Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #191  
Vechi 15.12.2014, 20:21:21
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase intoarce-ti fata catre sora noastra Elena si ajut-o in necazul ei cel mare sa se faca bine sa ajunga la familia ei. Amin
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #192  
Vechi 29.12.2014, 00:29:33
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit Revin cu vesti!

Doamne ajuta!
A trecut Sarbatoarea Nasterii Domnului - Craciunul - pentru majoritatea dintre noi, cu bucurie, cu ganduri bune , cu impliniri...

Pot sa va impartasesc ca si pentru ELENA, au fost zile de bucurie.
Operatia la mana a fost un mare succes. Pe zi ce trece isi reaminteste mai multe aminitiri, le pune cap la cap... Dupa ce oboseste din cauza vizitelor la salon are o stare de depresie, pange, striga copii, vrea acasa, incepe sa realizeze ca are de facut situatii la contabilitate ( pe care am linistit-o ca o voi ajuta eu, atat cat voi pricepe ce trebuie facut ).
Medicii au hotarat sa o opereze dupa Anul Nou la picior, o operatie tare grea tinand cont ca sunt multe lucruri de reparat ( talpa, glezna, genunchi si sold ). Nu pot sa nu ma bucur ca bunul Dumnezeu ne-a ascultat rugaciunile. Slava lui Dumnezeu pentru toate!!! Sa ne lasam toate probleme , rugamintile si grijile in mana bunului Dumnezeu si sa credem ca la momentul potrivit se va face voia LUI! " Ca unde sunt doi sau trei adunati in numele MEU, acolo sunt si EU in mijlocul lor. "

Va doresc tuturor multa sanatate, putere de munca, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi, pace-n suflet si tot binele din lume! CREDINTA! NADEJDE! si DRAGOSTE!
LA MULTI ANI 2015 !
Harul Sf.DUH, Sf. VASILE si toti SFINTII sa va lumineze cele mai tainice ganduri si simtiri ale inimii. Cu deosebita stima, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #193  
Vechi 29.12.2014, 04:09:10
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Doamne ajuta!
A trecut Sarbatoarea Nasterii Domnului - Craciunul - pentru majoritatea dintre noi, cu bucurie, cu ganduri bune , cu impliniri...

Pot sa va impartasesc ca si pentru ELENA, au fost zile de bucurie.
Operatia la mana a fost un mare succes. Pe zi ce trece isi reaminteste mai multe aminitiri, le pune cap la cap... Dupa ce oboseste din cauza vizitelor la salon are o stare de depresie, pange, striga copii, vrea acasa, incepe sa realizeze ca are de facut situatii la contabilitate ( pe care am linistit-o ca o voi ajuta eu, atat cat voi pricepe ce trebuie facut ).
Medicii au hotarat sa o opereze dupa Anul Nou la picior, o operatie tare grea tinand cont ca sunt multe lucruri de reparat ( talpa, glezna, genunchi si sold ). Nu pot sa nu ma bucur ca bunul Dumnezeu ne-a ascultat rugaciunile. Slava lui Dumnezeu pentru toate!!! Sa ne lasam toate probleme , rugamintile si grijile in mana bunului Dumnezeu si sa credem ca la momentul potrivit se va face voia LUI! " Ca unde sunt doi sau trei adunati in numele MEU, acolo sunt si EU in mijlocul lor. "

Va doresc tuturor multa sanatate, putere de munca, bucurii si impliniri alaturi de cei dragi, pace-n suflet si tot binele din lume! CREDINTA! NADEJDE! si DRAGOSTE!
LA MULTI ANI 2015 !
Harul Sf.DUH, Sf. VASILE si toti SFINTII sa va lumineze cele mai tainice ganduri si simtiri ale inimii. Cu deosebita stima, icamilin
Slava Domnului ca auzim vesti bune ca sanatea Elenei merge spre bine. Doamne multumim de toate.
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #194  
Vechi 29.12.2014, 22:26:35
mara2008's Avatar
mara2008 mara2008 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.05.2008
Locație: Orasu cu KM 0 inlacrimat...
Religia: Ortodox
Mesaje: 444
Implicit ICAMILIN sora noastra are nevoie de rugaciunea noastra

Dragi crestini azi va rog din tot sufletul sa ne unim in rugaciune pentru sanatatea lui Icamilin (mama Ica cum ii spun eu)caci sanatatea ei este greu incercata si ea mereu ne este alaturi si acum cu rugaciune pentru toti caci stie cel mai bine cat de puternica este rugaciunea unita.
Va multumesc tuturor ce rupeti din timpu vostru si pentru sora noastra.
Dumnezeu sa va binecuvanteze.
__________________
O,vorba buna balsam pentru suflet!
Reply With Quote
  #195  
Vechi 31.12.2014, 06:16:17
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Doamne Iisuse Hristoase ajuta pe sora noastra Viorica reda-i sanatatea de care are nevoie cel mai mult sa se bucure de viata si de familie. Maica Sfanta ajut-o in necazul ei si al familiei. Amin
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!
Reply With Quote
  #196  
Vechi 06.01.2015, 20:13:27
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit La multi ani 2015!

Doamne ajuta! Dupa 10 zile de repaos la pat ( dureri infioratoare de la spondiloza cervicala si lombara ), azi m-am ridicat special la computer sa va anunt ca ELENA a trecut de prima operatie la picior cu bine. Dupa o scurta perioada va urma operatia la genunchi. Deocamndata e sub anestezie, s-a trezit de doua ori apoi a cazut iarasi intr-un somn adanc.

Mara mea draga si Vasilica profit de faptul ca am vrut sa anunt pe toti forumistii de starea Elenei, ca acum sa va multumesc voua personal pentru rugaciunile si gandul bun pe care vi l-ati indreptat si spre mine. Multa sanatate si LA MULTI ANI, voua si tuturor celor care si-au rapit din timpul lor pentru a se ruga pentru Elena si pentru mine. Medicul mi-a sugerat sa mai stau la pat macar inca o saptamana si apoi voi incepe niste sedinte de fizioterapie si masaj. Abia astept! E ingrozitor sa stai la pat. Singura bucurie pe care o am stand in pat e ca am timp si pot in sfarsit sa citesc carti din umila mea biblioteca crestina. Acum chiar citesc " Din ospatul credintei " de pr.Teofil Paraian.
Un An Nou plin de bucurii si implinirii iar celor care isi serbeaza maine ziua de onomastica un sincer si calduros LA MULTI ANI! Cu deosebita stima, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #197  
Vechi 06.01.2015, 20:48:11
oaie_cugetatoare oaie_cugetatoare is offline
Banned
 
Data înregistrării: 31.03.2014
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.296
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Singura bucurie pe care o am stand in pat e ca am timp si pot in sfarsit sa citesc carti din umila mea biblioteca crestina. Acum chiar citesc " Din ospatul credintei " de pr.Teofil Paraian.
Ei, vezi ca si statul in pat are un scop?Toate pe lumea asta au un scop.
Nimic pe lumea asta, nu este intamplator.
Reply With Quote
  #198  
Vechi 06.01.2015, 21:28:22
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Implicit

Citat:
În prealabil postat de oaie_cugetatoare Vezi mesajul
Ei, vezi ca si statul in pat are un scop?Toate pe lumea asta au un scop.
Nimic pe lumea asta, nu este intamplator.
Intradevar de multa vreme am inteles aceste vorbe, deloc intamplatoare.
Mi-am dorit intotdeauna cand mi-am cumparat o carte de la manastiri sau din biserici, sa o pot citi in intregime dar foarte rar am ajuns sa citesc ceva pana la capat. Ma rugam la bunul Dumnezeu sa ma ajute sa-mi pot face timp si pentru lectura dar nu am prea avut sanse. Acum mi-a indeplinit rugamintea fiind obligata de durere sa stau cuminte, intinsa in pat. Asa ca pe langa canonul obisnuit zilele acestea si cele ce vor urma voi citi cat mai mult. Doamne ajuta-mi!
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "
Reply With Quote
  #199  
Vechi 07.01.2015, 23:09:13
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de icamilin Vezi mesajul
Doamne ajuta! Dupa 10 zile de repaos la pat ( dureri infioratoare de la spondiloza cervicala si lombara ), azi m-am ridicat special la computer sa va anunt ca ELENA a trecut de prima operatie la picior cu bine. Dupa o scurta perioada va urma operatia la genunchi. Deocamndata e sub anestezie, s-a trezit de doua ori apoi a cazut iarasi intr-un somn adanc.

Mara mea draga si Vasilica profit de faptul ca am vrut sa anunt pe toti forumistii de starea Elenei, ca acum sa va multumesc voua personal pentru rugaciunile si gandul bun pe care vi l-ati indreptat si spre mine. Multa sanatate si LA MULTI ANI, voua si tuturor celor care si-au rapit din timpul lor pentru a se ruga pentru Elena si pentru mine. Medicul mi-a sugerat sa mai stau la pat macar inca o saptamana si apoi voi incepe niste sedinte de fizioterapie si masaj. Abia astept! E ingrozitor sa stai la pat. Singura bucurie pe care o am stand in pat e ca am timp si pot in sfarsit sa citesc carti din umila mea biblioteca crestina. Acum chiar citesc " Din ospatul credintei " de pr.Teofil Paraian.
Un An Nou plin de bucurii si implinirii iar celor care isi serbeaza maine ziua de onomastica un sincer si calduros LA MULTI ANI! Cu deosebita stima, icamilin
Ica ai rabdare si incredere in puterea Dumnezeiasca o sa te faci bine ai sa vezi toate sint trecatoare si Domnul e bun,spor la citit :) La multi ani !
__________________
Rugaciunea care-i plansa
In a lacrimei parau,
Te sfinteste si te-nalta
Ca sa-l vezi pe Dumnezeu!

Last edited by Hartford; 08.01.2015 at 05:48:14.
Reply With Quote
  #200  
Vechi 13.01.2015, 00:59:25
icamilin's Avatar
icamilin icamilin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.05.2007
Locație: Timisoara Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 737
Smile

[quote=icamilin;576662] Dupa o scurta perioada va urma operatia la genunchi.

Iata dragii mei ca s-a apropiat ziua ultimei operatii ( asa speram noi cei care ii suntem aproape Elenei ), adica miercuri 14 ian.2015 va intra din nou sub anestezie pentru a fi operata la genunchi. Nadajduiesc in ajutorul bunului Dumnezeu, a Maicutei Domnului si a tuturor sfintilor la care ne putem ruga pentru reusita si pentru a putea sa se intoarca sanatoasa la copii ei care o asteapta acasa impreuna cu sotul ei, fratii si surorile, parintii, socrii si prietenii dragi.
" Nu va impovarati cu nicio grija; ci intru toate, prin inchinaciune si prin ruga cu multumire, cererile voastre sa fie aratate lui Dumnezeu." (Filipeni 4,6).

Despre mine pot sa va spun ca m-am ridicat din pat, mai am dureri in sold si in talpa amortita dar sunt dureri acceptabile. De maine voi incepe sa fac masaj si sedinte de fizioterapie. Trebuie sa ma fac bine, am inca multe lucruri de facut in lumea asta! ( nu m-am lasat de citit!!! ) Va imbratisez cu multa cadura si va doresc tuturor multa sanatate si tot binele din lume, icamilin
__________________
" Fiti buni intre voi si milostivi, iertand unul altuia, precum si Dumnezeu v-a iertat voua in Hristos "

Last edited by icamilin; 13.01.2015 at 01:02:09.
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Grup de rugaciune pentru neputintele noastre si pentru tara. dorinastoica14 Rugaciuni 186 29.09.2010 23:45:09
Sfintii Parinti se adresau tuturor persoanelor sau doar unui grup/categorie?? 52ZIZO Biserica Ortodoxa Romana 21 28.08.2010 10:38:45
Arhimandritului Lazar Puhalo din anul 1989 adresata unui grup de catehumeni patinina34 Biserica Ortodoxa Romana 1 28.12.2008 01:20:50
Pelerinaj cu grup, duminica Z.Lidia Pelerinaje la locuri Sfinte 4 26.05.2008 06:35:18