Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.06.2023, 02:21:17
Marcel_Ionut's Avatar
Marcel_Ionut Marcel_Ionut is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.07.2012
Religia: Ortodox
Mesaje: 390
Lightbulb Sunt confuz vreau sa-mi iau o saltea noua dar nu stiu ce sa fac

Salutare! Astazi va cer un sfat greu din punctul meu de vedere. Eu si sotia vrem sa ne luam o saltea noua si am vazut ca sunt o multime de feluri si combinatii ca sa zic asa. Eu acum 3 ani jumate am cumparat o saltea super ortopedica, am zis de ce nu ca sa nu avem probleme cu spatele. Insa nu m-am asteptat sa se deterioreze asa repede, a facut curbura atat pe partea mea cat si pe a ei. Am dormit bine pana acum chiar nu ma plang insa nu stiu daca sa mai luam acelasi fel. Ce sfaturi imi puteti da ce experiente ati avut voi cu saltelele?. Este binevenita orice parere sincera. Se merita sa iei si un toper? O mare parte din viata o dormim si multi dintre noi traim in lume nu prin pustii. Asa ca eu personal vreau sa fiu functional , cu sanatatea nu este de glumit. Multumesc anticipat!
__________________
,,Cu Dumnezeu nu-i nevoie să fii politicos; pur și simplu, varsă-ți inima ta în fața Lui."
Pr Sofronie Saharov

Last edited by Marcel_Ionut; 06.06.2023 at 02:24:09.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 06.06.2023, 20:28:35
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.878
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marcel_Ionut Vezi mesajul
Salutare! Astazi va cer un sfat greu din punctul meu de vedere. Eu si sotia vrem sa ne luam o saltea noua si am vazut ca sunt o multime de feluri si combinatii ca sa zic asa. Eu acum 3 ani jumate am cumparat o saltea super ortopedica, am zis de ce nu ca sa nu avem probleme cu spatele. Insa nu m-am asteptat sa se deterioreze asa repede, a facut curbura atat pe partea mea cat si pe a ei. Am dormit bine pana acum chiar nu ma plang insa nu stiu daca sa mai luam acelasi fel. Ce sfaturi imi puteti da ce experiente ati avut voi cu saltelele?. Este binevenita orice parere sincera. Se merita sa iei si un toper? O mare parte din viata o dormim si multi dintre noi traim in lume nu prin pustii. Asa ca eu personal vreau sa fiu functional , cu sanatatea nu este de glumit. Multumesc anticipat!

La unele mănăstiri se doarme pe scânduri și câteva paie, în arhondaricul de cazare, majoritatea cad lați de oboseală de la munci și sau aerul de munte.
Poate e și somiera - cadrul metalic care ține patul afectată sau strâmbată, asta e nu sunt făcute să țină, că n-ar mai cumpăra nimeni.

Nu cred că rentează cu toper, depinde și cât costă dacă e mai mult de jumătate din prețul saltelei nu merită.
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 11.06.2023, 22:16:03
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Ionut eu i-am dublat la salteaua mea durata de utilizare ca am intors-o pe partea cealalata. La astea ortopedice nu au doua fetze?
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare