Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #401  
Vechi 16.08.2011, 11:23:22
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Propun o bataie cu perne. Eu ramasesem cu impresia gresita ca in trecut Melissa si calatoarea erau bune prietene, cel putin pe forum.
Prietena am fost si cu Lilith23, pana si-a aratat caracterul lipsa in toata splendoarea lui... eu fiind fata buna, ma prind mai greu de calitatea oamenilor..ca-s blonda..deci un pic inceata in gandire
  #402  
Vechi 16.08.2011, 11:33:20
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Wink

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Propun o bataie cu perne. Eu ramasesem cu impresia gresita ca in trecut Melissa si calatoarea erau bune prietene, cel putin pe forum.
Da...odinioara pana am simtit pumnalul infipt in spate.....Apoi m-am trezit , iar asta doare rau se vede.....
  #403  
Vechi 16.08.2011, 11:33:46
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Melissa Vezi mesajul
Oricum, n-o va crede decât pe-a lui... Singura modalitate de a-i demonstra acestui user ca NU sunt ADMIN, este să-i sugereze adminului să fiu banată. În numele dreptății, sunt dispusă să mă sacrific! Deși nu pot garanta că această măsură (banarea mea?) n-o să i se pară "cusută cu ață albă", deci o ambuscadă
Melissa, dragă, fă bine și rămâi p'acilea. Nu vei reuși să-i demonstrezi nimic. Când unu' își bagă în cap ceva nu i-o mai scoate nimeni nici cu sacrificarea, nici cu banarea, nici măcar cu... intervenții chirurgicale.

Și chiar dacă ai fi din grupul administratorilor, nu înțeleg care ar fi problema? S-ar schimba ceva în comportamentul celorlalți useri? Și faptul că un user, cum e cazul tău, a optat să ofere anumite informații de ajutorare ale celorlalți asta-l face administrator? Probabil că, în fapt, da, dar de drept, nu.

Ce vreau să spun? Fiecare creștin ortodox ar trebui să se erijeze într-un administrator virtual cu scopul de a oferi informații gratuite celorlalți pentru a-i scuti de de risipa de timp cu căutările prin site care a ajuns destul de mare și unii chiar nu au "nervi" sau chiar nu știu să caute informațiile dorite. La fel, fiecare creștin ortodox de pe acest site ar trebui să-și asume un rol de administrator pentru a se autocenzura și a păstra imparțialitatea / obiectivitatea propriilor postări și chiar de a-i avertiza pe ceilalți (pe thread sau PM) când au de gând "să sară calul".

Deci, care e problema? Te consideră careva un admin? So what? Ai negat odată, dacă nu-i ajunge, problema e la el, o problemă simplă: lipsa de încredere în semenii săi. Și asta chiar că dă dureri de cap, cu atât mai mult cu cât și dacă ar ști la ce i-ar folosi că știe? Admin sau nu, fiecare user trebuie să fie responsabil de propriile mesaje și să nu se comporte pe forum de parcă ar fi... pe stadion sau în metrou mergând spre stadion.
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
  #404  
Vechi 16.08.2011, 11:34:57
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

......................................
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"

Last edited by DragosP; 16.08.2011 at 11:37:27.
  #405  
Vechi 16.08.2011, 11:47:56
Melissa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Multumesc Călin! Și pentru floare!

Last edited by Melissa; 16.08.2011 at 13:47:16.
  #406  
Vechi 16.08.2011, 11:49:35
the_Listener
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de misteria Vezi mesajul
Da...odinioara pana am simtit pumnalul infipt in spate.....Apoi m-am trezit , iar asta doare rau se vede.....
dar cum era pumnalul ? de calitate ?
\multa iubire
ps sa nu raspunzi ca tu ignori
multa iubire
  #407  
Vechi 16.08.2011, 11:51:44
Mihailc Mihailc is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.03.2008
Mesaje: 3.179
Implicit

Am o presimțire că oricât v-ați certa tot remiză iese până la urmă.
DragoșP este o vorbă din bătrâni (valabilă pentru băieți, indiferent de vârstă): "în gâlceava muierilor să nu te-amesteci, că ele se sfădesc apoi tot ele se împacă într-o suită emoționantă de lacrimi și pupături" . Dacă faci pe arbitrul sfătos, până la urmă uite că ajungi copil de mingi la una din tabere.

Faza cu administratorul e tare, eu unul sper să nu se supere ăla adevărat, doar știe cu siguranță că fiecare duce cât poate și că de unde nu este nici Dumnezeu nu cere!
__________________
Prostul este dușmanul a ceea ce nu cunoaște (Ibn Arabi)
  #408  
Vechi 16.08.2011, 13:06:15
misteria
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Unde sunt oare Traditie1 si Axios?
  #409  
Vechi 16.08.2011, 17:56:35
maria32's Avatar
maria32 maria32 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.113
Implicit

pana la urma a aflat cineva de ce a fost banata LaPetitMoc?
__________________
Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma si mantuieste-ma pe mine pacatoasa

http://mamiprovocarea.wordpress.com
  #410  
Vechi 16.08.2011, 18:08:43
coralina's Avatar
coralina coralina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.03.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 708
Implicit

Citat:
În prealabil postat de maria32 Vezi mesajul
pana la urma a aflat cineva de ce a fost banata LaPetitMoc?
Nu si nici nu cred ca o sa aflam prea curand, din pacate.
Suntem mai multi useri care am trimis mesaje private cu aceasta intrebare adminului si nici unul din noi nu a primit raspuns.
__________________
Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, miluieste-ma pe mine pacatoasa!
Preach the Gospel and, if necessary, use words.
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog, uitati-va si spune-ti ce parere aveti. Laura19 Generalitati 1 10.01.2012 18:43:21
Membrii plecati , membrii disparuti si membrii "renascuti" , ai forumului nostru ! cristiboss56 Generalitati 331 23.09.2011 08:08:13
Ia uitati ce prostii spune un actor care se crede mare in Romania, Mihai Bendeac Delirul Generalitati 9 11.05.2010 02:26:32
Biserica Ortodoxa in relatia cu proprii membrii Julius Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni 2 09.08.2009 05:51:36