24.08.2017, 15:35:19
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Măi băiețaș, văd că dacă ești lăsat prea mult în pace să-ți exhibi frustrările, îți iei nasul la purtare.

Faptul că nu ne mai obosim ca altădată să-ți arătăm că vorbești aiurea nu înseamnă că ne-am "cumințit", ci eventual că ne-am înțelepțit, cu trecerea timpului, și am observat că oricum vorbim cu pereții și că ești irecuperabil.
Fara sa vrei ai demonstrat magistral ceea ce spuneam. Ai demonstrat, prin mesaj, ca esti la fel, agresiv, infumurat si grobian. Scuze ca am crezut ca te-ai fi schimbat, de aceea am vorbit cu tine si ti-am raspuns la mesajele tale. Probabil nu vorbesti asa in viata reala cu cineva, am vazut anul trecut ca e corecta supozitia mea, cine se da cocos si paraleu pe forum e mai mult gaita sau gaina in viata reala. Adica e agresiv pe forum si exact opusul in viata reala. Inteleg ca ai preluat di vocabularul celor ce ii aperi, dar si din comportament, dar ma indoiesc ca vorbesti cu cineva asa in viata reala. Asa cum ti-am mai spus cand mi-ai adresat astfel de cuvinte, te rog sa ii spui "baietas" apropiatilor tai, rudelor, prietenilor,adica celor ce iti suporta caracterul, nu mie. Am vazut anul trecut ca e corecta supozitia mea, cine se da cocos si paraleu pe forum e mai mult gaita sau gaina in viata reala. Adica e agresiv pe forum si exact opusul in viata reala. Sper acum ca n-o sa fii iar revoltat si o sa spui ca tu esti asa si in viata reala, adica agresiv si rautacios.
Nu stiu ce debitezi tu in continuare, ca voi v-ati inteleptit si eu as fi irecup-erabil. Care voi? Suna ca ceva din mafie, un grup. Ma gandesc ca poate tu si AlinB, ati format un grup agresiv mai organizat decat credeam (e un fel de gluma, sa nu sara cineva in sus degeaba). Dar nu esti departe de realitate, profitand de laxitatea adminului, cei agresivi si-au permis sa faca ce vor ei pe forum, ca pe mosia lor. Ati atacat pe cine ati vrut, jignit, balacarit, incercand sa va impuneti doar voi conceptiile gresite, inclusiv prin agresivitate verbala.
Spui, cu aroganta ce te caracterizeaza, ca "voi" (m-am prins, cred ca asta vine de la domnia mea, esti prea important sa-ti spui "eu") ati fi observat ca sunt irecuperabil si tot "voi", sub povara intelepciunii, ati fi renuntat sa imi aratati ca vorbesc aiurea. In primul rand, nu pot sa nu ma infior de zbuciumul vostru launtric in dorinta de a face doar bine. Ma refer, de data asta, la tine si la Alin, ca si el a scris o dizertatie despre cum agresivitatea si rautatea lui e de fapt dorinta de a face binele. In al doilea rand, tu m-ai atacat doar din cauza divergentelor religioase (eu nu te-am atacat primul niciodata). Deci tu, un catolic (ecumenist), incercai sa impui credintele tale pe forumul ortodox. Si i-ai atacat pe toti cei ce nu erau de acord cu ecumenismul tau catolic, pretinzand ca tu de fapt intelegi ortodoxia, nu ortodocsii. Tu ai fost cel care ai format aceasta atmosfera agresiva pe forum la inceput, dupa care s-a generalizat. Eu vorbeam de agresivitate, nu de disputele religioase. Dar, pentru ca tot ai amintit de asta, discutiile pe tema asta s-au cam incheiat dupa ce am dat citatul din parintele Cleopa (in caz ca n-ai asistat la discutie sau ca te prefaci sa nu mai stii, ca AlinB). Deci nici vorba ca v-ati dat voi seama de altceva.
In al treilea rand, e aici ceva ce tu nu cred ca intelegi, e o calitate pe care o au majoritatea oamenilor, se numeste empatie. Deci nu e vorba doar de mine, ci de cum v-ati comportat voi cu celalti de pe forum, nu cu mine. De aceea am sarit de fiecare data, pentur ca nu-mi place rautatea si nedreptatea. Si eu am vrut sa dau la drept la inceput, dar m-am indreptat in alta directie. Niciodata nu mi-a placut nedreptatea, am cautat tot timpul sa fac ceva si sa intervin, odata mi-am pus in cap o banda de cartier.
P.S. Cu parere de rau, va trebui sa raportez mesajul adminului. Ai fost banat de doua ori, dar stiu ca adminul oricum nu va face nimic, eu consider ca nu e bine sa se scrie astfel de mesaje pe forum, daca n-as face nimic as contrazice tot ce am scris pana acum, despre agresivitatea de pe forum.

Last edited by catalin2; 24.08.2017 at 15:43:16.
Reply With Quote
  #134  
Vechi 24.08.2017, 15:43:18
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Dude, get a life.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #135  
Vechi 24.08.2017, 16:13:50
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Mihai, nu te-a mai 'vizitatat' cu verisoru' sau cine era, sa-ti arate doi barbati 'adevarati' cum e treaba cu ortodoxia?
Ca tot spui ca nu te intereseaza, sau ca nu intereseaza pe nimeni, desi tu tot aminteste aceste lucruri, e un bun exemplu de a arata acele bune intentii ale tale, pe care le pomenea cineva.
Pentru cine nu stie povestea, pe un topic pe care AlinB incepuse sa ma balacareasca si sarise si MihaiG sa-l apere, i-am spus lui MihaiG ca acum si-a dat datele pe forum si, cum am un var pe care o sa il vizitez la Timisoara, putem sa ne si intalnim acolo, pentru ca dupa ce te vezi cu cineva agresiv acela nu se mai comporta asa. AlinB, cu bunele lui intentii, s-a si gandit ca merg sa-l bat si ma bagase la caz penal, ma dorea in inchisoare. Spunea: "Succes, am senzatia.ca ai sa fii coleg de 'camera' cu sacciv? alt 'ortox adevarat', lat in ceafa, ingust la minte." Asta dupa ce ma balacarise intante sa scriu asta si ma bucurase cu niste epitete, de om ce este. El a continuat si dupa ce MihaiG a spus ca el crede ca m-am referit la o intalnire, si se pare ca si acum are inca aceeasi problema, probleme de om cu bune intentii. Eu i-am spus atunci ca, dimpotriva, jignirea sau denigrarea cuiva e infractiune si se platesc daune. Si la cati nebuni si prost a facut pe forum mi s-a parut ca de atunci a fost mai retinut cu jignirile la adresa altor persoane. Sau, ca in cazul celalalt, poate mi s-a parut mie si cauza a fost ca nu au mai fost useri jignibili. Sper sa nu imi sara si el in cap ca il jignesc, el el la fel, jigneste si acum pe cine vrea si cand vrea.
Povesti de oameni cu bune intentii, sper macar sa le citeasca cei ce au sustinut asta.
Reply With Quote
  #136  
Vechi 24.08.2017, 16:16:39
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.706
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Dude, get a life.
Ai devenit iar copiatorul lui Alin? Stii ca ti-am mai spus de cateva ori ca repeti exact ce spune si Alin cu cateva momente inainte. Fii si tu original.
Reply With Quote
  #137  
Vechi 24.08.2017, 16:20:07
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Dude, REALLY, get a life.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
  #138  
Vechi 24.08.2017, 16:24:11
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.952
Implicit

...........................
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 13.04.2018 at 20:04:53.
Reply With Quote
  #139  
Vechi 24.08.2017, 16:31:18
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de GMihai Vezi mesajul
Dude, REALLY, get a life.
Corrrect!

Cataline2, ai un ego supradimensionat daca tu crezi ca sta cineva sa-ti citeasca melodramele cu tenta paranoida si de mania persecutiei.

Poate n-ai observat dar eu si Mihai avem idei divergente la multe capitole, dar am un respect real fata de om, n-am ajuns nici eu.nici el.sa facem.ce.faci tu.
Termina cu vaicarelile ca pici si mai jos si e destul si asa.
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 24.08.2017 at 16:40:19.
Reply With Quote
  #140  
Vechi 24.08.2017, 16:34:54
GMihai's Avatar
GMihai GMihai is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.02.2015
Religia: Catolic
Mesaje: 1.596
Implicit

Nu ascultă.....

Uite, să vezi că iarăși urmează o polologhie.
__________________
"If you take the Christian Bible and put it out in the wind and the rain, soon the paper on which the words are printed will disintegrate and the words will be gone. Our bible IS the wind and the rain." Herbalist Carol McGrath as told to her by a Native-American woman.

"Laudato si, mi Signore, per frate Uento
et per aere et nubilo et sereno et onne tempo,
per lo quale, a le Tue creature dài sustentamento"
- Sfântul Francisc de Assisi
Reply With Quote
Răspunde

Tags
casatorie