Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #801  
Vechi 13.11.2014, 19:51:54
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Daca nu doriti sa mai votam atunci oprim si noi transferurile bancare catre Romania.
Va rugam, nu!! Nu ne nenorociti!
  #802  
Vechi 13.11.2014, 19:52:27
CristianR's Avatar
CristianR CristianR is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.220
Implicit

Eu sunt de părere că prea puțini dintre cei plecați votează. Cca. 160.000 din peste 3 milioane înseamnă aprox. 5%.
  #803  
Vechi 13.11.2014, 19:57:51
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de negruta Vezi mesajul
Fratilor, lasati-o pe d-na Mirela.t in pace! E sub tratament pentru depresie sau poate tocmai l-a intrerupt... Nu e bine, luati-o cu binusoru` pe doamna! Sau ziceti ca ea si faceti cum va taie capul, numai n-o contraziceti!!
Un exemplu clasic de atac la persoana si calomnie!
V-as invita sa discutati la subiect fara a batjocori useri care nu impartasesc opinia dumitate.
Daca va este prea greu activati atunci pe alte forumuri care permit dialogul cu injurii.
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #804  
Vechi 13.11.2014, 20:00:30
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de abaaaabbbb63 Vezi mesajul
Va rugam, nu!! Nu ne nenorociti!
Pe dvs nu in mod direct insa pe rudele noastre da!
Dar vi le lasam in grija daca tot nu mai avem drepturi ,nu mai avem nici obligatii!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #805  
Vechi 13.11.2014, 20:24:43
abaaaabbbb63
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Yasmina Vezi mesajul
Pe dvs nu in mod direct insa pe rudele noastre da!
Dar vi le lasam in grija daca tot nu mai avem drepturi ,nu mai avem nici obligatii!
Ba si pe noi in mod indirect. Daca aduceti capital in tara, merge economia (basically).
  #806  
Vechi 13.11.2014, 21:33:02
catalin2 catalin2 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 26.12.2007
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 9.688
Implicit

Cei din diaspora erau si cu Basescu, il vedeau ca salvatorul Romaniei, nestiind ce stim noi din tara. Eu n-am votat niciodata cu PSD, doar cu liberalii. Dar acum s-au unit cu vechiul PD si l-au sapat si pe Crin Antonescu. Iar PNL a fost aliat un timp cu cei de la PSD, deci va certati degeaba. Nu presedintele are influenta asupra dezvoltarii economice, ci guvernul. Iar guvernul o sa fie probabil format de la PSD, chiar daca iese Johannis. Iar Johannis, daca iese, e evident ca e atasat valorilor europene si democratiei americane. Asta include si drepturi mai multe pentru homosexuali, retrocedarea bisericilor greco-catolice celor ce au ramas din ei (desi 90% sunt acum ortodocsi) si tot felul de aiureli apusene. Asa ca ambii sunt la fel de "buni", ca si inainte cu salvatoarea varianta Basescu. Daca era Crin nu aveam retinerea sa il votez. Dar altfel nu m-as duce sa votez cu unul din cei doi nici daca m-ar obliga cineva. Si nu am nicio mustrare de constiinta cu faptul ca nu ma duc, as fi avut daca ma duceam.
P.S. Asta cu "si votul tau conteaza" e un praf in ochi, are valoare doar daca e adesat intregii populatii, la nivel individual nu are niciun sens. Votul meu n-o sa conteze absolut deloc intre cele cateva milioane. daca mai duc vreo 10 mii, da conteaza putin. Democratia vestica incearca sa transforme individul in masa.

Last edited by catalin2; 13.11.2014 at 21:47:44.
  #807  
Vechi 13.11.2014, 21:41:31
Mena59 Mena59 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 20.11.2012
Locație: Brasov
Religia: Ortodox
Mesaje: 362
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Monser, eu n-am plecat de smechera, ci pentru ca nu mai gaseam nimic decent de lucru in tarisoara noastra.
Si ce prestati ma cherie? Maid services? Se castiga bine, am auzit.
  #808  
Vechi 13.11.2014, 21:51:46
Yasmina's Avatar
Yasmina Yasmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.06.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.079
Implicit

Citat:
În prealabil postat de catalin2 Vezi mesajul
Cei din diaspora erau si cu Basescu, il vedeau ca salvatorul Romaniei, nestiind ce stim noi din tara. Eu n-am votat niciodata cu PSD, doar cu liberalii. Dar acum s-au unit cu vechiul PD si l-au sapat si pe Crin Antonescu. Iar PNL a fost aliat un timp cu cei de la PSD, deci va certati degeaba. Nu presedintele are influenta asupra dezvoltarii economice, ci guvernul. Iar guvernul o sa fie probabil format de la PSD, chiar daca iese Johannis. Iar Johannis, daca iese, e evident ca e atasat valorilor europene si democratiei americane. Asta include si drepturi mai multe pentru homosexuali, retrocedarea bisericilor greco-catolice celor ce au ramas din ei (desi 90% sunt acum ortodocsi) si tot felul de aiureli apusene. Asa ca ambii sunt la fel de "buni", ca si inainte cu salvatoarea varianta Basescu. Daca era Crin nu aveam retinerea sa il votez. Dar altfel nu m-as duce sa votez cu unul din cei doi nici daca m-ar obliga cineva. Si nu am nicio mustrare de constiinta cu faptul ca nu ma duc, as fi avut daca ma duceam.
Culmea ca Basescu nu a fost atat de agreat pe cat se crede.
Eu si familia nu am votat niciodata cu dumnealui si nici altii pe care ii cunosc ,si totusi a castigat alegerile.
Chiar daca sondajele de opinie nu aratau in favoarea sa rezultatul alegerilor I-au dezumflat pe toti...de ce?

Cred ca pana la urma,nici nu conteaza pe cine votam noi,asta daca chiar credem ca alegerile sunt nefurate!
__________________
Cuvine-se cu adevarat sa te fericim pe tine, Nascatoare de Dumnezeu, cea pururea fericita si prea nevinovata si Maica Dumnezeului nostru. Ceea ce esti mai cinstita decat Heruvimii si mai slavita fara de asemanare decat Serafimii, care fara stricaciune pe Dumnezeu-Cuvantul ai nascut, pe tine, cea cu adevarat Nascatoare de Dumnezeu, te marim.
  #809  
Vechi 13.11.2014, 22:02:13
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Bine că ești tu jmekeră că ai plecat din țară!
Hai că întreci măsura, pe bune!
Din strainatate e usor sa comentezi, si apoi sa votezi ca sa le mearga rau celor din tara. Ca doar nu traiesti aici.
  #810  
Vechi 13.11.2014, 22:05:08
aubergine aubergine is offline
Banned
 
Data înregistrării: 29.07.2013
Locație: Arad
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.030
Implicit

Citat:
În prealabil postat de mirela.t Vezi mesajul
Dragos, pentru astia ca tine ar trebui schimbata legea: exercitarea dreptului de vot sa fie obligatorie, cum este in alte tari.
Sa ne reintoarcem in comunism, unde eram obligati sa votam cu Ceasca? Oricum si SUA e tot o tara comunista in comportament daca e obligatoriu votul, sunt multe caracteristici in orice caz!
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare