Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Sarbatori > Inaltarea Domnului
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 06.06.2014, 21:38:44
Pelerin spre Rasarit
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Vivi,batrane mereu tanar,ce mai faci in fericita ta intristare? :) Iti las si eu un dar ,,apocaliptic" ,din partea unor barbati din istorie, de demult,demult de tot,care citeau cu ochii timpului Deuteronom 4.4.Sa fii iubit Vivi.

,,EI nu au luat aminte la tainicul si adevaratul inteles lucrurilor,ci s-au indreptat spre cele inselatoare.Ei nu cunosc intelesul ascuns la ceea ce se intimpla chiar acum,nici nu au inteles lectiile trecutului.Nu cunosc nimic din ceea ce va veni peste ei si nu au savarsit nimic pentru a-si izbavi sufletele de la judecata ce se va abate asupra lor.Acesta totusi va insemna ceva pentru voi.Ceea ce urmeaza sa se intimple inseamna ca orice nedreptate va fi inchisa inca din pantece,si nu i-se va ingadui sa se nasca.Raul va disparea din fata Binelui,asa cum intunericul dispare din fata luminii.Asa cum fumul se risipeste si nu mai ramane nimic din el,tot asa Raul va pieri pe veci,iar Binele se va arata asemeni soarelui.Lumea se va rezema pe o temelie trainica.Toti cei ce se agata de stiinte desarte vor fi nimiciti.Lumea se va umple de cunoastere iar nestiinta va disparea cu totul.

Aduc multumiri Tie Doamne
caci ai faurit in chip minunat din tarana
si Ti-ai aratat puterea
fapturii din lut plamadita
Caci tu m-ai facut sa cunosc adancul Tau adevar
si sa preamaresc maretia lucrarilor Tale
si mi-ai pus pe buze puterea rugaciunii
lauda intru Tine,putere de a canta mi-ai dat
ca sa slavesc a Ta iubire
La Tine cugeta-voi neincetat
Intru veci binecuvantand Numele Tau"

Last edited by Pelerin spre Rasarit; 06.06.2014 at 21:44:24.
Reply With Quote