Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 27.06.2011, 13:03:30
Mihailescu-Marin Daniel's Avatar
Mihailescu-Marin Daniel Mihailescu-Marin Daniel is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.06.2010
Mesaje: 85
Implicit Setea dupa Liniste, setea dupa Dragoste....

A-ti simtim vreodata sete dupa adevar, pace, liniste, familie, dragoste de oameni........
Lucrez intr-un domeniu in care este pusa la loc de cinste deznadejdea. Toate lucrurile pe care le faci nu sunt bune, pe langa faptul ca nu sunt bune, sefii sunt nervosi si tipa la tine. Imi tot vine sa ma duc departe, imi vine sa imi iau sotia si sa plecam in varful muntelui intr-o pestera, doar noi doi, sa avem parte de liniste, de pace dar.......nu putem.
Vad in jurul meu (serviciului meu) numai oameni care sunt dezorientati, care nu stiu ce vor si nu stiu cine sunt. Vad oameni rau intentionati, vad haos in gandirea lor, vad disperarea pe chipul lor si stau si ma gandesc........Doamne, daca eu sunt in colectivul lor, inseamna ca sunt si eu la fel???
Incep sa cred ca numai in rai mai am scapare, si ce bine ar fi sa ma numar bineinteles impreuna cu familia, in ceata acea binecuvantata, dar vad cum drumul spre rai se departeaza de mine si de familia mea.
Am nevoie de liniste, dragoste, pace, vreau ca oameni sa se iubesca, nu mai vreau razboaie sau crize financiare, vreau ca oameni sa isi zica buna ziua cu zambetul pe fata, vreau ca oameni sa fie mai fericiti, oare este mult ceea ce cer..............
Nu stiu de unde sa incep, simt nevoia de schimbare, vreau ceva mai bun pentru noi, oameni cu suflet ranit si nu numai.
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Arhitectura bisericilor: dupa canon sau dupa gust? windorin Arta bisericeasca in general 247 19.09.2015 00:15:06
Foamea si setea dupa Dumnezeu georgeval Generalitati 11 12.07.2012 22:37:32
Sminteala mintii, sau setea de cunoastere sterila eodor nastasa Generalitati 121 26.06.2011 23:01:21
Mumie dupa 28 de ani tigerAvalo9 Generalitati 27 24.06.2009 07:10:38
Dupa 20 de ani. Ioan_Ciobota Generalitati 10 22.08.2008 11:33:25