Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #141  
Vechi 13.09.2010, 23:19:03
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Ne-ar prinde foarte bine un Vlad Țepeș în ziua de azi. Poate chiar zece că la câtă corupție avem nu ar fi de ajuns unul singur.
La câtă corupție e, l-ar mitui și pe Vlad Țepeș ! Notă:D-ul Ionuț Popa, mai multă frână în exprimarea publică ( autocenzura e necesară . . . ) !
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #142  
Vechi 13.09.2010, 23:26:52
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
La câtă corupție e, l-ar mitui și pe Vlad Țepeș ! Notă:D-ul Ionuț Popa, mai multă frână în exprimarea publică ( autocenzura e necesară . . . ) !
Ești sigur? Mulți l-au ispitit dar toți au fost trași în țeapă. Eu nu cred că mergea cu mișmașul pe lângă el.

Spunea odată Petre Țuțea:
„Dormeai cu punga de aur la cap și ți-era frică să n-o furi tu de la tine. Ăsta-i voievodul absolut, Vlad Țepeș. Păi fără ăsta istoria românilor e o pajiște cu miei!”
__________________
Sunt împotriva: avortului, homosexualității, sectelor, ateismului, masoneriei, păgânătății, ereziilor, ecumenismului, băncilor, cipurilor și actelor cu cip, politicianismului și a părăsirii patriei.

Să ascultăm de poruncile lui Dumnezeu și atât! Viitoarele legi și acțiuni statale nu vor duce decât la compromiterea noastră ca ființe dumnezeiești și la pierderea libertății. Noi nu suntem legați de aceste rânduieli lumești deșarte și satanice, ci doar de voia Domnului!
Reply With Quote
  #143  
Vechi 13.09.2010, 23:33:05
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Ești sigur? Mulți l-au ispitit dar toți au fost trași în țeapă. Eu nu cred că mergea cu mișmașul pe lângă el.

Spunea odată Petre Țuțea:
„Dormeai cu punga de aur la cap și ți-era frică să n-o furi tu de la tine. Ăsta-i voievodul absolut, Vlad Țepeș. Păi fără ăsta istoria românilor e o pajiște cu miei!”
Totul a rămas istorie, din Păcate ! Ar fi o soluție :instalarea de țepe sub scaunele aleșilor , realișilor , rerealeșilor și viitorilor realeși . . .
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
  #144  
Vechi 14.09.2010, 00:07:40
piedonee's Avatar
piedonee piedonee is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Mesaje: 177
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ionutpopa Vezi mesajul
juan

le suna lor ceasul cat de curand!

'tule mama lor de jigodii! dracu' ii mai voteaza in 2012 - o sa fie revolutie, la puscarie cu ei!

'89 o sa fie fix zero fata de ce o sa fie ca romanii rabda ce rabda dar nu la infinit!

sa va vedem ce o sa faceti dupa ce cade chiorul - sa vedem pe lingai cum o sa se ascunda, care pe unde - pana in 2012 - ala nu sta acolo chiorul batjocoritor de neam si tara si dusmanul poporului nostru!

toti o sa fuga care incotro si curvele lui sa vedem cum o sa se orienteze ca o sa le linseze lumea, o sa-i linseze efectiv.
in 2012 se duc ei si vin ceilanti care au fost pana in 2006,nu observati ca din 89 se plimba prin ministere aceiasi oamenii numai ca pleaca dintr-un partid in altul si tot prin ministere se invart....nu ma mira nimic...si nici nu se va schimba nimic atata timp cat aceias oamenii se invart de 20 de ani....Basesc,ministru transporturilor,primar al capitalei si hop presedinte deci .....!si multii alti....
romanul isi merita soarta...dece?pt ca sta cu mana in san si le convine situatia asta se vede clar....!iesim face proteste...si ei danseaza pinguinul.....daca ne uitam la Francezi,Greci etc stiu ce vor de la politicieni lor ......nu ca noi...
oricum noi nu suntem in stare decat sa vorbim si atat PUNCT! sa ne plangem si atat!PUNCT!
Prostitutia se va legaliza fie ca vrem fie ca nu pt ca ei fac ce vor ei .....merg pe proverbul...URSUL MERGE CAINELE LATRA....
in Romania e un intreg LANT TROFIC......
oricum daca ne concentram la ceea ce se intampla in lume si la noi se vede bine ca cele proorocite se implinese foarte minitios...
atata timp cat RESPECTUL si RUSINEA au disparut,traim intr-o lumea IMORALA si de aceeia legalizarea prostituie e vazuta ca ceva NORMAL deci am ajuns la faza sa vedem anormalitatea normalitatea...si asta pt o HARTIE.....PT CA ACEASTA HARTIE CARE EREA PT NECESARUL TRAIULUI A AJUNS SA NE CONDUCA INIMA,SUFLETUL,MINTEA ,CONSTIINTA......
si acum cand cineva face ceva moral e un lucru mare inainte cand facea i ceva imoral era un fenomen mare....
am ajuns sclavi a unei hartii...
ca pana la urma de asta si vor legalizare prostitutie pt veniturile care le aduce nu ca le ar pasa lor de boli,de oamenii etc ...ci le pasa doar de ei si ATAT!
Reply With Quote
  #145  
Vechi 14.09.2010, 16:50:07
horatiu.miron's Avatar
horatiu.miron horatiu.miron is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.04.2010
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 816
Implicit

Inca o bagare in seama marca Prigoana. La ce sa ne putem astepta din partea bietului om? Incearca sa ramana si el relevant in vremurile astea.

Sa fie, domnule, bordeluri. Adica ele oricum exista, da' sa fie legale. Sa fie si "muncitori", si "muncitoare" si cu totii sa fie periodic verificati de medic. Prigoana vrea doar pentru heterosexuali, ca asa e el, mai homofob, iar proiectul asta pe care-l propune nu e pentru popor, ci ca sa fie Prigoana multumit. Sa se bata pe burta aia grasa de parlamentar si sa-si zica in gand ca a facut ceva pentru patrie. Huo!
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

User vechi: hmiron.
User si mai vechi: scrabble.
Reply With Quote
  #146  
Vechi 15.09.2010, 00:35:06
eucred's Avatar
eucred eucred is offline
Member
 
Data înregistrării: 19.11.2009
Locație: ***
Religia: Ortodox
Mesaje: 83
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Proiectul de Lege prin care se va legaliza prostitutia in Romania , a ajuns astazi in Parlamentul Romaniei . Conform proiectului de Lege ," meseria "practicata de prostituate se va numi : activitate cu caracter sexual autorizat ", iar prostituatele trebuie sa aiba minim 20 de ani , iar clientii , minim 16 ani . Bordelurile se adreseaza doar heterosexualilor . Se justifica acest proiect de lege , ca find benefic! ! ! pentru preintampinarea bolilor cu transmitere sexuala , a violulilor , traficului de persoane , pedofiliei ! ! ! , evaziunii fiscale , consumului de droguri , etc . Prostitutia se va organiza independent ! ! ! sau organizat in Case de tolerante . Este interzisa filmarea , fotografierea celor ce folosesc aceste servicii , iar cei ce nu respecta aceasta hotarare sunt pasibili de pana la 2 ani inchisoare . Incet , incet , intram in anormalitate , sau anormalul devine normal cu acte in regula ! Romania - U.E . . .

Doamne fereste!
__________________
,,-Doamne, n-am timp!"
am spus supărat,
uitând vinovat
că Tu mi l-ai dat!
Reply With Quote
  #147  
Vechi 04.09.2011, 11:41:10
NeInocentiu's Avatar
NeInocentiu NeInocentiu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.02.2011
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 302
Implicit

Am o problema.
Chiar daca se legalizeaza prostituia si "treaba" merge bine, adica aduce bani la bugetul statului, oare cetatenii de rand vor beneficia de pe urma acestor bani sub forma de salarii mai mari, scoli, sosele, spitale, sau va fi la fel ca inainte ?
Reply With Quote
  #148  
Vechi 04.09.2011, 12:10:49
Theodor_de_Mopsuestia
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de cristiboss56 Vezi mesajul
Totul a rămas istorie, din Păcate ! Ar fi o soluție :instalarea de țepe sub scaunele aleșilor , realișilor , rerealeșilor și viitorilor realeși . . .
Corect! Stiu ca afirmatia urmatoare nu suna chipurile crestineste, dar mi-o asum, y compris consecintele: remoralizarea maselor si a clasei mijlocii prin propovaduirea curatiei sufletesti cu mai multa vigoare si insotita de o cateheza cu adevarat de mase in Biserica, pe de o parte, si o campanie de asasinate politice, indiferent de partidul "victimelor" corupte, pe de alta, sunt singurele modalitati de a salva Romania.
Reply With Quote
  #149  
Vechi 04.09.2011, 13:14:06
ai2 ai2 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 24.10.2008
Locație: Micul Paris medieval
Mesaje: 1.625
Implicit

Citat:
În prealabil postat de NeInocentiu Vezi mesajul
Am o problema.
Chiar daca se legalizeaza prostituia si "treaba" merge bine, adica aduce bani la bugetul statului, oare cetatenii de rand vor beneficia de pe urma acestor bani sub forma de salarii mai mari, scoli, sosele, spitale, sau va fi la fel ca inainte ?
La fel ca inainte include si construirea de biserici in prostie!
Reply With Quote
  #150  
Vechi 04.09.2011, 14:11:16
crestinOrtodoxa
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de ai2 Vezi mesajul
La fel ca inainte include si construirea de biserici in prostie!

Intre localitati ai vazut cate hectare de pamant stau absolut degeaba? Nu folosesc numanui. Si e muuuuuuuuuuuuult teren.

Bisericile sunt pe cate un petec de pamant, de obicei ocupa aprox. suprafata pe care ar acopero-o o casa mai maricica cu gradina. Si majoritatea ajuta comunitatea din zona prin diverse fundatii sau dispensare sau diverse servicii gratuite puse la dispozitie de catre enoriasi.

Deci mai nimerit ar fi sa ai un dinte contra atator hectare de teren care stau in paragina...
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti despre legalizarea prostitutiei? georgel23c Generalitati 221 02.03.2011 19:16:20
Legalizarea prostitutiei ancaozana Generalitati 1 26.10.2009 07:51:19
Neincriminarea incestului si a prostitutiei iulyaan Generalitati 99 02.04.2009 01:19:56
IMPOTRIVA LEGALIZARII PROSTITUTIEI DE CATRE BLAGA Iustin44 Generalitati 22 20.11.2007 13:49:37
Contra prostitutiei Laurentiu Generalitati 1 25.10.2006 12:48:23