Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 15.02.2012, 12:18:57
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit Poza calugarilor ce au slujit cu latinii.Interzis femeilor insarcinate.

Cei ce vor sa se mantuiasca: Scrie si povestea asta ca la punctul 26 scrie , cine va scrie aceasta poveste i se va distruge cartea pacatelor: http://www.pseudepigrapha.com/apocrypha_nt/histjoe.htm



http://graiulortodox.wordpress.com/2...a-athonitilor/


La poza asta sa se uite cei ce cred ca romano catolicii sau protestantii sunt Biserica si lupta pentru acceptarea ereziei. Greco catolicii sa se uite cu atentie.

Cei ce au aparat erezia si au facut oameni sa ajunga posibil la starea aceasta sa se reintoarca , sa devina ortodocsi si sa aduca oameni la ortodoxie. Pacatele se pot duce la copii din pacate.

Cine s-a dus la romano catolici in Biserica, sau la protestanti, sau s-a rugat cu ei:
Aici e vorba despre o femeie care a revenit la ortodoxie si s-ar parea ca a fost iertata:
http://www.scribd.com/doc/16409335/Evadarea-Din-Iad

Deci poti face asta:
1.Sa nu te mai duci nici batut la sectari nici la romano-catolici
2.Poti sa spovedesti pacatul la preotul ortodox . Spovedirea sterge pacatele si multi ingeri au zis ca e puternica.
3.Poti zice rugaciunea aceasta: Doamne forteaza-ma cu bucurie la mantuire pe mine si pe cat mai multi oameni .Da-mi intelegerea a toate religiile din lume si raspandeste in toata lumea pentru tot timpul, cea mai buna religie in ochii tai. Forteaza-ma sa mor mantuit si sa am tot ce imi trebuie in viata viitoare si la fel da la toti oamenii.Binecuvanteaza Creatia cu e mai bun. Amin.
4. Poti intoarce eretici la ortodoxie si multe pacate ti se vor ierta. Daca nu poti aduce eretici la credinta adevarata , roaga-te ca ei sa vina la credinta adevarata sau fa amandoua si rugaciune si fapta:

Doamne , mantuieste si intoarce cu bucurie la credinta cea mai buna in ochii tai cati mai multi oameni si da-le ceea ce tu stii ca au nevoie in toate eternitatile, atat pe pamant cat si in viata viitoare . Amin.

La poza de mai sus sa se uite si cei ce fac avorturi, fumeaza, se masturbeaza, fac perversiuni ca sodomis si gomorie sau invata pe altii la rau, etc si nu vor sa se spovedeasca sau sunt in erezie si trag pe cei de dreapta credinta la iad.

Puterea ta mai omule e mica si de aceea poti ajunge la ananghie fara sa vrei. Acum cheama pe DUmnezeu in ajutorul tau:
Doamne, forteaza-ma cu bucurie si fara durere sa mor mantuit si forteaza-ma cu bucurie sa am tot ce imi trebuie in viata viitoare. La fel fa Doamne cu cat mai multa lume. Biunecuvanteaza Creatia cu tot ce e mai bine acum si in viata viitoare. Amin.

Last edited by spre_rasarit; 15.02.2012 at 15:36:07.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 15.02.2012, 16:06:06
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Lasa mai frate,ce esti platit de sionisti sa vii cu astea acum?
Asta nu e problema majora acum,problema majora e sionismul care prin mass-media distruge crestinismul.Ca sunt sub influenta dracilor acestia,zionistii/sionistii.
Ce treaba am eu cu latini, poate incet incet vine si BC la crestin ortodoxie.
Cel putin Italia nu e stat marioneta in mana Israelului (care e facut de niste iudei fanatici sionisti),ceea ce e mult mai grav decat sa slujesti cu catolici.(asa cum a ajuns Romania,un stat marioneta in mana zionistilor,cu dl Basescu si dl Ungureanu.)
Ai venit cu numele asta judaicesc,spre_rasarit si vii cu probleme false aci sa abatzi atentzia de la ce prim-ministru pro-sionist avem?
Ca doar nu a mai slujit acu de curand niciun ierarh din BO cu catolici .
(mai bine ziceai de acest papa zionist,Benedict al XIV-lea,inselat de duhuri rele,de a mers sa puna in biletel in zidul plangerii).
Sa nu mai zic de modul aberant in care zici "au slujit cu latini" dovedind ca sau esti sub influenta dracilor,sau esti rau-voitor.
Pentru ca si romanii sunt amestecati un pic cu latinii,corect ar fi fost sa zici "care au slujit cu catolici" pentru ca daca esti latin nu esti automat catolic.
Da fratzia probabil esti inselat de draci de vrei sa culpabilezi un intreg neam,pentru o invatatura ratacita mostenita spre a baga probabil invrajbire intre romani si latini,ca sa poata prospera inselatzii de draci zionisti.
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.

Last edited by mihailt; 15.02.2012 at 16:13:20.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.02.2012, 16:49:43
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Tie ti se arata probabil de sus, daca nu sunt in inselare, ce s-a intamplat cu oamenii aia si matale zici, stai ca nu e asa de rau.

Pai cum e atunci? Sa credem ce s-a intamplat sau povesti ?

VEzi cu ochii matale si nu crezi.

Last edited by spre_rasarit; 15.02.2012 at 16:55:26.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.02.2012, 16:58:41
mihailt mihailt is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.01.2008
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.198
Implicit

Ce profetzie zice ca vor veni cei de religie iudaica la crestin ortodoxie?
Profetzia zice ca Antihrist va fi primit de cei de religie iudaica ca imparat, ca Dumnezeu il va trimite pe Sfantul Ilie sa il mustre,Sfantul Ilie va fi omorat de Antihrist.
Asta zice profetia.
Daca vor trece iudeii cand ii va mustra Sfantul Ilie la crestin ortodoxie sau nu,asta nu se stie.
Da asta nu inseamna ca trebuie sa stai cu pasivitate spre a privi cum unii iudaisti,inselati de draci,incearca sa aduca pregateasca conditiile spre aducerea lui Antihrist ca imparat.
Ca fondarea statului Israel e unul din pasii spre a inscauna pe Antihrist ca imparat al lumii.
Cum sa fie Romania stat marioneta spre a sprijini scopurile sionistilor?
Deci lasa nu mai veni sa ne sperii,ca toate statele crestine (si cele crestin ortodoxe si cele catolice si cele protestante) trebuie sa se alieze,spre a stopa amenintzarea care e sionismul la existenta lumii.
Adica in Israel se face genocid contra populatziei palestiniene si nimeni nu zice nimic?
__________________
"și dacă orb pe orb va călăuzi, amândoi vor cădea în groapă." - nu luati de bun tot ce scriu eu.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.02.2012, 17:16:33
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Roaga-te matale asa:

Doamne forteaza-ma spre mantuire pe mine si pe cat mai multi oameni. Da-mi cunostiinta tuturor religiilor asa cum o vezi tu , mie si la cat mai multi oameni. Apara cea mai buna religie in ochii tai si fa-o sa se intinda pe tot pamantul ca sa se mantuiasca cat mai multi oameni. Amin.

Apoi mai vorbim.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.02.2012, 17:19:37
Kyrie Eleison's Avatar
Kyrie Eleison Kyrie Eleison is offline
Member
 
Data înregistrării: 10.02.2012
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 66
Implicit

Pace si har de la Domnul! Iertati-ma ca va intreb, sunt de scurta vreme pe acest forum si am intalnit aici oameni inteligenti, cu ganduri "ziditoare de suflet" - cum frumos spunea o domnisoara, cu ganduri intelepte privitoare la viata crestina si multi asemenea. Insa pe de alta parte, va marturisesc ca unele postari ma socheaza! Nu vreau sa intru in conflict cu nimeni, dar mi se pare ca vectorii unui dialog pe un "forum crestin ortodox" trebuie sa fie pacifismul si blandetea.
Atat cat imi sta in putere si dupa firea omeneasca cea supusa greselii, incerc sa fiu un bun crestin ortodox, chiar daca pacatul e inerent conditiei umane. Permiteti-mi sa va intreb cu toata condescendenta si cu tot conciliarismul datorate de un crestin, daca ceea ce am citit mai sus sunt 2 postari care: 1. prima ii face pe "latini", adica pe catolici (asa diferiti de noi cum sunt ei), - "demonizati"; si 2. a doua are un caracter vadit antisemit?
Repet ca nu ma intereseaza niciun fel de conflict cu nimeni, as vrea doar sa stiu in ce fel consuna astfel de pareri cu "atmosfera" unui forum crestin ortodox.
Doamne miluieste!
__________________
"Dar mai presus de toate, țineți din răsputeri la dragostea dintre voi, pentru că dragostea acoperă mulțime de păcate." (1 Petru 4:8)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.02.2012, 17:26:45
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Dupa ce m-am rugat am ajuns la urmatoarea concluzie.

Pentru ca au adus Legea cea Veche apropiind omenirea de Dumnezeu, celor din poporul lui Dumnezeu li s-a dat putere mare pe Pamant. Din nefericire au cazut in gresala si eroare aducand eroarea la multi.

Deci in intelegerea mea sunt 3 forte pe Pamant toate lasate de Dumnezeu, doua probabil urmand s-o ia la tur dupa viata de aici din pacate:
ingerii cazuti cu idolatria: yoga, hinduism, budhism
poporul lui Dumnezeu cu romano catolicismul (vezi cine controleaza averea Vaticanului). protestantismul (vezi ce zice parintele Cleopa cu cine il finanteaza), islamul si altele.
Dumnezeu cu ortodoxia. Aliante cu cine?????? Cu rugaciunea si Dumnezeu sa ne intindem pe tot pamantul si sa ii salvam si pe ceilalti bolnavi. Oamenii nu ne sunt dusmani, religiile care duc oamenii la pierie, da. Rugaciunea ajuta, rugati-va si aflati. Rugati-va sa va mantuiti si va veti mantui. Nu te-ai rugat nu ai aflat. Sa nu ai surprize din astea la judecata finala. Roaga-te pentru asta. Cineva s-a rugat rugaciunea de mai sus de ma pus Dumnezeu sa scriu asta. BOR e singura Biseriuca ortodoxa ce a semnat acordul de la Balamand cu romano catolicii spunand ca se abtine de la prozelitism, adica i s-au legat mainile urmand sa fie lasati liberi protestantii in Romania sa ia suflete sa le duca la iad caci ei nu sunt parte a nici unui acord. Caci acordul leaga mainile la ortodocsi si romano catolici. Pai furtuna si miliaoanele de avorturi bataia lui Dumnezeu pentru ce vine? Pentru ca am fost cuminti?

Last edited by spre_rasarit; 15.02.2012 at 17:42:48.
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.02.2012, 17:48:29
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

Nici calugarii din poze nu au aflat la timpul potrivit inaintea greselii.

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Dupa ce m-am rugat am ajuns la urmatoarea concluzie.

Pentru ca au adus Legea cea Veche apropiind omenirea de Dumnezeu, celor din poporul lui Dumnezeu li s-a dat putere mare pe Pamant. Din nefericire au cazut in gresala si eroare aducand eroarea la multi.

Deci in intelegerea mea sunt 3 forte pe Pamant toate lasate de Dumnezeu, doua probabil urmand s-o ia la tur dupa viata de aici din pacate:
ingerii cazuti cu idolatria: yoga, hinduism, budhism
poporul lui Dumnezeu cu romano catolicismul (vezi cine controleaza averea Vaticanului). protestantismul (vezi ce zice parintele Cleopa cu cine il finanteaza), islamul si altele.
Dumnezeu cu ortodoxia. Aliante cu cine?????? Cu rugaciunea si Dumnezeu sa ne intindem pe tot pamantul si sa ii salvam si pe ceilalti bolnavi. Oamenii nu ne sunt dusmani, religiile care duc oamenii la pierie, da. Rugaciunea ajuta, rugati-va si aflati. Rugati-va sa va mantuiti si va veti mantui. Nu te-ai rugat nu ai aflat. Sa nu ai surprize din astea la judecata finala. Roaga-te pentru asta. Cineva s-a rugat rugaciunea de mai sus de ma pus Dumnezeu sa scriu asta. BOR e singura Biseriuca ortodoxa ce a semnat acordul de la Balamand cu romano catolicii spunand ca se abtine de la prozelitism, adica i s-au legat mainile urmand sa fie lasati liberi protestantii in Romania sa ia suflete sa le duca la iad caci ei nu sunt parte a nici unui acord. Caci acordul leaga mainile la ortodocsi si romano catolici. Pai furtuna si miliaoanele de avorturi bataia lui Dumnezeu pentru ce vine? Pentru ca am fost cuminti?
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.02.2012, 17:56:23
Dumitru73's Avatar
Dumitru73 Dumitru73 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.02.2010
Locație: București
Mesaje: 5.788
Implicit

Citat:
În prealabil postat de spre_rasarit Vezi mesajul
Doamne forteaza-ma spre mantuire pe mine si pe cat mai multi oameni.
este o rugaciune gresita.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.02.2012, 18:35:16
spre_rasarit spre_rasarit is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.08.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 544
Implicit

De fiecare data cand dau search cu "rotschild vatican treasury" imi ies niste necrestini ca fiind pazitorii averii Vaticanului. Adica la romano catolici acesti necrestini le tin pusculita:

„according to the Encyclopedia Judaica [sic] the Rothschilds bear the title „ Guardians of the Vatican Treasury.”

Din pacate pentru ei ca e de plans, pusculita si-au pierdut-o, Liturghia s-ar parea ca e invalida dupa propriile reguli: http://www.youtube.com/watch?v=Qc8lODfpxFo , hirotonirea preotilor zic ei la fel: http://www.youtube.com/watch?v=Qc8lODfpxFo sa nu ajunga asa in viata viitoare:

Last edited by spre_rasarit; 15.02.2012 at 19:09:49.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Mancarea calugarilor alexdu Generalitati 34 01.03.2011 14:06:37
"Plasul calugarilor'' monica73 Arta bisericeasca in general 1 16.04.2010 12:35:44
Poza graitoare referitor la avorturi sergiu Generalitati 0 19.09.2009 15:17:06