Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Intrebari utilizatori
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 17.04.2014, 16:37:33
fallen fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.03.2011
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.250
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru fallen
Implicit

Mi-e teama sa nu fie prea lung mesajul. Acum vreo 2 luni la inceputul postului, cand am avut criza precedenta, am mers la un doctor si a zis ca nu sunt asa grav (probabil vazuse mai rele), mi-a dat untratament usor, a zis ca e oarecum normal sa reactionezi asa cand esti hartuit din toate partile (dp lor dv, nici sa vrei sa te omori nu e asa unusual, probabil cu acuza asta se prezinta multi :)). A fost bine o vreme, dar, de vreo sapt jumate, trag nadejdea ca as putea sa fi ramas insarcinata :) (desi sansele sunt foarte minimale), si in nebunia mea, am evitat sa mai iau pastilele (desi mi-a spus un nebun ca femeile psihopate nu tb sa faca copii, am zis ca poate nu-s chiar asa bolnava). Iar ultima data cand s-a intamplat (al meu deja era bolnav) a zis si el ca poate e cazul sa incercam :). Doar ca ultimele zile mi-a fost f greu la munca, am sunat dr sa vad dc mai pot lua trat, nu a raspuns si azi am vazut ca e in vacanta:). Iar dupa criza facuta azi de al meu am luatsi o pastila si am cerut si o tigara . Iar acum e putin probabil sa gasesc un preot sa ma poata spovedi, la al meu nici numai indraznesc (a avut mereu incredere si l-am dezamagit, mereu spune ca nu evoluez, etc). Barbatul s-ar putea sa se razgandeasca, dupa dezamagirea de azi, sa nu mai vrea copil, iar eu decat sa avortez cred ca prefer sa mor eu (desi nustiu cum poti creste un copil cand tu nu te descurci la serviciu, cand daca te critica sau te ocaraste cineva te gandesti sa-ti dai demisia si sa te lasi de meserie... Acum ma gandesc dc eram la spitalsi ziceam ca ma doare,si dr zicea ca abia mi-a dat, sau sa vada recomandarea care-o am primit-o, si io il faceam dobitoc si retardat, si-l trimiteam la spatii verzi, sau chiar il blestemam, el ce facea, doar nu-si dadea demisia ca asa sugeram eu :)
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare