Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #861  
Vechi 10.02.2015, 15:22:43
Marimira's Avatar
Marimira Marimira is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 574
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
La oleaca de prostie, nu strica si nitica ipocrizie..
Nu este frumos si corect ca sa va dati drept crestin ortodox autentic si sa rastalmaciti adevarul de atatea si atatea ori, cum ati facut pe acest fir.

Cuvintele de mai sus, nu-mi apartin...decat partea a doua in care am afirmat ca si eu cred ca sunteti formator de opinie si securist ca alti useri, este parearea mea si mi-o sustin!

Cititi cu atentie textele...si nu mai rastalmaciti!..

Nu eu eram cea care a spus ca jigniti in drepta si in stanga...desi in cazul dvs nu se pune problema atentiei si nici a inteligentei, ci a rauvointei...sunteti rauvoitor pur si simplu!

In rest, este evident ca aveti mai multe username-uri...in care va sustineti si va dati singur dreptate.

In realitate lui Dumnezeu veti da socoteala nu mie si nici noua...Judecata Finala apartine lui Hristos!...deci, ATENTIE!!!

Din aceasta clipa eu nu va mai raspund si va repet..RAMANETI IN CELE CE CREDETI IAR EU RAMAN IN CELE CE CRED!


Preocupari selecte sa aveti si MANTUIRE USOARA!
__________________
1.Toate respira prin darul lui Dumnezeu!
2. Oricat ai fi de bun, nu esti suficient de bun!
3. Omul smerit poate sa miste astrele!
Reply With Quote
  #862  
Vechi 10.02.2015, 15:27:59
antoniap
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Nee, sa refera strict la 1-2 postaci de pe aici de pe forum, aia cu cu "argumente" de youtube si literatura neoprotestanta si cu radiografii cu cipuri in maselutza.


Si sigur, pentru 5-6 care au afirmat ceva, chiar afirmatii ridicole uneori, aialati cu miile ii puteam arunca la gunoi, nu sunt buni.

Cand ai sa ai dovezi ca au fost alesi ca Papi infailibili ai ortodoxiei sa le postezi aici, sau pe youtube, poftim.
Ce o tot dai inainte cu cipuri in maseluta, de parca n-as fi prezentat un caz real cu dovezi cu tot. Ridiculizand aceste dovezi, devii ridicol. Si in America exista sute de cipuiti fara voia lor. Sau tie ti se pare normal sa fie asa, ortodoxule sadea!
Reply With Quote
  #863  
Vechi 10.02.2015, 15:31:37
ovidiu b.
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Antonia, revin cu întrebarea:aparatura medicală, electronică, electrocasnică, liftul, autobuzul, avionul, trenul, mașina și toată tehnologia modernistă sunt lucruri drăcești?

Last edited by ovidiu b.; 10.02.2015 at 16:10:15.
Reply With Quote
  #864  
Vechi 10.02.2015, 16:00:51
Barsaumas
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Hai sa pun si eu gaz-pe-foc: si daca toate astea ar fi dracesti, care e problema?
:P
Reply With Quote
  #865  
Vechi 10.02.2015, 16:51:35
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Barsaumas Vezi mesajul
Hai sa pun si eu gaz-pe-foc: si daca toate astea ar fi dracesti, care e problema?
:P
Tare ingeniosi mai sunt dracii astia :))

Last edited by abaaaabbbb63; 10.02.2015 at 17:56:52.
Reply With Quote
  #866  
Vechi 10.02.2015, 18:48:27
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de antoniap Vezi mesajul
Ce o tot dai inainte cu cipuri in maseluta, de parca n-as fi prezentat un caz real cu dovezi cu tot. Ridiculizand aceste dovezi, devii ridicol.
Singurele "dovezi" sunt doua fotografii din care pe una se vad unele puncte care tu zici ca sunt cipuri.

Oricum, sa ajungi la gradul asta de credibilitate presupune ori probleme la etaj ori manipulare dusa pana la cel mai penibil nivel.

Citat:
Si in America exista sute de cipuiti fara voia lor. Sau tie ti se pare normal sa fie asa, ortodoxule sadea!
Sunt sigur ca ai in colectia personala radiografiile dentare la toti.

Sau daca nu, trebuie sa fie pe youtube, nu-i asa?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.

Last edited by AlinB; 10.02.2015 at 18:56:30.
Reply With Quote
  #867  
Vechi 10.02.2015, 18:50:09
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marimira Vezi mesajul
Draga mea,
El a inteles, nu e prost, face pe prostul...pur si simplu sunt alte interese la mijloc!!! Si daca prin absurd nu a inteles, este pentru ca nu vrea...
Da, am inteles ca unii care se dau destepti sunt prosti de bubuie, in termeni populari.
Mai mult de atat, nu e nimic de inteles, pe bune.

Citat:
Nu este vorba de imagine sifonata, este vorba daca ai sau nu cu cine discuta, si adevarul trebuie spus cui este interesat de adevar si de mantuire..in rest chiar este pierdere de timp. Si daca a inteles el, nu va recunoaste si va merge pe aceeiasi linie pana la nemurire.
Ma tem ca si matalutz ai niste problemute la etaj daca ai ajuns sa clasifici "adevarul" ca fiind apanajul unei secte, cel putin atat timp cat pozitia Bisericii este o cu totul alta.

Macar daca ati spune deschis ca nu faceti parte din Biserica Ortodoxa, lumea s-ar lumina si ar zice "aha, da, am priceput acuma".
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #868  
Vechi 10.02.2015, 18:55:07
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Marimira Vezi mesajul
Nu este frumos si corect ca sa va dati drept crestin ortodox autentic si sa rastalmaciti adevarul de atatea si atatea ori, cum ati facut pe acest fir.
Nu ma dau nimic, altii se bat pe aici cu ortodoxia in piept.

Citat:
Cuvintele de mai sus, nu-mi apartin...decat partea a doua in care am afirmat ca si eu cred ca sunteti formator de opinie si securist ca alti useri, este parearea mea si mi-o sustin!
Pai la alte lucruri penibile care le crezi, asta sa fie cea mai mica problema.

Citat:
Nu eu eram cea care a spus ca jigniti in drepta si in stanga...desi in cazul dvs nu se pune problema atentiei si nici a inteligentei, ci a rauvointei...sunteti rauvoitor pur si simplu!
Eu in postarea ta vazusem, nu e vina mea ca nu stii sa folosesti "quote".

Citat:
In rest, este evident ca aveti mai multe username-uri...in care va sustineti si va dati singur dreptate.
Paranoia?

Citat:
In realitate lui Dumnezeu veti da socoteala nu mie si nici noua...Judecata Finala apartine lui Hristos!...deci, ATENTIE!!!
Ca tu intr-adevar, esti mare exemplu de atentie..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #869  
Vechi 10.02.2015, 18:57:44
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ovidiu b. Vezi mesajul
Antonia, revin cu întrebarea:aparatura medicală, electronică, electrocasnică, liftul, autobuzul, avionul, trenul, mașina și toată tehnologia modernistă sunt lucruri drăcești?
Pai nu, astea nu mai sunt dracesti si nu creaza nici dependenta, ba chiar pot fi folositoare pentru mantuire.
Nu te-ai prins de uzanta dublului standard la sectari?
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #870  
Vechi 10.02.2015, 20:10:06
Marimira's Avatar
Marimira Marimira is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 01.10.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 574
Implicit Pozitia Bisericii Ortodoxe Romane fata de cardurile de sanatate

Biserica Ortodoxa Romana sustine gasirea unor variante alterantive pentru cardul de sanatate electronic

Biserica Ortodoxă Română SUSȚINE găsirea unei alternative la CARDUL de sănătate

Biserica Ortodoxă Română a decis susținerea demersurilor Colegiului Medicilor pe lângă autorități pentru identificarea unei alternative în cazul pacienților care refuză cardul național de sănătate pe motivă de conștiință sau religioase, informează Patriarhia Română.
Decizia a fost luată după cei mai multe mănăstiri din țară, între care Putna și Petru-Vodă dar și persoane particulare au refuzat cardul de sănătate, invocând siguranța datelor personale.

Mănăstirea Petru-Vodă: Este LEGAL să refuzați cardul de sănătate. Se urmărește transformarea autorității statului într-o autoritate DICTATORIALĂ. LEGEA care vă permite să refuzați cardul

De asemenea, BOR a hotărât să aprofundeze cooperarea cu Ministerul Sănătății în programele de prevenție dar și pentru ajutorarea bolnavilor. – activenews.ro

(Urmariti va rog si: Se apropie vremea marturisirii – NU actelor cu cip!

cat si alte subiecte interesante despre pericolul pe care il reperezinta noile tehnologii cu cip la categoria: Cipuri)

https://vremuritulburi.wordpress.com...te-electronic/
__________________
1.Toate respira prin darul lui Dumnezeu!
2. Oricat ai fi de bun, nu esti suficient de bun!
3. Omul smerit poate sa miste astrele!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sanatate Mosh-Neagu Postul 255 30.07.2017 14:46:00
o rugaciune pentru sanatate maria32 Umanitare 34 09.07.2015 17:05:09
Crestinul ortodox si cardurile de sanatate dorinastoica14 Despre Biserica Ortodoxa in general 134 26.11.2012 02:34:06
Religie alternativa CristanN29 Despre Biserica Ortodoxa in general 8 25.11.2010 13:05:42
Rugaciune pentru Sanatate t_a_pirvu Umanitare 4 15.09.2010 13:58:53