Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 20.10.2010, 16:42:20
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Doamne ajuta

cand voi mai face va voi pune atat am reusit sa fac sa pun va doresc toate cele bune si sanatate multa Doamne ajuta .
Attached Images
File Type: jpg Picture 096.jpg (23,2 KB, 54 views)
File Type: jpg Picture 022.jpg (26,7 KB, 34 views)
Reply With Quote
  #12  
Vechi 22.10.2010, 20:52:16
istina istina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 06.08.2010
Locație: departe de cei dragi
Religia: Ortodox
Mesaje: 71
Implicit Buna dragii mei

Iuliana imi pare de fetita ca invata bine felicitari sa o tina tot asa draga de ea ,stiu ca sunteti chinuiti de suparari rugati-va la Dumnezeu ca va fi bine ,imi pare rau ca aveti probleme cu intretinerea sa va ajute Dumnezeu sa reusiti sa va platiti si sa intrati mai bine in iarna de-si este foarte greu la fiecare Dumnezeu va este alaturi si Maica Domnului si nu va v-a lasa in aceste momente ,o sa aveti ajutor de la oameni cu suflet mare care va fost mereu alaturi rugati-va la Dumnezeu si tu si Emil impreuna ,va doresc sanatate si saruta copilasii din partea mea .
Reply With Quote
  #13  
Vechi 25.10.2010, 11:48:29
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Sa dea bunul nostru Dumnezeu

Multumim pentru sprijinul dumneavoastra sa dea bunul Dumnezeu si Maica Domnului numai bine fiecarui credincios pacatos si tuturor sanatate ,iar cu ocazia sfientei sarbatori care se apropie in curand Sfantul Mare Mucenic Dimitrie va doresc cu toata inima sanatate multa si Domnul nostru Iisus Hristos sa va binecuvanteze in fiecare clipa a vietii dumneavoastra sa va fie usor iar cand necazul va intampina sa ridicati fruntea si sa mergeti mai departe ca atunci cand va intampina o bucurie cu credinta inainte si cu putere in rugaciune ,Dumnezeu sa va binecuvanteze la tot pasul ,noi suntem in mare necaz stam cu bagajele facute avem intretinerea 248 de lei si gazda vrea sa ne dea afara daca nu platim azi astept sa vina ma rog la Dumnezeu in fiecare minut sa trecem fiecare peste necazurile care ne cuprind la tot pasul si incredere in ziua de maine caci cu rugaciune facuta din suflet si credinta mare in Dumnezeu vom reusi sa mergem inainte caci bucurie fara lacrimi nu este si suferinta fara necaz deasemeni pe langa toate Dumnezeu ne da si bucurie iar noi ii multumim lui Dumnezeu ca inca ne mai ajuta si ne lasa sa traim in acesta lume ,va doresc din inima toate cele bune si Dumnezeu sa va aibe in grija pe toti ,am pus o poza pentru a se vedea ca nu mintim in legatura cu asociatia pentru cei care nu ne cred desi stiu ca sunt multi care neau crezut si neau incurajat mereu si va multumesc din suflet pentru incurajari si sfaturi tuturor ,la multi ani tuturor celor care poarta numele sfant Dumitru Doamne ajuta . se poate vedea bloc e1 scara a si la 19 numele gazdei si plata in dreptul numelelui .
Attached Images
File Type: jpg Picture 003.jpg (24,2 KB, 46 views)
Reply With Quote
  #14  
Vechi 02.11.2010, 09:56:05
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Va multumim tuturor

Multumim tuturor care nu neau uitat si se roaga pentru noi si ne incurajeaza ,multumesc pentru mesajele dumneavoastra cu rugaciuni si incurajari ,multumesc frate T P pentru ca cu ajutorul dumneavoastra am platit asociatia ,din pacate Emil nu mai are de lucru nu mai apuca luna viitoare sa lucreze nu mai sunt comenzi si iar va sta acasa sa ne ajute bunul Dumnezeu sa gasim in alta parte un servici ca tare este greu sa nu ai un ban in casa si sa ceri ,ceea ce neam saturat credetine ca ne este rusine sa tot apelam la dumneavoastra sa ne ajutati nea venit si factura de la curent cu plata de 270 de lei care nu stiu de unde ii vom lua ca nu avem nici dupa ce bea apa mai ales acum cand nul mai plateste pe Emil decat 7 milioane ii da incepand din luna asta iar gazda noastra vine vineri dupa chitanta de la lumina si noi nu avewm sa o platim de aceea vreau din suflet daca poate cineva sa ne ajute sa platim factura de la curent va implor din inima daca puteti ajutatima cu cat va lasa inima sa o achit ,va rog din suflet ajutatine ,Dumnezeu sa va dea sanatate si tot ce va doriti ,Doamne ajuta si va mulrtumesc din tot sufletul pentru tot .
Attached Images
File Type: jpg Picture 023.jpg (14,8 KB, 46 views)
Reply With Quote
  #15  
Vechi 02.11.2010, 10:07:40
IonelS IonelS is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.07.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 974
Implicit

Puteti sa apelati la Patriarhie...Mai puteti apela la Biserica Rusa. Parohul de acolo ajuta multi crestini in nevoie...De aici de pe forum nu puteti obtine prea mult in afara de informatie.
Duceti-va la "Biroul pentru asistența social-filantropică" din cadrul Patriarhiei si veti primi ajutor.
Reply With Quote
  #16  
Vechi 02.11.2010, 10:36:42
iulia_clau_edi's Avatar
iulia_clau_edi iulia_clau_edi is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 13.04.2010
Locație: Nördlingen,Germany
Religia: Ortodox
Mesaje: 18
Smile

Dumnezeu sa va ajute .....totul va fi bine incredeti-va in Dumnezeu si veti primi ajutor .Va vom trimite niste banuti pe la jumatatea lunii,imi pare rau ca nu putem mai devreme.Sper sa mai existe oamenii care sa va ajute,stiu dim propria experienta ca e greu cand nu ai bani deajuns,mai ales sa ai si copii.Domnul Iisus Hristos sa fie cu voi.Mai vorbim pe messenger.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 04.11.2010, 09:05:00
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Va multumim tuturor

Va multumesc din suflet pentru incurajarile dumneavoastra si ajutorul care doriti sa nil dati sunteti niste oameni minunati si nu as putea sa va multumesc toata viata pentru toate rugaciunile care leati facut pentru noi oriunde ati foes ,ma rog la Dumnezeu sa reusim ca pana maine sa platim lumina sa predam gazdei chitanta ,multumesc domnului ionels pentru sfat am fost dar totul se face prin primarii si cu dosar asadar neau pus sa facem un dosar si sal predam la primarie iar de la primarie cu adeverinta precum ca situatia este asa cum este ne poate ajuta cu alimente sau ce dau oamenii la biserica ce nu le mai este de folos ,acum asteptam sa dea bunul Dumnezeu sa fie bine si la noi ,va doresc din suflet sanatate tuturor si Dumnezeu sa va ajute si va multumesc ca sunteti alaturi de noi in rugaciunile noastre ,rugativa pentru noi va rugam din suflet sa iesim din necazurile cu care ne confruntam zi de zi Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti in tot pasul vietii ,Doamne ajuta dragii nostri va iubim sunteti familia noastra draga .
Reply With Quote
  #18  
Vechi 04.11.2010, 09:24:10
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emiliulia Vezi mesajul
Va multumesc din suflet pentru incurajarile dumneavoastra si ajutorul care doriti sa nil dati sunteti niste oameni minunati si nu as putea sa va multumesc toata viata pentru toate rugaciunile care leati facut pentru noi oriunde ati foes ,ma rog la Dumnezeu sa reusim ca pana maine sa platim lumina sa predam gazdei chitanta ,multumesc domnului ionels pentru sfat am fost dar totul se face prin primarii si cu dosar asadar neau pus sa facem un dosar si sal predam la primarie iar de la primarie cu adeverinta precum ca situatia este asa cum este ne poate ajuta cu alimente sau ce dau oamenii la biserica ce nu le mai este de folos ,acum asteptam sa dea bunul Dumnezeu sa fie bine si la noi ,va doresc din suflet sanatate tuturor si Dumnezeu sa va ajute si va multumesc ca sunteti alaturi de noi in rugaciunile noastre ,rugativa pentru noi va rugam din suflet sa iesim din necazurile cu care ne confruntam zi de zi Dumnezeu sa va binecuvanteze pe toti in tot pasul vietii ,Doamne ajuta dragii nostri va iubim sunteti familia noastra draga .
dvs. de fapt unde locuiti? In Tulcea sau Pardina?
Reply With Quote
  #19  
Vechi 04.11.2010, 09:27:21
evdochia's Avatar
evdochia evdochia is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2010
Locație: sulina
Religia: Ortodox
Mesaje: 25
Implicit

cati ani au copiii dvs. ?
Reply With Quote
  #20  
Vechi 04.11.2010, 14:01:58
emiliulia emiliulia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.10.2009
Locație: dorohoi,strada transilvaniei numarul 11
Religia: Ortodox
Mesaje: 153
Implicit Sarumana

Eu sunt din dorohoi judetul botosani iar emil este din pardina judet tulcea dar stam in chirie la tulcea pentruca nu avem cum sa stam la sat ,iar copii ioana are 7 ani si 8 luni ,emilian are 3 ani si 8 luni iar cristian are 1 an si 7 luni .
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tu, mata sau dumneavoastra Adriana Cluj Generalitati 18 25.06.2014 13:08:57
Apelez la rugaciunile voastre alexina Umanitare 26 04.04.2011 11:39:25
Stiti dumneavoastra oare? goldfinger17 Intamplari adevarate 10 02.04.2011 21:06:43
parerea dumneavoastra Anamaria_anca Generalitati 12 11.03.2010 18:57:39