Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 03.12.2008, 12:35:15
angel_wings angel_wings is offline
Banned
 
Data înregistrării: 30.11.2008
Locație: Galati
Mesaje: 9
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru angel_wings
Implicit

e bine sa aiba fiecare cateva date despre el ...pt ca doar stiind macar cat de putin despre cel cu care vorbesti ...parca te simti mai apropiat de el...parca acel sentiment de "un strain" se diminueaza.
Reply With Quote
  #22  
Vechi 03.12.2008, 16:24:57
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Sentimentul de "un strain", cum zici dispare dupa ce citesti postarile, vezi modul de a gandi, descoperi daca are credinta, cunoastere, daca iubeste pe aproapele, etc.
Dupa o vreme ajungi sa stii cu cine esti in conversatie. Mai multa apropiere se realizeaza pe MP, prin e-mail, telefon, video sau intalnire, nu neaparat aici in vazul lumii.
Asa gandesc eu. Si pot sa va spun ca am cunoscut , la propriu, oameni deosebiti pe acest forum; dar asta tine de sfera personala.
Reply With Quote
  #23  
Vechi 21.12.2008, 01:58:43
geo.nektarios's Avatar
geo.nektarios geo.nektarios is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.07.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.357
Implicit

Sunt membri noi... dar care raman in "taina"... nu vor sa se "arate"...
Reply With Quote
  #24  
Vechi 21.12.2008, 02:06:54
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Sunt membri noi... dar care raman in "taina"... nu vor sa se "arate"...
Invata Geo, tatoneaza terenul ! Important ca sunt cu noi.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #25  
Vechi 21.12.2008, 21:27:15
dorinastoica14
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Anca are dreptate.Citind postarile iti dai seama ce fel de om este cel care scrie.Felul cum arata sau varsta conteaza mai putin caci in fata lui Dumnezeu suntem asemenea si bogatul si saracul si tanarul si batrinul si uratul si frumosul.Conteaza sa fim in acelasi Duh.
Reply With Quote
  #26  
Vechi 21.12.2008, 23:15:44
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de geo.nektarios Vezi mesajul
Frații mei dragi, cândva, un părinte (Adrian) a deschis un topic având ca scop să ne cunoaștem vârsta fiecăruia de pe forum! Dar dacă ne uităm mai bine fiecare la "public profle" vedem că ne putem trece date personale... oare nu poate fiecare să își treacă datele acolo? E cel mai bine pt a ne cunoște, pentru a fi o "familie" pe acest forum... Eu de multe ori vreau să văd detalii despre o anumită persoană și nu găsesc decât data de înregistrare pe forum... atât! Are cineva de ascuns ceva? Nu cred!Eu mi-am completat de la început, nu mă laud, dar eu cred că e bine să ne completăm datele fiecare pe profilul său! Vă rog să mă iertați pentru îndrăzneală și dacă cer prea mult!
Omul se cunoaste mai bine dupa roade, din ceea ce scrie si mie asta imi e suficient. A sti si datele "profile" -detaliile personale, tin mai mult de [SIZE="3"]curiozitate[/SIZE] decat de [SIZE="3"]"sa ne cunoastem"[/SIZE].
Sper sa nu va suparati pe mine.... N-am nimic de ascuns, dar eu mai degraba prefer sa dezamagesc un curios de date personale, decat sa-l satisfac expunandu-le public!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 21.12.2008, 23:28:32
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de C.tin Vezi mesajul
Omul se cunoaste mai bine dupa roade, din ceea ce scrie si mie asta imi e suficient. A sti si datele "profile" -detaliile personale, tin mai mult de [SIZE="3"]curiozitate[/SIZE] decat de [SIZE="3"]"sa ne cunoastem"[/SIZE].
Sper sa nu va suparati pe mine.... N-am nimic de ascuns, dar eu mai degraba prefer sa dezamagesc un curios de date personale, decat sa-l satisfac expunandu-le public!
Mi se pare firesc sa aiba fiecare obtiunea lui proprie, cat despre curiosi , nu scapi tu asa usor si nimeni dealtfel. Aici pe forum da, dar in alta parte . . . Si sa nu uita ca aceasta "blamata" curiozitate, a fost motorul, imboldul dezvoltarii societatii omenesti.
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #28  
Vechi 21.12.2008, 23:36:24
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Mi se pare firesc sa aiba fiecare obtiunea lui proprie, cat despre curiosi , nu scapi tu asa usor si nimeni dealtfel. Aici pe forum da, dar in alta parte . . . Si sa nu uita ca aceasta "blamata" curiozitate, a fost motorul, imboldul dezvoltarii societatii omenesti.
* * * Scuze pt. micile greseli de redactare ! * * *
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #29  
Vechi 22.12.2008, 05:02:15
Anca-Miha
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Numele de botez il stim; la fel si varsta si apartenenta in ceea ce priveste credinta. Unii chiar au scris data de nastere.
Drept sa va spun, de cand va citesc mesajele, nu imi mai sunteti straini; e ca si cand v-as cunoaste de mult. Cuvintele spun foarte mult...mai mult decat infatisarea. Prin cuvinte vorbeste sufletul.
Reply With Quote
  #30  
Vechi 22.12.2008, 10:47:06
C.tin C.tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 409
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Mi se pare firesc sa aiba fiecare obtiunea lui proprie, cat despre curiosi , nu scapi tu asa usor si nimeni dealtfel. Aici pe forum da, dar in alta parte . . . Si [SIZE=3][COLOR=magenta]sa nu uita ca aceasta "blamata" curiozitate, a fost motorul, imboldul dezvoltarii societatii omenesti[/COLOR][/SIZE].
Ei frate,,,! daca ajungem sa vorbim despre curiozitate, ne spune aici sfintii parinti ca nu toata curiozitatea e rea! Si cum putem sti daca e din cea buna? O confruntam cu intrebarea...Este scopul curiozitatii, intru a descoperi cele mantuitoare? Daca nu e curiozitatea spre mantuire, adica cea buna, e cea lumeasca fara rod ori chiar bolnava...
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Sa ne cunoastem sfintii romani! glykys Diverse Sarbatori 97 27.09.2014 14:26:12
Mari romani pe care masonii nu doresc sa-i cunoastem UNNOOM Generalitati 80 22.03.2013 02:01:16
Sa ne cunoastem credinta de diacon Gheorghe Babut vidoveczandrei Resurse ortodoxe on-line 5 03.07.2010 17:04:09
De ce Dumnezeu nu ingaduie sa ne cunoastem momentul mortii? RusuDenisaFelicia Intrebari utilizatori 4 15.05.2010 21:56:46
Haideti sa ne cunoastem reciproc. Bine v-am gasit. Remus-Emilian Stiri, actualitati, anunturi 3 19.01.2007 23:22:02