Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Pelerinaje la locuri Sfinte
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 28.11.2011, 22:31:12
Erethorn Erethorn is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.12.2009
Locație: Timisoara
Religia: Catolic
Mesaje: 2.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
e, nimic nu e intamplator. Sfintele coincidente au fost de fapt modul in care Domnul a hotarat sa-si faca lucrarea.
Atunci cand s-a nascut baietelul meu, eu eram ateu. Am hotarat sa-i punem un nume care sa se asemene oarecum cu al tatalui si bunicului meu - pe ei ii cheama Fabius.

Asa ca l-am botezat Fabian. Dupa aproape doi ani, am devenit din ateu crestin si, din intamplare, am descoperit ca in ziua de nastere a fiului meu se sarbatoreste Sfantul .... va las pe voi sa ghiciti :)

Pentru domnul Aurelian: Dumnezeu sa il binecuvanteze pe micul Arsenie si pe toata familia dumneavoastra !
Reply With Quote
  #22  
Vechi 28.11.2011, 22:49:44
Mtcrysty17's Avatar
Mtcrysty17 Mtcrysty17 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2010
Locație: gorj
Religia: Ortodox
Mesaje: 472
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Mtcrysty17
Implicit

Citat:
În prealabil postat de au_relian Vezi mesajul
Multumim din suflet pentru gandurile bune si fie ca Domnul sa asculte rugaciunile tale si Sfantul Parinte Arsenie sa te aiba sub ocrotirea lui.

Apropo de minuni :). Noi tot oscilam cu numele intre Andrei si Teodor dar intr-o zi in care tot citeam marturii despre Parintele Arsenie Boca am aflat ca a trecut la Domnul in data de 28 noiembrie si i-am spus sotiei ca am putea sa ii punem numele Arsenie pentru ca se va naste in perioada in care este praznuit si Sfantul Parinte Arsenie. Dupa vreo 3, 4 zile, tot citind despre parintele Arsenie am aflat ca ziua de nastere a parintelui a fost pe 29 septembrie, adica exact ziua in care ne hotarasem sa ii dam numele Arsenie copilului. :)
cu parinti atat de credinciosi si cu un nume atat de special copilul o sa fie el insusi unul deosebit..... ii prevad un viitor minunat..... sa va traiasca si Dumnezeu sa aiba grija e el.... Doamne ajuta......
__________________
NIHIL SINE DEO!

Bucura-te Sfinte Ierarhe Nectarie, mare facatorule de minuni!!!

Doamne Iisuse Hristoase, fiul lui Dumnezeu, mantuieste-ma pe mine pacatosul!
Reply With Quote
  #23  
Vechi 29.11.2011, 10:37:26
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Dumnezeu sa va binecuvinteze si sa va asculte rugaciunile.

Citat:
În prealabil postat de Mtcrysty17 Vezi mesajul
cu parinti atat de credinciosi si cu un nume atat de special copilul o sa fie el insusi unul deosebit..... ii prevad un viitor minunat..... sa va traiasca si Dumnezeu sa aiba grija e el.... Doamne ajuta......
Fie ca Dumnezeu sa ne sporeasca credinta noua tuturor si celor care nu o avem deloc sa ne-o daruiasca, pentru ca atat de putin suntem credinciosi, desi lucreaza clipa de clipa in viata fiecaruia dintre noi.
Reply With Quote
  #24  
Vechi 29.11.2011, 14:44:12
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Erethorn Vezi mesajul
Atunci cand s-a nascut baietelul meu, eu eram ateu. Am hotarat sa-i punem un nume care sa se asemene oarecum cu al tatalui si bunicului meu - pe ei ii cheama Fabius.

Asa ca l-am botezat Fabian. Dupa aproape doi ani, am devenit din ateu crestin si, din intamplare, am descoperit ca in ziua de nastere a fiului meu se sarbatoreste Sfantul .... va las pe voi sa ghiciti :)

Pentru domnul Aurelian: Dumnezeu sa il binecuvanteze pe micul Arsenie si pe toata familia dumneavoastra !
ce frumos! Ati vazut, nimic nu e intamplator.:)
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 29.12.2011, 15:00:14
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Un zambet si o urare pentru noul an de la micutul Arsenie!!!

http://www.youtube.com/watch?v=yfcrx...ature=youtu.be
Reply With Quote
  #26  
Vechi 30.12.2011, 14:05:13
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de au_relian Vezi mesajul
Un zambet si o urare pentru noul an de la micutul Arsenie!!!

http://www.youtube.com/watch?v=yfcrx...ature=youtu.be
Multa sanatate si bucurii micutului Arsenie si parintilor sai!
E asa dragalas, la o luna!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #27  
Vechi 30.12.2011, 21:17:05
au_relian au_relian is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 04.10.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 15
Implicit

Multumim din suflet!!! De toate cele bune sa ai si tu si familia ta parte! Doamne ajuta!


Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
Multa sanatate si bucurii micutului Arsenie si parintilor sai!
E asa dragalas, la o luna!
Reply With Quote
Răspunde

Tags
arsenie boca



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca Carmen FUNIERU Biserica Ortodoxa Romana 141 20.01.2014 16:22:05
parintele Arsenie Boca 06dec Mari Duhovnici si predicile lor 34 07.12.2013 18:02:21
PR. ARSENIE BOCA cristina83 Mari Duhovnici si predicile lor 70 17.01.2013 14:14:43