Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 08.07.2010, 13:41:04
Pr.Coriolan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Parteneriat al TVR cu Mitropolia Moldovei si Bucovinei (ortdoxa) si Episcopia de Iasi (romano-catolica):

http://www.ercis.ro/actualitate/viata.asp?id=20100719
Reply With Quote
  #72  
Vechi 08.07.2010, 19:08:02
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Reclama mascata?!?

Mda!

Sincer ma deranjeaza sa vad pe un forum ORTODOX programul diacezei catolice!

Va invitam parinte (sau ce sunteti) sa vizitati acest topic http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ead.php?t=9964
deschis de fratele nostru Cristian!
ESte adevarat, suferinta nu tine cont de religie sau nationalitate...dar! Din respect pentru administratorii acestui forum, puteati accesa prima pagina si gaseati acest apel:
http://www.crestinortodox.ro/stiri/m...tii-76622.html

Nu ne trebuie reclama mascata la site catolice!
Daca acest gest a fost facut fara rea intentie va rog pe viitor sa tineti cont de doleantele noastre, pentru a evita aceste neplaceri.

Last edited by eduardd; 08.07.2010 at 19:16:39.
Reply With Quote
  #73  
Vechi 08.07.2010, 19:48:30
Pr.Coriolan
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Este vorba despre un parteneriat cu MITROPOLIA MOLDOVEI SI A BUCUVINEI (ortodoxa) si cu Episcopia catolica.Reclama la ce?La faptul ca TVR impreuna cu Biserica ortodoxa si cea Catolica din Moldova ajuta sinistratii?E important site-ul pe care a aparut sau ce se face pentru sinistrati?
Reply With Quote
  #74  
Vechi 09.07.2010, 07:46:24
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit scuze de offtopic

Am o singura intrebare:
Pentru ce ai ales dumneata un preot catolic sa postezi pe un forum ORTODOX?

Nu am nimic personal (ale Lui sunt toate!!) cu cei de alta confesiune (cei mai vechi de pe forum care ma cunosc stiu asta) dar ma deranjeaza sa vad cum, imediat ce s-a infiintat acest topic si unii au scris sa ramana (sper sa inteleaga acum fapta milosteniei lor!!!) cum a aparut chiar si un preot catolic!! Poate vine si unul protestant daca tot e milostenie, nu?
Maine, poimaine veti incepe sa impartiti sfaturi fratilor ortodocsi asa...din iubire fata de aproapele.

Daca adminul nu i-a atitudine ma voi retrage definitiv de pe acest forum.
Daca vroiam invataturi catolice sau protestante intram pe un forum de-al lor.



Last edited by eduardd; 09.07.2010 at 07:55:24.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 09.07.2010, 08:11:06
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Eduardd,iertare,dar omul nu a facut nimic rau...de ce sa il atacam asa?
Ar trebui sa ne bucuram ca o astfel de actiune are loc pentru amaratii aceia de sinistrati!
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
  #76  
Vechi 09.07.2010, 08:45:17
Ina-Ina Ina-Ina is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.06.2007
Mesaje: 5
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Pr.Coriolan Vezi mesajul
Este vorba despre un parteneriat cu MITROPOLIA MOLDOVEI SI A BUCUVINEI (ortodoxa) si cu Episcopia catolica.Reclama la ce?La faptul ca TVR impreuna cu Biserica ortodoxa si cea Catolica din Moldova ajuta sinistratii?E important site-ul pe care a aparut sau ce se face pentru sinistrati?
Din pacate pentru unii este mai important orgoliul propriu. Omul s-a dat jos din copac dar nu si de pe balansoar. Unii nu se pot inalta decit daca coboara sau injosesc pe altii sau ceea ce fac acestia...Chiar si sinistratii ar trebui impartiti, ai nostri, ai vostri... Uitam mereu ca nu Dumnezeu a inventat granitele ci omul.
Reply With Quote
  #77  
Vechi 09.07.2010, 09:10:46
eduardd
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Heaven,
eu nu discreditez pe nimeni. Si ca sa iti arat concret ca nu sunt simple vorbe cele ce afirm pe aici, uite, citeste aici o mai veche postare de a mea:

Odata am fost cu o prietena (catolica) la parintele. Avea tatal paralizat in spital si cancer de prostata. Medicii erau rezervati..i-au dat doar o luna maxim. Prietena mea G. stiind de parintele Teofan ma roaga sa o duc la el. Am ajuns, Gabi statea cu capul in pamant si plangea, nici nu stia cum sa i se adreseze..parintele o priveste.. nu spune nimic..apoi deodata zice: Tu nu esti de-a mea (fiind botezata catolica) dar te ajut, sa nu ramana Hristos mincinos " Pe cel ce va veni la Mine nu-l voi scoate afara"
preluat de aici http://www.crestinortodox.ro/forum/s...ead.php?t=4736


Revin deci, nu e vorba de sinistrati aici ci de scopul cu care a inceput sa posteze pe acest forum ORTODOX un preot catolic! Mi-am spus parerea si la topicul dedicat lor "catolicii sa ramana sau sa plece".
Cinste celor ce ajuta dar aici NU despre asta e vorba!!
Reply With Quote
  #78  
Vechi 09.07.2010, 09:24:11
heaven's Avatar
heaven heaven is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.11.2008
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.350
Implicit

Si totusi nu ai nici o dovada care sa sprijine afirmatia ca in spatele promovarii actiunii umanitare se ascunde scopul parsiv de a face reclama unui site catolic.Este o simpla supozitie...
Personal gasesc esential sa avem in vedere tocmai acest demers pentru ajutorarea celor aflati la ananghie.
Si revenind la ceea ce tu banuiesti,presupunand ca ar fi asa...ce crezi ca se poate intampla?Crezi ca un ortodox se converteste la religia catolica doar ca a citit pe un forum?
Asa,cine vrea poate da un simplu search pe google si gaseste site-urile lor,activeaza pe ele,intra intr-o biserica de a lor etc.
Dar,mie tot mi se pare o simpla supozitie si cred ca ai exagerat sa reactionezi asa fara sa ai macar niste dovezi concrete in acest sens.
Nu iau partea nimanui,insa imi doresc sa raman obiectiva,deci sa ma ierti daca nu pot fi de acord in privinta spuselor tale.
__________________
Sa invatam de la ingerul nostru pazitor...http://www.youtube.com/watch?v=pG52f...&feature=share
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Copiii nascuti prematur trebuie botezati si preotul trebuie chemat spre_rasarit Botezul 3 08.04.2011 19:23:54
imi trebuie raspuns icer82 Generalitati 1 24.02.2010 16:02:14
Imi trebuie o lamurire luminitam Generalitati 10 14.07.2009 21:42:06
cum trebuie sa procedam??? L.sorin Generalitati 11 05.07.2009 00:50:39