Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 19.05.2010, 16:07:19
casiana's Avatar
casiana casiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Situatia se poate complica putin doar ca e vorba de femei, haine femeiesti, stii tu.. .
Imi pare rau dar nu ma prind ce-ai vrut sa zici…poate nici nu trebuie nu? :) de fapt cred ca gandul care mi-a trecut prin minte e doar unul care nu ar fi trebuit sa-mi treaca.
...si nu am doar haine pentru femei ca am f multe camasi si de la sotul meu ca nu prea ii nimereste nimeni numarul, ori ii sunt mari, ori ii sunt mici si le tine asa ambalate.


Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Fa-ti curaj..

Incerc sa-mi fac curaj.
__________________
Ma plangeam ca n-am bani pentru sandale, pana cand m-am intalnit cu un om fara picioare...
"Cred, Doamne! ajuta necredintei mele!"(Marcu, 9:24)
Reply With Quote
  #22  
Vechi 19.05.2010, 20:33:47
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casiana Vezi mesajul
Pai asta as vrea si eu ca sa nu ajunga in tomberon hainele mele..si nu pt ca ar fi ale mele, ci pt ca sunt oameni carora poate le-ar prinde bine sa le poarte.
Poate mai sunt si alte persoane, care nu stiu ce sa faca cu hainele lor scoase din uz.
Am cautat pe net si am gasit pe forumul parinti.com topicul "Donati haine".
http://www.parinti.com/modules.php?n...d530f0db51bd37
Aici sunt oameni care ofera si solicita haine.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 19.05.2010, 20:56:41
hanico's Avatar
hanico hanico is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 07.06.2007
Locație: Moldova lui Stefan
Religia: Ortodox
Mesaje: 135
Trimite un mesaj prin AIM pentru hanico
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casiana Vezi mesajul
Mi-am facut de curand ordine prin dulapuri si am constatat ca am o gramada de haine pe care nu le mai port fie pt ca mi-au ramas mici, fie ca m-am plictisit de ele. Am unele hainute nou noute, au eticheta, mi le-am cumparat si cand am ajuns acasa nu mi-au mai placut.

Cert e ca as vrea sa le donez unei fundatii care sa le distribuie.

Sau poate stie cineva sa ma indrume catre niste persoane care sa aiba cu adevarat nevoie de ele.

Am cautat indrumare pe google dar nu am gasit nimic, asa ca va intreb pe voi: ce faceti cu hainele pe care nu le mai purtati?
La CRUCEA ROSIEm fireste dupa ce le curat.
__________________
Iisus e Lumina lumii, noi trebuie sa fim sarea pamantului!
Reply With Quote
  #24  
Vechi 19.05.2010, 21:35:45
caliyo caliyo is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 22.10.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 257
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casiana Vezi mesajul
Pai asta as vrea si eu ca sa nu ajunga in tomberon hainele mele..si nu pt ca ar fi ale mele, ci pt ca sunt oameni carora poate le-ar prinde bine sa le poarte.
Stiati ca hainele puse langa tomberon sunt luate de oameni ai strazii( ,,aurolaciŽŽ)? Chiar daca in ochii multora ei sunt ,,nimeniŽŽ, cred ca in fata lui Dumnezeu valoreaza ceva si merita si ei niste haine.
Reply With Quote
  #25  
Vechi 20.05.2010, 10:52:22
luminita- luminita- is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2010
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 180
Implicit

Poti sa te duci la o biserica si sa le donezi.Daca stai in Bucuresti te poti duce la Biserica Sf Constantin si Elena si acolo se primesc haine fie ca sunt de femei,copii sau barbati
Reply With Quote
  #26  
Vechi 20.05.2010, 12:08:02
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de casiana Vezi mesajul
Imi pare rau dar nu ma prind ce-ai vrut sa zici…poate nici nu trebuie nu? :) de fapt cred ca gandul care mi-a trecut prin minte e doar unul care nu ar fi trebuit sa-mi treaca.
...si nu am doar haine pentru femei ca am f multe camasi si de la sotul meu ca nu prea ii nimereste nimeni numarul, ori ii sunt mari, ori ii sunt mici si le tine asa ambalate.
Ma referam la faptul ca femeile is mai fitzoase: "aia trebuie asortata cu aia, aia nu se poarta, aia e prea comuna, aia prea extravaganta.."

Si nu toti invata din saracie smerenia..
Reply With Quote
  #27  
Vechi 20.05.2010, 12:28:06
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb smerenie

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ma referam la faptul ca femeile is mai fitzoase: "aia trebuie asortata cu aia, aia nu se poarta, aia e prea comuna, aia prea extravaganta.."

Si nu toti invata din saracie smerenia..
Cand ii trebuie cuiva haine, nu se mai uita la alte detalii. Isi acopera trupul si-I multumeste lui Dumnezeu!
Reply With Quote
  #28  
Vechi 20.05.2010, 12:30:56
casiana's Avatar
casiana casiana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Ma referam la faptul ca femeile is mai fitzoase: "aia trebuie asortata cu aia, aia nu se poarta, aia e prea comuna, aia prea extravaganta.."

..
Intr-adevar asta cam asa e eu cel putin ma cam recunosc in insiruirea facuta de tine
__________________
Ma plangeam ca n-am bani pentru sandale, pana cand m-am intalnit cu un om fara picioare...
"Cred, Doamne! ajuta necredintei mele!"(Marcu, 9:24)
Reply With Quote
  #29  
Vechi 20.05.2010, 12:33:13
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de LapetiteMoc Vezi mesajul
Cand ii trebuie cuiva haine, nu se mai uita la alte detalii. Isi acopera trupul si-I multumeste lui Dumnezeu!
Asta ziceam si eu, daca are fitze, n-are nevoie, chiar daca aparentele zic altceva.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 22.05.2010, 18:31:54
cami83 cami83 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 22.05.2010
Mesaje: 6
Implicit buna ziua

am vazut un subiect cu donatii haine dama,eu sunt din bucuresti si am mare nevoie de imbracaminte stam cu chirie si nu-mi permit nimic.eu nu am fite port orice haina sa fie.cine ma poate ajuta cu cateva haine de dama 42-44 dumnezeu le va da mai mult.0767045329.camelia.o zi buna.doamne ajuta.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Donati sange! Dia20_diana Umanitare 77 08.07.2016 09:04:10
Care este cel mai important lucru pe care doriti sa il faceti in viata? alexdu Generalitati 79 23.09.2011 16:55:07
Care este pozitia BOR fata de persoanele care fac doar cununuia civila? elom Nunta 38 16.08.2011 23:45:58
Donati un suspin si o rugaciune pentru sinistrati jenica Rugaciuni 5 11.09.2007 20:42:11