Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 06.01.2024, 20:06:28
tigeratlantic9's Avatar
tigeratlantic9 tigeratlantic9 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.04.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 166
Implicit Imi place sa fiu singur.Nu imi place intre multi oameni.Nu îmi place în societate

Cum se numește faptul ca mereu mi-a plăcut sa fiu singur, îmi place singurătatea, deci nu îmi place la biserica unde e foarte multa lune, nu m-am prea integrat niciodată asa cum trebuie intr-un grup la scoala etc, nu îmi plac oamenii sau mai bine zis sa stau în preajma multor oameni de exemplu când am de făcut o injecție sau când mi se ia o tensiune la spital daca sunt doar eu și alt om e totul bine liniștit daxa sunt mai mulți care se învârt pe acolo deja îmi urca tensiunea, emoțiile?neliniștea.Nu imo place sa vorbesc on public deși visam la asta cândva sa fiu un lider doar sunt zodia Leu, nu îmi face placere când se aduna mulți oameni chiar și rude în casa la mine cu diverse ocazii, îmi place sa stau singur sau cu familia.La biserica deja când sunt atât de mulți sau intr-un Mall simt deja disconfort psihic și ca parca toți ochii sunt ațintiți asupra mea, vreau sa zic ca nu îmi place sa fiu și sa funcționez în societate, intr-un grup, îmi place sa fiu solitar sau eventual eu cu familia, oricum fata familia nu pot sa fac nimic nici fizic nici psihic..Întrebarea mea este;Chiar trebuie sa ne integram intr-un grup;sa funcționat mai mulți în dicietate?De ce se aduna oamenii mai mulți?E chiar asa distractiv?
Pe perioada pandemiei când era închis tot și nu era aglomerație eram cel mai fericit.
Nu îmi plac adunările și societatea asta care se aduna în grupuri, as putea spune ca nu îmi place prezrnta oamenilor străini în afara de familie sau sa fiu și eu prezent printre ei și sa fac si ru ceva?
Am observat asta azi cand am mers la biserica la slujba de Boboteaza.
Cum se numește plăcere asta de a fi mai mult singur și de a nu vrea și a nu putea dar mai ales a nu vrea sa ma integrez intr-un grup?Prieteni n-am, am avut sporadice și atunci doar 1-2 mai mulți nu.
Cel mai mult imi place liniștea nopții și sa stau noaptea pana târziu, nu îmi place forfota zilei.
Urăsc adunările și distracțiile în grup.
Cum se numește asta în psihiatrie sau asa ca termen?
Am eu ceva defect sau sunt pur si simplu mai solitar și îmi place singurătatea?Sunt foarte timid în societate și cu gura mare în familie, acasă ma simt în largul meu, în societate parca ma forțez sa fiu eu.
Ce e asta on termeni științifici?
Intr-un fel ma bucur ca sunt diferit ca de la oameni și adunările lor nu poți avea mari pretenții și nici nu as vedea integrarea mea intr-un grup sau expunerea la adunări, aglomerație vreun castig.Imi place asa solitar cum sunt.
Reply With Quote