Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 04.01.2011, 03:00:16
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit va rog

Rugati-va si pentru Eugen un nou membru din familia mea care v-a fi operat la inima miine ora 12 aici.... in Rom ora 5 dupa masa.
Multumesc.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 04.01.2011, 05:03:38
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit Domnul sa fie cu el!

Ii doresc multa sanatate si sa-i reuseasca interventia,ii voi spune numele in rugaciunea mea!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 04.01.2011, 17:53:51
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit

Cu tot sufletul alatur rugaciunea mea pentru Eugen si toata fam lui,sa aiba putere sa treaca si peste aceasta incercare a vietii .
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 04.01.2011, 20:59:36
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta!

"Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu Celui viu, pentru rugaciunile Preacuratei Maicei Tale, ale Sfintilor Preacuviosilor Parintilor nostri si ale tuturor Sfintilor Tai, milueste-l pe Eugen si toti cei dragi ai lui, da-le Doamne sanatate, scapa-i de nevoi si necazuri, de boala si de alte primejdii sau nenorociri. Da-le Doamne intelepciune medicilor care se vor ocupa de Eugen, sa reuseasca operatia de inima si sa se intoarca acasa sanatos! "
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #5  
Vechi 04.01.2011, 22:06:21
mihaila_alin
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Domnului sa ne rugam-Doamne miluiestene

Stapine Doamne IIsuse Hristoase,Fiul lui Dumnezeu,Cel Unul Nascut din Tatal mai inainte de luceafar, pune mina ta cea tare peste robul tau Eugen si de ar fi facut gresale cit nisipul marii iata-ile lui ca un indurat si de oameni iubitor.medicilor pune-le in gind in inima si in mina ceia ce sti tu bine ca trebuie sa faca,iar pe robul tau eugen reda-l familiei intreg sanatos intr-u lungime de zile,ca sa te poata lauda pe tine nencetat pina la sfirsitul vietii.Amin.
Reply With Quote
  #6  
Vechi 04.01.2011, 22:40:46
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Doamne, Dumnezeul meu, mărturisesc înaintea feței Tale neputințele și slăbiciunile mele cele multe. Frică mare m-a cuprins înaintea acestei încercări, în loc să mă cuprindă încrederea în pronia Ta și în grija pe care o porți oamenilor.
Dacă nu m-ar fi acoperit harul Tău, furtuna deznădejdii m-ar fi doborât la pământ. Nu am, Atotputernice Doamne, curajul pe care îl au aleșii Tăi înaintea încercărilor vieții, dar tot ce pot să fac este să cad cu frângere de inimă înaintea Ta și să Te rog să nu mă lași fără ajutor.
Tu, Doamne, Cela Ce ești doctor ceresc, tămăduiește-mă prin mâna doctorului pământesc, ca să Te laud în toate zilele vieții mele. Amin.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 05.01.2011, 00:35:34
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Va multumesc din suflet pentru rugaciuni, Eugen este la recuperare prea multe nu stiu deocamdata, Domnul sa-l intareasca si sa revina in familia noastra. Tot timpul gasesc mangaiere pe acest forum sa va dea Domnul la toti sanatate.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 05.01.2011, 06:40:35
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Doamne ajuta, Vassy.

Sa dea Domnul sa iasa cu bine de la recuperare. Greu pentru el, si pentru familie.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 05.01.2011, 19:16:34
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Eugen este deja in salon(camera lui)i-au dat sa manince si este in bun spirit mai are si chef de glume, are dureri mari dar primeste med necesare. Vineri speram sa fie acasa.Familia lui din California inca nu stie de necazul lui el o sa-i anunte dupa ce iese din spital este alegerea lui.
Rugaciunile in comun sint de mare folos, sa ne rugam totdeauna cind cineva alearga la ajutor.
Doamne ajuta.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 07.01.2011, 03:12:12
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Doamne ajuta !

Citat:
În prealabil postat de Hartford Vezi mesajul
Rugaciunile in comun sint de mare folos, sa ne rugam totdeauna cind cineva alearga la ajutor.
Doamne ajuta.
Ne bucuram de vestile bune pe care ni le-ai transmis draga Vasilica !
Sa ne rugam in continuare, are nevoie inca de ajutor duhovnicesc, a suferit o interventie foarte dificila, recuperarea se va obtine in timp.
Sa-l pomenim si pe Eugen in rugaciunile noastre si sa-l punem pe pomelnic in bisericile noastre! Doamne ajuta !
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
Răspunde