Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 07.05.2010, 10:00:32
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit Scad salariile si pensiile

Ce parere aveti de aceasta masura,cand deja salariile si pensiile sunt foarte mici?! Cum ar trebui sa traim de acum incolo ca sa rezistam?
Criza = judecata(a lui Dumnezeu); credeti ca trebuie sa ne pocaim cat mai mult in aceste timpuri grele? Cum vom putea realiza aceasta? Sau credeti ca ne vom pocai de nevoie?!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 07.05.2010, 10:27:02
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Daniel777 Vezi mesajul
Ce parere aveti de aceasta masura,cand deja salariile si pensiile sunt foarte mici?! Cum ar trebui sa traim de acum incolo ca sa rezistam?
Criza = judecata(a lui Dumnezeu); credeti ca trebuie sa ne pocaim cat mai mult in aceste timpuri grele? Cum vom putea realiza aceasta? Sau credeti ca ne vom pocai de nevoie?!
Salarii foarte mici? La cate plasme s-au vandut in ultimul timp chestia cu salariile mici e deja o victimizare romaneasca. Credite la case nu s-au luat cu salarii mici.
Cred ca ar trebui sa ne trezim sa nu mai furam si sa nu ne mai lasa furati. Ma refer la evaziunea fiscala in special.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 07.05.2010, 10:27:21
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Sa il lasam pe parintele Arsenie sa raspunda la intrebarea asta:

Zicea Părintele Arsenie, parcă pentru toți românii: „Îmi pare rău de voi că sunteți slăbiți în credință. Veți cădea din cauza fricii. Frica-i de la diavol; nu vă fie frică pentru a vă salva sufletele. Vor veni vremuri foarte grele, dar toate sunt îngăduite de Dumnezeu, Care este tovarășul de drum al fiecăruia, de la naștere până la moarte. Vor cădea și cei aleși. Îmi pare rău că sunteți cei pe urmă. Vă vor cerne. Vor pune impozite, taxe și alte îngrădiri. Vor lua totul!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 07.05.2010, 10:29:11
s1c2h3m4i5d6t7 s1c2h3m4i5d6t7 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 31
Implicit

Sa nu uitam ca pr IUSTIN a zis sa ne rugam tare caci vin vremuri f.f. grele[de saracie,lipsa de servici..]Guvernul nu se va opri aici.La anul vor fi alte reduceri de salarii,pensii.E adevarat ca unii traiau in buiecie si asa nu te mantuiesti.Dumnezeu ne determina sa ne pocaim ,daca nu vrem s-o facem de buna voie.Si bunicii si parintii mei au supravietuit cu bine razboiului,chiar de n-aveau ce manca,asa ca ne vom descurca si noi.Problema este ca guvernul loveste in cei saraci .In loc sa reduca drastic parlamentarii [de care oricum nu avem nevoie],consilieri,...ei tot pe spinarea celor lipsiti traiesc.Daca eu dau ordine,dau pt ceilalti si eu am grija sa o duc bine...Ce diferenta este intre regimul de acum si cel trecut?Astia sunt mai tare vinovati de genocid.Dupa ce au furat totul,acum s-au trezit ca nu au bani pt popor.Fac niste pacate foarte mari pt care isi pierd mantuirea,iar cei ce indura totul ce permite Dumnezeu sa fie se pot mantui.Raul trebuie privit ca un bine pt suflet
Reply With Quote
  #5  
Vechi 07.05.2010, 10:32:31
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

[quote=s1c2h3m4i5d6t7;244200]Sa nu uitam ca pr IUSTIN a zis sa ne rugam tare caci vin vremuri f.f. grele[de saracie,lipsa de servici..]

Sa fim atenti insa: Bunicii nostri chiar daca au suferit lipsuri materiale,nu au suferit de o asemenea vreme fara credinta.Isi gaseau reazemul in credinta,care nu era asa dispretuita ca astazi.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 07.05.2010, 10:41:10
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Si asta inca nu-i nimic.
Voi stiti despre proiectul e-Romania? Prin care guvernul vrea ca toti cetatenii sa aiba o identitate virtuala unde fiecare isi va avea banii "virtuali" si multe altele?

Acest proiect de lege intra in vigoare toamna aceasta (din cate am auzit) si va fi temporar optional, dar in viitorul apropiat Nu va fi om care va putea vinde sau cumpara fara sa aiba o identitate virtuala! Vor disparea toti banii lichizi. Pana si bancile cu cardurile si conturile lor vor parea o solutie buna decat ceea ce ne pregateste 'elita'.

Cititi:
http://saccsiv.wordpress.com/2010/04...ri-totul-abso/
http://saccsiv.wordpress.com/2010/05...nimeni”/

Si mai ales http://www.razbointrucuvant.ro/2010/...ri-in-romania/

Acesta este inca un pas luat pentru a ne cizela mentalitatea sa acceptam pecetea fiarei in vremurile ce vor urma.
Sa NU acceptam acest lucru. Sa refuzam cu desavarsire si cu inversunare e-Romania!

Last edited by colaps; 07.05.2010 at 10:44:39.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 07.05.2010, 10:50:00
eodor nastasa's Avatar
eodor nastasa eodor nastasa is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 31.03.2010
Locație: ...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.038
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
Salarii foarte mici? La cate plasme s-au vandut in ultimul timp chestia cu salariile mici e deja o victimizare romaneasca. Credite la case nu s-au luat cu salarii mici.
Cred ca ar trebui sa ne trezim sa nu mai furam si sa nu ne mai lasa furati. Ma refer la evaziunea fiscala in special.
Ba portocaliilor, n-ati plecat inca ? Ba voi nu'ntelegeti ca-i groasa ? A ? S-o ridica poporu' cu plasma cu tot, si o sa va terfeleasca de o sa va mearga plasma'n cap...si, inca odata, lasa-ti vrajeala...Unde's 25 de miliarde de arginti luati da la f.oame m.are i.minenta ? A ? Da pistarii din visterie unde's ?
__________________
Intunericul este doar absenta Luminii...
Reply With Quote
  #8  
Vechi 07.05.2010, 10:52:58
Daniel777 Daniel777 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.01.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.721
Implicit

Cred ca toata lumea ar intelege sa faca sacrificii ,daca s-ar rezolva ceva.Insa vom strange cureaua fara speranta de mai bine.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 07.05.2010, 11:29:21
sergiu's Avatar
sergiu sergiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.06.2007
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 451
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Sa NU acceptam acest lucru. Sa refuzam cu desavarsire si cu inversunare e-Romania!
CUM?
Cum facem acest lucru?
__________________
Doamne, Dumnezeul meu, desi nu am facut nici un bine inaintea Ta, da-mi dupa harul Tau, sa pun inceput bun.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.05.2010, 11:32:26
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Pai o inceput sa sune "desteptarea" ...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Pensiile functionarilor UE 9000 EURO I.Calin Generalitati 3 05.01.2011 07:11:10
asa o aratam noi dupa ce vor taia salariile annajanette Generalitati 39 30.06.2010 03:35:43