Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 28.09.2010, 18:34:51
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit Va rog din suflet o rugaciune ......

Imi cer iertare ca indraznesc sa fac un nou apel pentru o prietena draga,o femeie deosebita,o crestina cu un suflet mare care azi trece prin clipe cumplit de grele si are nevoie de rugaciunea voastra ca sa traiasca,in urma vesti ca are cancer.
Numele ei este Dumitra.
Va rog sa o pomeniti toti cei ce puteti alaturi de mine spre ai da Bunu Dumnezeu putere si dorinta de a trai si a invinge aceasta boala necrutratoare.
Va multumesc
Doamne ajuta!
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 28.09.2010, 22:03:07
cristian67
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit rugaciune pentru izbavirea de boala

Doamne,Iisuse Hristoase,Dumnezeul nostru,primeste smerita mea rugaciune pentru iertarea pacatelor mele si,ca un idurat,stinge cu dreapta Ta cea atotputernica focul ce m-a cuprins,inceteaza-mi boala si cu milostivirea Ta ridica din patul durerii,intru slava numelui Tau.Ca Tu esti doctorul sufletelor si al trupurilor noastre,Hristoase Dumnezeule,si Tie slava inaltam:Tatalui si Fiului si Sfantului Duh,acum si pururea si in vecii vecilor.Amin.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.09.2010, 14:01:49
MariusPetre MariusPetre is offline
Banned
 
Data înregistrării: 14.09.2010
Locație: Unde a randuit Dumnezeu
Religia: Ortodox
Mesaje: 8
Implicit

Bunul Dumnezeu sa o binecuvinteze si s-o vindece de boala care a cuprins-o pe dansa.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.09.2010, 15:25:41
0rtodoxia 0rtodoxia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 21.09.2010
Mesaje: 97
Implicit

Doamne faca-se voia Ta dar priveste si spre neputinta noastra Bunule Doamne si de nu este cu putinta sa treaca acest pahar de la sora noastra Dumitra ,Tu singur stii ce e mai bine pentru ea si nimic din cele ce le lasi sa vina asupra noastra nu ne sunt spre raul nostru ci numai spre bine chiar daca noi pe moment nu intelegem asta si durereasi deznadejdea ne intuneca judecata si rabdarea paleste.. asadar Bunule Doamne da-i rabdare surorii noastre Dumitra ca oricare ar fi voia Ta sa duca aceasta cruce asa cum este spre binele ei caci stim ca cei care se zbat la operatie mai tare sufera si risca sa-si prelungeasca boala.. dar e greu Doamne ,iar noi cei sanatosi ne cutremuram si numai gandind la numele cancer.. Tu ne cunosti neputinta dar vezi si nadejdea ce o avem catre Tine.. mangaie Doamne pe sora Dumitra, linisteste sufletul ei, lumineaza mintea ei, sa Te caute pe Tine in aceasta incercare ,pe Tine singurul NECESAR pentru viata, caci Tu ai spus Doamne "Cautati mai intai Imparatia lui Dumnezeu si toate celelalte vi se vor adauga voua"..vindeca ranile sufletesti ale sorei Dumitra ca tot Tu ne-ai invatat ca de vom curata partea cea din launtru si cea exterioara se va curati.. asa Doamne auzi rugaciunea si strigarea noastra mult Milostive si sufla dragoste peste inima ei, da-i rabdare si Tu Doamne care esti Datatorul a tot binele de este cu putinta vindeca Doamne si trupul ei ca sa ne bucuram impreuna cu ea si sa Te laudam si sa te slavim pe Tine Doamne si Nadejdea noastra a celor de la marginile vietii, pentru rugaciunile Preacuratei Maicii Tale si pururea Fecioarei Maria acum si pururea si-n vecii vecilor ,Amin!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 17.10.2010, 22:25:49
tigerAvalo9 tigerAvalo9 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 28.03.2008
Locație: Galati
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.448
Implicit

Sa ne rugam pentru Dumitra.Am sa ma rog si eu pentru ea si pentru toti!
Dar pana atunci
Bunul Dumnezeu sa o vindece ,sa o ajute sa reziste,sa-i dea rabdare,nadejde,speranta si alinare!Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu ajut-o pe Dumitra sa lupte,sa reziste si sa scape de boala aceasta infioratoare ca pacatosi suntem dar vrem sa ne ridicam,caci stim maretia si puterea si mila Ta si nu vom fi nerecunoscatori.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Topice ca acestea sa iasa in evidenta si sa le vada cat mai multi ca sa ne rugam pentru ei,sa ne rugam unii pentru altii fiindca rugaciunea de grup e cea mai puternica.

Doamne Iisuse Hristoase Fiul lui Dumnezeu milueste-ne pe noi!

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Reply With Quote
  #6  
Vechi 17.10.2010, 22:35:11
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Dumnezeu si Maicuta Sfanta sa-i aline durerile si sa-i dea sanatate, prietenei dvs., Dumitra!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #7  
Vechi 18.10.2010, 01:46:26
Miha-anca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Atotbună stăpână, sfântă Maică a lui Dumnezeu, Pantanassa, Împărăteasă a Toate nu sunt vrednic ca să intri sub acoperământul meu. Ci ca ceea ce ești milostivă Maica Dumnezeului celui milostiv, spune numai un cuvânt și se va tămădui sufletul meu și trupul meu slăbit se va întări. Căci tu ai tărie putincioasă și cuvântul tău este plin de putere, O, Împărăteasă a Toate. Adu-mi biruința, roagă-te pentru mine, ca să măresc numele tău cel minunat totdeauna, acum și pururea și în vecii vecilor. Amin.
Bucură-te, Împărăteasă a Toate, care vindeci neputințele noastre cu harul tău!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 21.10.2010, 15:52:26
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit Reteta-minune vindecare cancer

'Monica Tatoiu, diagnosticata in acest an cu cancer de col uterin, a declarat in cadrul emisiunii Happy Hour ca nu mai sufera de aceasta boala, după ce a primit o reteta-minune de la Resita. Invitata la emisiunea de la Pro TV, Monica Tatoiu a afisat o fericire evidenta, declarand ca medicii din America i-au spus ca nu mai sufera de cancer de col uterin.
"Doctorii din Romania mi-au spus ca boala a recidivat, ca am cancer si ca pot muri in orice secunda. Chiar asta v-am spus ultima oara cand am fost aici. Dupa emisiune, un domn de la Resita m-a sunat si mi-a spus ca mi-a vazut tristetea din ochi si mi-a dat o reteta, pe baza de polen. Reteta a mai fost incercata si de fratele dansului", a declarat fosta directoare de la Oriflame, la emisiunea moderata de Catalin Maruta.

Monica Tatoiu a incercat reteta-minune si s-a dus in America, pentru a repeta analizele. "Am vrut sa aflu si alta parere de la doctorii din America, iar cand a venit rezultatul analizelor, mi-au spus ca nu mai am nimic", a adaugat doamna Tatoiu. [...] Monica Tatoiu a mai fost diagnosticata cu cancer de col uterin si la varsta de 23 de ani, boala recidivand in acest an.
sursa: Ziua de Constanta


<span style="color: red;">Reteta minune:
- Laptisor de matca: 4 gr
- Miere de salcam: 1,5 kg
- Polen macinat: 300 gr
- Ser fiziologic: 200 ml
- Tinctura de propolis: 150 gr
Toate acestea produse se amesteca foarte bine si compozitia rezultata se tine la rece in frigider. Se ia în fiecare dimineata, pranz si seara câte o lingurita ca atare sau cu o ceasca de ceai.' Sursa: http://amira-sanatate.blogspot.com/2010/07/reteta-minune-monica-tatoiu.html
Reply With Quote
  #9  
Vechi 13.03.2011, 09:32:54
milica1 milica1 is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 17.01.2011
Mesaje: 15
Implicit doamne ajuta!!!

[quote=mara2008;292742]Imi cer iertare ca indraznesc sa fac un nou apel pentru o prietena draga,o femeie deosebita,o crestina cu un suflet mare care azi trece prin clipe cumplit de grele si are nevoie de rugaciunea voastra ca sa traiasca,in urma vesti ca are cancer.
Numele ei este Dumitra.
Va rog sa o pomeniti toti cei ce puteti alaturi de mine spre ai da Bunu Dumnezeu putere si dorinta de a trai si a invinge aceasta boala necrutratoare.
Va multumesc
Doamne ajuta![/Miluieste-o iubitorule de oameni,pe roaba ta dumitra care patimeste,aratandu-i mila ta cea nemasurata,da-i ei putere sa se rridice din patul durerii si sa se roage Tie impreuna cu noi,cei cu sufletele slabite de patimi,dar insetate de tamaduirea TA,Isuse predulce,Doctorul sufletelor si al trupurilor noastre,miluieste-ne! oare exista boala pe care DUMNEZEU SA NU O POATA VINDECA?se intreaba necredinciosi indaratnici,dar noi stiind multimea indurarilor tale si marturisim ca nimic nu este cu neputinta TIE,CELUI ce ai tamaduit in chip minunat pe cei care in suferintele lor au gasit puterea de a-ti canta ALILUIA!
Reply With Quote
  #10  
Vechi 13.03.2011, 18:44:19
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa o miluiasca pe roaba Lui Dumitra !
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Va rog din suflet o rugaciune pentru.... mara2008 Slujba inmormantarii 12 17.07.2013 23:01:10
Rugaciune pentru un suflet de copil.... silvia55 Umanitare 15 28.12.2010 22:15:10
Va rog din suflet pomeniti-l in rugaciune si pe iulian are mare nevoie de rugaciuni ustrodica Rugaciuni 1 07.04.2010 12:31:32
Inaltati o rugaciune pt un suflet de copil alinutza109 Umanitare 59 19.03.2010 22:29:27
o rugaciune pt un suflet plecat prea timpuriu emanouela Umanitare 3 17.03.2010 05:55:39