Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #71  
Vechi 11.12.2021, 06:23:29
Demetrius Demetrius is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.04.2012
Mesaje: 2.978
Implicit

Citat:
În prealabil postat de solidar Vezi mesajul
Copy-paste, eu nu am cum sa verific cazurile, merg pe ideea ca oamenii au publicat ce au publicat in cunostinta de cauza.
Ba ar trebui sa verifici ce postezi fiindca te reprezinta din moment ce tu le mentionezi aici sub semnatura ta.

Oare tot asa ”trambitzezi”(mentionezi) la cunoscutii tai si lincurile lui moroco despre pamantul plat?
__________________
Sublimă fărâmă a Sfintei Chemări,
Zvâcnită din Vrerea divină,
Mi-e sufletul vultur ce spintecă zări
Și sus, printre stele, se-nchină.(pr. Dumitru)
Reply With Quote
  #72  
Vechi 12.12.2021, 00:24:39
solidar solidar is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.11.2021
Mesaje: 35
Implicit

Exista un articol desprea cazul ala pe ActiveNews, de unde am pus link spre postarea de pe Facebook.

CUTREMURĂTOR: Femeie de 42 de ani, mamă a doi copii, moartă subit la câteva zile după a doua doză. Mărturiei lui Andrei Dincă de la NEAMUNIT i se adaugă cea a unui prieten despre o altă femeie care a murit după rapel
https://www.activenews.ro/stiri/CUTR...a-rapel-171232

Japonia: Ministerul Sănătătii avertizează asupra efectelor secundare ale vaccinurilor Pfizer si Moderna. Ministerul va tipări lista reactiilor grave ale vaccinurilor alături de fiecare doză distribuită
https://r3media.ro/japonia-ministeru...za-distribuit/

Last edited by solidar; 12.12.2021 at 00:51:45.
Reply With Quote
  #73  
Vechi 12.12.2021, 15:02:30
solidar solidar is offline
Member
 
Data înregistrării: 23.11.2021
Mesaje: 35
Implicit

Stire care se poate incadra si la marturii despre efecte adverse post vaccinare.

Declaratii controversate ale unei asistente de la Spitalul Alesd: "Ăsta e protocolul sanitar de la Arafat (...) Astia se joacă de-a Dumnezeu". Reactia Spitalului

In presa locala din Oradea
https://www.bihon.ro/stirile-judetul...lului-3870874/

si aici

Dezvăluiri din interiorul sistemului.
Protocolul criminal.
Înregistrarea unei convorbiri cu o asistentă medicală din Alesd, făcută înainte de "valul al 4-lea".
https://m.facebook.com/1000152085469...46223162583507
Reply With Quote
  #74  
Vechi 13.12.2021, 14:25:21
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit NU vad necesara introducerea certificatului verde! E o gogoase!

1. Daca ai facut vaccinul si rapelul si busterul nu inseamna ca nu poti fi purtator de virus. Oricand poti inhala niste virusi si celulele tale din gat, nas, ochi, urechi, plamani, pot sa produca virusi pe care sa-i sufli in aer.

2. Daca ti-a iesit pe test negativ nu inseamna ca nu poti fi purtator de virus caci nicun test nu e 100% sigur si astea de saliva sau picatura de sange sunt 50% sigure. De la testare oricand te-ai fi putut contamina prin respirare de virusi si productie de virus fiind un purtator ”testat” negativ.

3. Daca ai trecut prin boala in ultimele 6 luni fiind consemnat in spital ca ai avut Covid 19, nu inseamna ca nu poti fi purtator de virusi caci oricand daca inhalezi virusi, pana ce organismul invinge noua contaminare dureaza cateva zile, saptamani sau luni deci nu-i exclus sa nu porti virusi.

4. Daca ai trecut prin boala fara sa fi anuntat autoritatile sau avand simtome usoare nu inseamna ca nu poti fi un purtator de virus care ar poate contamina pe altii.

5. Daca nu ai avut Covid19 si niciun simptom nu inseamna ca esti purtator de virusi dar nici nepurtator.

6. Daca ai avut Covid19 cu o varianta nu inseamna ca nu poti fi repurtator de aceiasi varianta sau de altele.

7. Varianta omicron este mult mai contagioasa dar mai putin periculoasa caci nu s-au semnalat decese cu omicron.

8. Culmea e ca varianta omicron s-a raspandit mai repede in tarile cu procente foarte mari de vaccinare.

In conditiile astea de ce se vrea introducerea certificatului verde si vaccinarea obligatorie?

Se vrea sa traim cu ideea ca locurile pline de oameni cu certificat verde sunt sigure?.. cand defapt sunt la fel de periculoase sau mai periculoase caci esti dezarmat si nu te mai pazesti! Vor sa ne auto-tepuim?

De ce se vrea protectie la omicron cand poate fi socotit ca un vaccin natural din moment ce oamenii ce fac Covid-19 omicron nu mor dar produc anticorpi anti Covid?

Am impresia ca nu e vorba de medicina ci e vorba de oportunitatea de reinstaurare a totalitarismului mondial si suspendarea oricaror drepturi si libertati individuale si colective spre transformarea oamenilor in obiecte de uz personal ale politrucilor si ale sistemelor tortionare, justitiare, represive politienesti securistico-militare caci daca esti etichetat si infierat ca vitele ca fiind ale cuiva atunci vei fi bagat mai usor si vei putea fi tinut in sclavia sistemului totalitar si a omului sef ipocrit privilegiat peste alti oameni care va face dupa bunul sau plac ceea ce va hotara el in mod discretionar bineinteles justificandu-si actiuniile ca sunt pentru binele si interesul public si al majoritatii care a votat.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 13.12.2021 at 17:45:46.
Reply With Quote
  #75  
Vechi 15.12.2021, 17:04:02
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
1. Daca ai facut vaccinul si rapelul si busterul nu inseamna ca nu poti fi purtator de virus. Oricand poti inhala niste virusi si celulele tale din gat, nas, ochi, urechi, plamani, pot sa produca virusi pe care sa-i sufli in aer.

2. Daca ti-a iesit pe test negativ nu inseamna ca nu poti fi purtator de virus caci nicun test nu e 100% sigur si astea de saliva sau picatura de sange sunt 50% sigure. De la testare oricand te-ai fi putut contamina prin respirare de virusi si productie de virus fiind un purtator ”testat” negativ.

3. Daca ai trecut prin boala in ultimele 6 luni fiind consemnat in spital ca ai avut Covid 19, nu inseamna ca nu poti fi purtator de virusi caci oricand daca inhalezi virusi, pana ce organismul invinge noua contaminare dureaza cateva zile, saptamani sau luni deci nu-i exclus sa nu porti virusi.

4. Daca ai trecut prin boala fara sa fi anuntat autoritatile sau avand simtome usoare nu inseamna ca nu poti fi un purtator de virus care ar poate contamina pe altii.

5. Daca nu ai avut Covid19 si niciun simptom nu inseamna ca esti purtator de virusi dar nici nepurtator.

6. Daca ai avut Covid19 cu o varianta nu inseamna ca nu poti fi repurtator de aceiasi varianta sau de altele.

7. Varianta omicron este mult mai contagioasa dar mai putin periculoasa caci nu s-au semnalat decese cu omicron.

8. Culmea e ca varianta omicron s-a raspandit mai repede in tarile cu procente foarte mari de vaccinare.

In conditiile astea de ce se vrea introducerea certificatului verde si vaccinarea obligatorie?

Se vrea sa traim cu ideea ca locurile pline de oameni cu certificat verde sunt sigure?.. cand defapt sunt la fel de periculoase sau mai periculoase caci esti dezarmat si nu te mai pazesti! Vor sa ne auto-tepuim?

De ce se vrea protectie la omicron cand poate fi socotit ca un vaccin natural din moment ce oamenii ce fac Covid-19 omicron nu mor dar produc anticorpi anti Covid?

Am impresia ca nu e vorba de medicina ci e vorba de oportunitatea de reinstaurare a totalitarismului mondial si suspendarea oricaror drepturi si libertati individuale si colective spre transformarea oamenilor in obiecte de uz personal ale politrucilor si ale sistemelor tortionare, justitiare, represive politienesti securistico-militare caci daca esti etichetat si infierat ca vitele ca fiind ale cuiva atunci vei fi bagat mai usor si vei putea fi tinut in sclavia sistemului totalitar si a omului sef ipocrit privilegiat peste alti oameni care va face dupa bunul sau plac ceea ce va hotara el in mod discretionar bineinteles justificandu-si actiuniile ca sunt pentru binele si interesul public si al majoritatii care a votat.
Iata cum pandemia omicron se raspandeste prin cei vaccinati si cu certificat verde asa cum recunoaste OMS-ul si cu toate astea Italia si alte state obliga la vaccinare!

Nu e clar cine sunt stapanii lumii si cat de slugarnice sunt sistemele si institutiile statelor?
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 15.12.2021 at 17:09:09.
Reply With Quote
  #76  
Vechi 17.12.2021, 22:53:28
Jonnyw2013 Jonnyw2013 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.02.2015
Religia: Ortodox
Mesaje: 687
Implicit

Atacantul argentinian al echipei FC Barcelona, Sergio Agüero, și-a anunțat, miercuri, retragerea din fotbal „din motive medicale”, după ce, la doar 33 de ani, s-a ales cu probleme cardiace invalidante în urma injecției experimentale Covid, potrivit Știri pe Surse.„Am decis să mă retrag. Este un moment foarte greu. Am luat această decizie pentru sănătatea mea. Am făcut totul pentru a putea continua. Am făcut totul pentru a păstra speranța, dat nu se mai poate”, a declarat Aguero la o conferință de presă alături de președintele FC Barcelona, Joan Laporta. A făcut totul pentru a putea continua, inclusiv „vaccinuri” Covid, băgate pe gât sportivilor pentru a le condiționa deplasările. Unii au acceptat acest șantaj, iar alții, nu. De exemplu, baschetbalistul afro-american care a decis să întrerupă contractul cu CSM Ploiești din cauza condiționării libertății pe criteriul vaccinării Covid.

Însă fotbalistul de la FC Barcelona a acceptat să fie injectat cu seruri experimentale Covid și a ajuns să aibă probleme cu inima chiar în timpul jocului. Argentinianul a fost nevoit să părăsească terenul în timpul meciului cu Deportivo Alavés (1-1) din 30 octombrie după ce a simțit o durere în piept. Imediat după aceea a fost internat în spital, iar primele analize au scos la iveală că suferea de o aritmie cardiacă. Medicii au stabilit că fotbalistul argentinian nu va mai putea juca la cel mai înalt nivel fără riscuri, după ce s-a injectat cu seruri experimentale Covid.

Cu 184 de goluri în 275 de jocuri, „Kun” Aguero este cel mai bun marcator străin din istoria Premier League (al patrulea la general).

https://www.activenews.ro/stiri/VACC...uminica-171379
__________________
http://www.cuvantul-ortodox.ro/2011/...-ca-pe-erezii/
"€žCând am ieșit pe ușa care mă purta spre libertate, am știut că dacă nu las ura și amărăciunea în spate, voi continua să fiu în închisoare€".-Nelson Mandela
Reply With Quote
  #77  
Vechi 17.12.2021, 22:59:26
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.882
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Jonnyw2013 Vezi mesajul
Atacantul argentinian al echipei FC Barcelona, Sergio Agüero, și-a anunțat, miercuri, retragerea din fotbal „din motive medicale”, după ce, la doar 33 de ani, s-a ales cu probleme cardiace invalidante în urma injecției experimentale Covid, potrivit Știri pe Surse.„Am decis să mă retrag. Este un moment foarte greu. Am luat această decizie pentru sănătatea mea. Am făcut totul pentru a putea continua. Am făcut totul pentru a păstra speranța, dat nu se mai poate”, a declarat Aguero la o conferință de presă alături de președintele FC Barcelona, Joan Laporta.
https://www.fanatik.ro/kun-aguero-re...diace-19846023

Medicul care l-a tratat în trecut pe Kun Aguero dezvăluie cât de gravă este afecțiunea de care suferă fotbalistul

În 2004, l-am tratat pentru o aritmie supraventriculară. A jucat încă 17 ani pentru că e un fenomen. Acum, altceva a apărut, care nu are legătură cu acea problemă.

Acum i s-a descoperit o cicatrice de un milimetru pe inimă care a declanșat aritmia, cicatrice probabil provocată de o miocardiată suferită de-a lungul vieții”, a explicat medicul cardiolog.


Poate nu e de la serurile recente..
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.
Reply With Quote
  #78  
Vechi 27.12.2021, 20:48:06
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Iata ce zice doamna Udrea pe facebook, femeie desteapta cu capul pe umeri:
”Iata raspunsul la intrebarea de ce nu ma vaccinez?
“Dupa cifrele ultimelor săptămâni, se dovedeste eșecul lamentabil al campaniei de vaccinare, cu alte cuvinte situația epidemiologică este nu mai proastă, ci mult mai proastă decât la începutul campaniei de vaccinare:
MAREA BRITANIE: A fost atins recordul absolut de infectări/zi de la începutul pandemiei (peste 90 000), depășind cu 50% recordul anterior de 60 000, din 6 ianuarie 2021, deci dinainte de campania de vaccinare. Media deceselor zilnice e de peste 100, ceea ce e mai mult decât media din perioada martie – aprilie, când populația era, practic nevaccinată. În Marea Britanie, peste 80% din populația adultă este vaccinată cu două doze și cca 50% cu a treia doză.
FRANȚA: A fost atins recordul anului 2021 (peste 60 000 de infectări/zi). La începutul campaniei de vaccinare erau de trei ori mai puține. Numărul de decese zilnice se apropie de 250, ceea ce nu s-a mai întâmplat de la începutul lui mai, când populația Franței era, practic, nevaccinată. În prezent cca 85% din populația adultă este vaccinată.
GERMANIA: Zilele astea s-a atins recordul absolut de la începutul pandemiei (peste 60 000 de infectări/zi), ceea ce e mai mult decât dublu recordului dinaintea începerii campaniei de vaccinare. Numărul deceselor zilnice a ajuns la peste 500, ceea ce nu s-a mai întâmplat de la începutul campaniei de vaccinare. În prezent peste 80% din populația adultă este vaccinată cu două doze.
BELGIA. A fost atins recordul absolut de infectări (aproape 25 000), de peste zece ori mai mult decât la debutul campaniei de vaccinare. Numărul deceselor zilnice s-a apropiat de 60, ceea ce nu s-a mai întâmplat de la debutul campaniei de vaccinare (aprilie 2021). În Belgia populația adultă e vaccinată în procent de aproape 90%.
ELVEȚIA. A fost atins recordul absolut de infectări/zi (peste 12 000) ceea ce e de peste zece ori cât era la începutul campaniei de vaccinare. Numărul deceselor zilnice a ajuns la 30, ceea ce e recordul de decese de la începutul campaniei de vaccinare. Populația adultă e vaccinată în procent de aproape 80%.
OLANDA. A fost atins recordul absolut de infectări/zi de la începutul pandemiei (24 000), de patru ori mai mult decât la începutul campaniei de vaccinare. Numărul deceselor zilnice a depășit 80, ceea ce nu s-a mai întâmplat de la debutul campaniei de vaccinare. Populația adultă e vaccinată în proporție de peste 85%.
PORTUGALIA. Numărul de infectări zilnice s-a apropiat de 6000, ceea ce nu s-a mai întâmplat de la debutul campaniei de vaccinare. Numărul de decese zilnice e mai mare decât la debutul campaniei de vaccinare, dar rămâne mic. Populația adultă a Portugaliei e vaccinată în procent de aproape 100%.
DANEMARCA. Cu peste 11000 de infectări zilnice, s-a ajuns la recordul absolut de la începutul pandemiei (cam de treizeci de ori mai mult decât la începutul campaniei de vaccinare). Numărul de decese a fost mic de la începutul campaniei de vaccinare, dar e, totuși, mai mare acum. Populația adultă e vaccinată în proporție de aproape 90%.
AUSTRIA. S-a ajuns la recordul absolut de la începutul pandemiei (peste 15 000 de cazuri/zi, de zece ori mai mult decât la începutul campaniei de vaccinare). Numărul de decese zilnice a depășit 70, ceea ce nu s-a mai întâmplat de la debutul campaniei de vaccinare.
ITALIA. A fost depășit numărul de 28 000 de infectări zilnice, ceea ce nu s-a mai întâmplat de la debutul campaniei de vaccinare. Numărul de decese zilnice a ajuns la 120, ceea ce nu s-a mai întâmplat din ultima decadă a lui mai, când populația Italiei era vaccinată într-un procent de doar 17%.
IRLANDA. S-a atins recordul de la debutul campaniei de vaccinare (aproape 6000 de cazuri, de patru ori mai mult decât la început). Numărul deceselor a depășit 80/zi, ceea ce nu s-a mai întâmplat în perioada campaniei de vaccinare. Populația adultă a Irlandei e vaccinată în proporție de aproape 90%.
SPANIA. Numărul de infectări pe zi a atins al doilea record din perioada campaniei de vaccinare (34 000 de mii de cazuri, maximul ultimelor cinci luni). Numărul deceselor a fost mic pe toată durata campaniei de vaccinare. Populația Spaniei e vaccinată într-un procent de aproape 90%.
NORVEGIA. S-a atins recordul absolut de la începutul pandemiei, cu peste 6000 de cazuri/zi, de cincisprezece ori mai mult decât la începutul campaniei de vaccinare. Cu peste 40 de cazuri/zi, s-a atins și recordul absolut de decese/zi. Populația Norvegiei e vaccinată într-o proporție de aproape 85%.
Deci, practic, în mai toate țările astea vaccinate până-n dinți numărul de infectări zilnice a ajuns la nivele record și numărul deceselor a crescut. Și exemplele pot continua.
Sper să nu mai aibă nimeni tupeul să dea vina pe nevaccinați”,(Varujan Vozganian)
Si in timp ce eu, care am anticorpi pentru ca am trecut prin boala si imi si fac teste cel putin saptamanal, nu pot intra nicaieri, restaurante, cinema, magazine etc., cei vaccinati, care, cel putin la fel de usor, se imbolnavesc si transmit boala, au voie sa umble liberi si infectati peste tot. Care e logica??? Sa ne vaccinam neaparat toti, sau sa reusim sa controlam si sa stopam raspandirea Covid 19???”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.12.2021 at 14:11:25.
Reply With Quote
  #79  
Vechi 28.12.2021, 17:50:24
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Citat:
În prealabil postat de Moroku
.....
De ce se vrea protectie la omicron cand poate fi socotit ca un vaccin natural din moment ce oamenii ce fac Covid-19 omicron nu mor dar produc anticorpi anti Covid?....
Iata cum pandemia omicron se raspandeste prin cei vaccinati si cu certificat verde asa cum recunoaste OMS-ul si cu toate astea Italia si alte state obliga la vaccinare!

Nu e clar cine sunt stapanii lumii si cat de slugarnice sunt sistemele si institutiile statelor?

Bine ca nu v-am mintit....Iata ca si ei recunosc!!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 28.12.2021 at 17:57:58.
Reply With Quote
  #80  
Vechi 04.01.2022, 21:38:00
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.245
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Bine ca nu v-am mintit....Iata ca si ei recunosc!!
Da-da si ei recunosc ca varianta omicron e ca un vaccin natural.

La ce le-o folosit vaccinarea, rapelul si busterul?... si vor sa ne oblige si sa ne santajeze emotional cu certificatul verde brontorok sa ne autotzepuim ca si preotii lui baal-amUc... de frica cometzii Stalinskaya.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 04.01.2022 at 21:40:43.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare