Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Spiritualitatea ortodoxa
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #111  
Vechi 26.11.2021, 19:41:21
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nietzsche Vezi mesajul
Aveti la avatar marturisirea ca sunteti protestant. Asta in ochii bisericii ortodoxe inseamna sectar. Nu-i asa? Deci dumneavoastra pe un forum ortodox, sectar fiind conform dogmelor ortodoxe indrazniti sa-l numiti pe un alt sectar un "sectar". Cam prea ipocrit as zice! Sunt satul de atata ipocrizie religioasa.
Bine, eu va cataloghez pe toti, oameni religiosi din diferite neamuri si confesii nebuni de legat, dar asta e in alt subiect.
Or mai fi si protestanti care nu sunt chiar sectari, care chiar daca au convingeri protestante nu ajung la o nebunie sectare si isi pastreaza o normalitate.
Reply With Quote
  #112  
Vechi 26.11.2021, 20:20:02
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

Nits, ușor cu pianul pe scari. Subiectul discuție cu tacanitu de la nip te depășește ca un TGV, tu demonstrând dincolo de orice dubiu ca nici la nivel sferodoct dpdv teologic nu ai ajuns. Am înțeles ca ai răbufnire de bulibasa, si din aceasta perspectiva ce crezi despre ceva ce nu cunoști e fix egal cu mulțimea vida. Dacă e prea complicat ce iti spun ai posibilitatea unei excursii pe sistem,, povestiri din cripta" la Pucioasa. Acolo le poți debita cât de nebuni sunt. Vor aprecia si vei avea parte de momente epice, de neuitat.

E de ce in ce mai bine, pe forumul acesta nu ai cum sa te plictisești :)) Păcat de cei câțiva ortodocși care au mai rămas, trebuia sa fie casa lor virtuala de discuții dar s-au trezit cu primate pline de noroi in mijlocul sufrageriei. Asa se intimpla când barierele civilizației se rup.. :))
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #113  
Vechi 26.11.2021, 20:22:20
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Or mai fi si protestanti care nu sunt chiar sectari, care chiar daca au convingeri protestante nu ajung la o nebunie sectare si isi pastreaza o normalitate.
Adica sectarii(neoprotestantii) care lovesc in Trambite, aia la tine nu-s sectari pentru ca dau necredintei tale nedrepte apa la moara, la moara ta, stricata, crezandu-te vrednic asa ca pacala la moara dracilor.

Cat de ipocrit poti sa fi chiar nu-ti dai seama?

Vai de capul tau ce mai lupta duci tu cu sectele, adica sectele care sunt cu tine in mitomanie, cu ele esti muma si cu ”sectele” care marturisesc pe Adevarul, cu alea esti ciuma.

Iata inseamna ca lucrezi faradelegea!!!

Pricepi dragul meu bostans de HellLoveWin-HellLovaLovaWin?

Cred ca stii ce le va zice Domnul Hristos-Cuvantul la judecata tuturor celor ce lucreaza faradelegea. Iti pasa? Din felul in care te comporti pare ca nu prea, nici cu degetul nu vrei sa te atimgi.

E bun aluatul fariseilor?

A zis Domnul: ”sa nu mancati!”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 26.11.2021 at 20:33:08.
Reply With Quote
  #114  
Vechi 26.11.2021, 20:27:01
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Nits, ușor cu pianul pe scari. Subiectul discuție cu tacanitu de la nip te depășește ca un TGV, tu demonstrând dincolo de orice dubiu ca nici la nivel sferodoct dpdv teologic nu ai ajuns. Am înțeles ca ai răbufnire de bulibasa, si din aceasta perspectiva ce crezi despre ceva ce nu cunoști e fix egal cu mulțimea vida. Dacă e prea complicat ce iti spun ai posibilitatea unei excursii pe sistem,, povestiri din cripta" la Pucioasa. Acolo le poți debita cât de nebuni sunt. Vor aprecia si vei avea parte de momente epice, de neuitat.

E de ce in ce mai bine, pe forumul acesta nu ai cum sa te plictisești :)) Păcat de cei câțiva ortodocși care au mai rămas, trebuia sa fie casa lor virtuala de discuții dar s-au trezit cu primate pline de noroi in mijlocul sufrageriei. Asa se intimpla când barierele civilizației se rup.. :))
Te descri cat se poate de corect. Vezi ca ti-am bolduit. Pacatul tau si confuzionismul in care te invarti, adica pripeala e ca ai impresia ca vorbesti despre altii.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #115  
Vechi 26.11.2021, 20:30:01
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Implicit

nip, cu tine conversez mai rar pt ca trebuie sa imi fac dus după fiecare conversație. Maine vorbim mai pe larg, in pauza de publicitate :))
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #116  
Vechi 26.11.2021, 20:34:56
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.244
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
nip, cu tine conversez mai rar pt ca trebuie sa imi fac dus după fiecare conversație. Maine vorbim mai pe larg, in pauza de publicitate :))
Si iti place asa porc spalat? Vorba sfintilor Apostoli.

Bine dragule, te iert si-ti urez noapte buna. Ne auzim.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #117  
Vechi 26.11.2021, 20:52:32
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.879
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Or mai fi si protestanti care nu sunt chiar sectari,
Există protestanți care studiază scrierile patristice, Părinți și Scriitori Bisericești (și numai) și nu se aruncă să critice excesiv, nu-i detestă pe ortodocși, chiar mă gândeam că dacă nu ne preocupăm noi de studiu, vom auzi mărgăritarele ortodoxiei din gura altora care n-au avut privilegiul de a se naște într-o familie cu tradiție ortodoxă și la judecată nu vom sta bine.
Cum în SUA sunt americani care trec la ortodoxie după ce studiază din dorința de a recupera secolele scurse până la Luther.

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
E de ce in ce mai bine, pe forumul acesta nu ai cum sa te plictisești :)) Păcat de cei câțiva ortodocși care au mai rămas, trebuia sa fie casa lor virtuala de discuții dar s-au trezit cu primate pline de noroi in mijlocul sufrageriei. Asa se intimpla când barierele civilizației se rup.. :))
Neeh las că ne găsim alt spațiu poate e mai bine așa să ne depărtăm de acest forum, poate e un semn de la Dumnezeu din moment ce se întâmplă atât de sălbatic în al enșpelea post, deja e un film prost care rulează în reluare, în posturi când ar trebui să fie cele mai chibzuite și cumpătate discuții, că doar urmează spovedanie și împărtășanie, sau ar trebui să urmeze, se inflamează rău pe aici, s-a mai întâmplat și în Postul Paștelui.

P.S. Aș vrea să văd și să înțeleg cum dialoghează grecii ortodocși sau ciprioții, sau georgienii ortodocși, oare tot așa o fi cursul ?
Sau lor nu le place să navigheze pe internet ?
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #118  
Vechi 26.11.2021, 20:59:23
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 168
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Psalm 23 Vezi mesajul
Nits, ușor cu pianul pe scari. Subiectul discuție cu tacanitu de la nip te depășește ca un TGV, tu demonstrând dincolo de orice dubiu ca nici la nivel sferodoct dpdv teologic nu ai ajuns. Am înțeles ca ai răbufnire de bulibasa, si din aceasta perspectiva ce crezi despre ceva ce nu cunoști e fix egal cu mulțimea vida. Dacă e prea complicat ce iti spun ai posibilitatea unei excursii pe sistem,, povestiri din cripta" la Pucioasa. Acolo le poți debita cât de nebuni sunt. Vor aprecia si vei avea parte de momente epice, de neuitat.

E de ce in ce mai bine, pe forumul acesta nu ai cum sa te plictisești :)) Păcat de cei câțiva ortodocși care au mai rămas, trebuia sa fie casa lor virtuala de discuții dar s-au trezit cu primate pline de noroi in mijlocul sufrageriei. Asa se intimpla când barierele civilizației se rup.. :))

Stii ce am inteles eu? Ca daca baiatul ala MGTOW are dreptate si este cine zice ca este, voi toti care v-ati pus baza in religie si ideii de salvare pe baza lucrarii religioase reprezinta prostia intruchipata bazata pe niste texte si nu pe spiritul si rezonanta lui Dumnezeu. Cu alte cuvinte sunteti in pom, si pomul in aer. Nu e de mirare ca acel om care a murit pe cruce a prezis ziua in care "Fiul Omului" adica Cel "intai nascut dintre cei morti" va zice " nu te cunosc! Departeaza-te!"
Reply With Quote
  #119  
Vechi 26.11.2021, 21:25:15
Psalm 23's Avatar
Psalm 23 Psalm 23 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.03.2021
Religia: Protestant
Mesaje: 138
Talking

Nits&nip: impreuna sunteți precum Joker&pinguin :)) Partea proasta nits este ca nip deja il visează pe joker deci ai un indiciu cât un clopot de ce va trebui sa ai bodyguarzii din dotare cu tine la Pucioasa :)) Te asigur ca orice ai învățat despre nebunie, in scurt ta viata de pana acum, iti va fi depășit de băieții si fetele de acolo :)) Vei avea parte de adrenalina, dacă vrei un trailer întreabă-l pe nip cun e cu viziunile verginicai. Enjoy, va fac cinste cu popcorn, dacă te pun sa arăți Pucioasa pe harta din prima ajungi prin Bulgaria :))
__________________
Did you exchange a walk-on part in the war for a leading role in a cage? The words of the prophets are written on the subway walls.
Reply With Quote
  #120  
Vechi 26.11.2021, 21:31:14
Nietzsche Nietzsche is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2021
Mesaje: 168
Implicit

Esti cu adevarat prost. Ce treaba am eu cu crestinismul? Eu nu cred in crestinism. Esti idiot? Da, esti rau de tot!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare