Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 25.09.2009, 02:00:25
florisca
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit Crucea lui Iisus sa intre in tine!

Ciudat titlul,nu?ei,bine,e solutia la problemele unui grup restrans de oameni: a celor atacati in vis de duhurile necurate.problema grea,greu de administrat!am vazut ca pe forum sunt cateva persoane care au acesta problema.o am si eu,de 8 ani,mereu sunt atacata in vis de diavoli in diverse feluri,Dumnezeu mi-a dat si arme sa ma aparalmele mele!in vis, intind mainile spre orice agresor si puterea ce imi iese din maini ii paralizeaza!uneori,insa,palmele mi se lovesc de un bloc de energie negativa emanata de ei,f puternica,si ma trezesc amortita!vara asta,insa,mi s-a infundat!s-a schimbat registrul atacului!s-a trecut la artileria grea!era dimineata si dormeam si visam ca peste mine erau 4 draci,care nu testau legea gravitatiei pe orizontala,ci ma strangeau de gat!si am inceput sa ma rog,sa scot din sac toate rugaciunile stiute!rugaciunea Tatal nostru pentru ei era o boare de vant,n-au reactionat nicecum!am zis atunci:''lumina lui Dzeu sa intre in voi''!nimic!si nu stiu cum m-am dat jos din pat,in vis,cu un drac incolacit in jurul taliei,cu labele in jurul gatului!se tinea zdravan baiatul!l-am dat jos de pe mine si am sa va descriu cum arata,ca sa satisfac curiozitatea lui silverstar,care se intreba intr-un post cum arata dracii!era mic,ca un caine mediu ca dimensiune,cu blana negru-maro,si avea niste colti de vreo 30 decm,cu care ar fi vrut sa ma rezolve,de nu ma dadeam jos din pat!deci am scapat cu viata,stiam in vis ca visez si ca trebuie sa ma trezesc,ca de nu,e ultimul somn pe pamant!si apoi au inceput gandurile:cu ce formula ii pot invinge?la o sapt dupa faza asta,visez ca sunt in pat,pe spate si simteam o forta peste mine!am inceput sa zic iar setul de rugaciuni uzuale,dar,nici o reactie!incepuse deja acea energie sa intre in mine,si nu m-am opus,caci voiam sa vad la ce formula cedeaza!a intrat destul de mult,timp in care am spus tot felul de combinatii cu conotatii crestine!si cand am ajuns la ''CRUCEA LUI IISUS SA INTRE IN TINE!'',a iesit din pieptul meu acea forta ce intrase in mine!si atunci,indraznesc a crede ca aceasta formula reprezinta o problema ptr draci,ii cam pune pe fuga,si ca sa ii pun si mai mult pe fuga,am postat aceste randuri ptr cei ca si carmenutza05,dar si altii,care au probleme asemanatoare!incercati aceasta formula,nu pierdeti nimic,si nu faceti nimic rau,doar e vorba de crucea lui Iisus!problema e foarte serioasa,poti sa nu te mai scoli in urma acestor atacuri!atat!si sa nu aveti parte de asa ceva!cu siguranta iar o sa-mi faca freza in vis ptr ca am divulgat arma ce ii invinge,dar mi se rumpe,tocmai ptr ca acum am cu ce sa le inchid gura!
Reply With Quote
  #2  
Vechi 23.02.2010, 04:11:16
cherub cherub is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 17.06.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 422
Implicit Maica Domnului goneste/risipeste atacurile demonice

Am avut si eu, mai demult, un atac similar, oarecum, cu ce ai descris tu aici, florisca. Intr-o dimineatza cand m-am trezit, de indata ce am deshis ochii, simtzeam o umbra greoaie (si cam intunecata) deasupra mea, care imi producea fiori reci (dar si stari de panica, neputintza, slabiciune, disperare, neliniste etc). Cand am incercat sa ma ridic, nu am reusit, fiindca ma 'tzintuia' la pat, cu fortza, intr-o stare ca de paralizie corporala. Iar cand am incercat sa-mi fac semnul Crucii, nu-mi puteam ridica mainile deloc, fiindu-mi, efectiv, tzinute cu fortza de acea 'umbra'!... Am incercat apoi sa-mi fac semnul Crucii cu limba, dar parca ma strangea de gat si tot nu reuseam, simtzeam innecaciune etc. Apoi, intr-o fractziune de secunda, in starea aceea incorsetata, de panica si disperare intensa, mi-a venit in minte (m-am gandit eu, mi-am amintit instantaneu, flashback), imaginea unei icoane a Maicii Domnului cu Sf. Prunc Iisus Hristos (daca-mi amintesc bine acum, cred ca cea de la Schitul Darvari, din Bucuresti, care este o copie a uneia dintre icoanele facatoare de minuni din Sf. M-te Athos). De indata, 'umbra' respectiva m-a eliberat si a disparut fara urma!... MULTUMESC LUI DUMNEZEU si MAICII SALE PREASFINTEI FECIOARE, pt. tot ajutorul si purtarea de grija!...

Referitor la atacurile demonice care se mai intampla in timpul somnului, in vis etc, si eu m-am aflat intro astfel de agonie teribila si terifianta, insuportabila, pt. o vreme destul de indelungata (pt. mine). Insa eu, (spre marea mea rusine si mai mult prada nestiintzei, curiozitatzii si naivitatzii prostesti), am facut si multe pacate 'mari si late' (grave, adica; si daca s-ar mai adauga si cele 'mostenite' din familie, respectiv, neam...), apoi am avut de suportat consecintze, probabil pe masura!... de simtzeam ca nu le mai puteam duce!...

Intr-un timp aveam unele vise in care niste pasari nesuferite (tot prin vraji trimise, care ma tot urmareau peste tot in realitate) incercau sa-mi arda ori sa-mi blocheze mainile de la a ma inchina (face semnul Sf. Cruci), cu un fel de raze laser de culoare rosie, pe care le emiteau din priviri sau din ciocuri etc. Si altele. Dar majoritatea cosmarurilor nocturne (sau diurne, uneori) chinuitoare erau din cele mai scarboase, indescriptibile in cuvinte si poate ca imposibil de imaginat pt. mintea omeneasca!...

Last edited by cherub; 23.02.2010 at 04:13:46.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 15.05.2010, 02:31:41
Catisma Catisma is offline
Member
 
Data înregistrării: 14.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 93
Implicit Tipic; nu mă mir

La mine, „presiunea” care mi se aseza pe piept nu pleca la nici un fel de rugăciune. Senzatia de imobilizare era atât de totală, încât nici în gând nu mai puteam spune rugăciunea cum trebuie. „Chestia” stătea - si acum, când se întâmplă să mai vină în stilul ăsta - si îmi dădea clar de înteles că îmi rămâne pe piept exact atât cât vroia ea si pleca când vroia ea. Evident, incidentele nu durează mai mult decât câteva minute.

Părerea mea este că e o tactică „la derută”; demonii nu pot face niciodată mai mult decât le îngăduie Dumnezeu. Senzatia mea, în cazul meu, e că stresul ăsta le e permis si deci, atunci când stau, stau în functie de cât le îngăduie Dumnezeu, nu de cât mă străduiesc eu să-i gonesc prin rugăciune.

Rugăciunea în timpul acestor „vise lucide”, cum le numesc eu, are forma unor strigăte disperate, mai mult. În restul zilei e important ce facem si cum ne tinem de pravilă si de o adevărată viată crestină. Si cum spunea si persoana de mai sus, e vorba si de ce păcate am acumulat, nu numai noi însine, ci si de la „cei din spate”, din neamul nostru - pentru că toate acestea ne fac vulnerabili si ne expun la nefericiti care au ideea să ne trimită vrăji.

Doamne-ajută si as fi curioasă să aflu cum ati scăpat de aceste lucruri, pentru că la mine durează de 5 ani si - iarăsi a fost bine zis - si-a schimbat registrul / tactica, acum pur si simplu nu mă mai îngrozeste, ci mă trezeste si nu mă lasă să dorm deloc...

Numai de bine să auzim.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 15.05.2010, 11:02:05
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Voi chiar ati avut asemenea stari?
Am gasit pe wikipedia o ilustratie pertinenta la articolul Sleep paralysis: http://en.wikipedia.org/wiki/Sleep_paralysis Cititi mai ales sectia folklore.



Eu n-am avut niciodata o asemenea stare. Insa a avut mama mea o data, si spune ca a disparut acea presiune dupa ce a facut semnul crucii cu limba. Probabil nu era un atac prea intens.

Oricat de ciudat ar putea parea, as dori sa simt si eu o data aceasta paralizie / cosmar, sa vad si eu pe vrajmasii astia nevazuti si sa vad efectele unei rugaciuni / cruci / amintiri de icoana asupra lor.

Eu de multa vreme nu am cosmaruri, ci doar vise umede, ispititoare, perverse.

Last edited by colaps; 15.05.2010 at 11:04:48.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 15.05.2010, 11:04:40
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Eu am avut, dar am scapat cu ajutorul Domnului.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #6  
Vechi 15.05.2010, 11:17:02
carmina carmina is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.01.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 693
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Catisma Vezi mesajul
Rugăciunea în timpul acestor „vise lucide”, cum le numesc eu, are forma unor strigăte disperate, mai mult. În restul zilei e important ce facem si cum ne tinem de pravilă si de o adevărată viată crestină.
Poate va ajuta Sf.Ciprian.
http://www.zlatari.ro/index.php?menu=PL

Rugaciunea Sfantului Ciprian

Stapane Doamne Iisuse Hristoase, Dumnezeul nostru, Creatorule si Chivernisitorule a toate, Sfant si slavit esti;
Imparatul imparatilor si Domnul domnilor, slava Tie.
Tu, Cel ce locuiesti in lumina cea nepatrunsa si neapropiata, pentru rugaciunea mea, a smeritului si nevrednicului robului Tau, departeaza demonii si stinge viclenia lor de la robii Tai;
revarsa ploaie la buna vreme peste tot pamantul si fa-l sa-si dea roadele lui;
copacii si viile sa-si dea deplin rodul lor; femeile sa fie dezlegate si eliberate de nerodirea pantecelui;
acestea si toata lumea mai intai fiind dezlegate, dezleaga si toata zidirea de toate legaturile diavolesti.

Si dezleaga pe robul Tau (numele) impreuna cu toate ale casei lui de toate legaturile satanei, ale magiei, ale farmecelor si ale puterilor potrivnice.

Impiedica Tu, Doamne Dumnezeul parintilor nostri toata lucrarea satanei, Tu Cel ce dai dezlegare de magie, de farmece, de vraji si de toate lucrarile satanicesti si de toate legaturile lui, si distruge toata lucrarea vicleana prin pomenirea Prea Sfantului Tau nume.

Asa, Doamne, Stapane a toate, auzi-ma pe mine nevrednicul slujitorul Tau si dezleaga pe robul Tau (numele) de toate legaturile satanei si daca este legat in cer, sau pe pamant, sau cu piele de animale necuvantatoare, sau cu fier, sau cu piatra, sau cu lemn, sau cu scriere, sau cu sange de om, sau cu al pasarilor, sau cu al pestilor, sau prin necuratie, sau in alt chip s-au abatut asupra lui, sau daca din alta parte au venit, din mare, din fantani, din morminte, sau din orice alt loc, sau daca a venit prin unghii de om, de animal, sau gheare de pasare, sau prin serpi (vii sau morti), sau prin pamantul mortilor, sau daca a venit prin strapungere de ace, dezleaga-le pentru totdeauna, in ceasul acesta, Doamne, cu puterea Ta cea mare.

Tu Doamne, Dumnezeul nostru, Care cunosti si stii toate, dezleaga, sfarama si distruge, acum, lucrarile magiei, iar pe robul Tau (numele) pazeste-l cu toti ai casei lui, de toate uneltirile diavolesti. Zdrobeste, cu insemnarea cinstitei si de viata facatoarei Cruci, toate puterile potrivnicilor. Pustieste, distruge si departeaza, pentru totdeauna, toate lucrarile magiei, vrajitoriei si fermecatoriei de la robul Tau (numele).

Asa, Doamne, auzi-ma pe mine pacatosul slujitorul Tau si pe robul Tau cu toti ai casei lui, si dezleaga-i de demonul de amiaza, de toata boala si de tot blestemul, de toata mania, nenorocirea, clevetirea, invidia, farmecele, nemilostivirea, lenea, lacomia, neputinta, prostia, neintelepciunea, mandria, cruzimea, nedreptatea, trufia, si de toate ratacirile si gresalele, stiute si nestiute, pentru Sfant numele Tau, ca binecuvantat esti in veci.

Amin.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 15.05.2010, 12:52:38
kiralina kiralina is offline
Banned
 
Data înregistrării: 07.02.2010
Mesaje: 304
Implicit

colaps,nu e musai sa vezi ceva,de regula doar simti!nu iti dori ceva ce te poate termina cu totul!habar nu ai ce ceri!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 15.05.2010, 14:03:26
The_Fallen The_Fallen is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 02.06.2009
Mesaje: 380
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florisca Vezi mesajul
Ciudat titlul,nu?ei,bine,e solutia la problemele unui grup restrans de oameni: a celor atacati in vis de duhurile necurate.problema grea,greu de administrat!am vazut ca pe forum sunt cateva persoane care au acesta problema.o am si eu,de 8 ani,mereu sunt atacata in vis de diavoli in diverse feluri,Dumnezeu mi-a dat si arme sa ma aparalmele mele!in vis, intind mainile spre orice agresor si puterea ce imi iese din maini ii paralizeaza!uneori,insa,palmele mi se lovesc de un bloc de energie negativa emanata de ei,f puternica,si ma trezesc amortita!vara asta,insa,mi s-a infundat!s-a schimbat registrul atacului!s-a trecut la artileria grea!era dimineata si dormeam si visam ca peste mine erau 4 draci,care nu testau legea gravitatiei pe orizontala,ci ma strangeau de gat!si am inceput sa ma rog,sa scot din sac toate rugaciunile stiute!rugaciunea Tatal nostru pentru ei era o boare de vant,n-au reactionat nicecum!am zis atunci:''lumina lui Dzeu sa intre in voi''!nimic!si nu stiu cum m-am dat jos din pat,in vis,cu un drac incolacit in jurul taliei,cu labele in jurul gatului!se tinea zdravan baiatul!l-am dat jos de pe mine si am sa va descriu cum arata,ca sa satisfac curiozitatea lui silverstar,care se intreba intr-un post cum arata dracii!era mic,ca un caine mediu ca dimensiune,cu blana negru-maro,si avea niste colti de vreo 30 decm,cu care ar fi vrut sa ma rezolve,de nu ma dadeam jos din pat!deci am scapat cu viata,stiam in vis ca visez si ca trebuie sa ma trezesc,ca de nu,e ultimul somn pe pamant!si apoi au inceput gandurile:cu ce formula ii pot invinge?la o sapt dupa faza asta,visez ca sunt in pat,pe spate si simteam o forta peste mine!am inceput sa zic iar setul de rugaciuni uzuale,dar,nici o reactie!incepuse deja acea energie sa intre in mine,si nu m-am opus,caci voiam sa vad la ce formula cedeaza!a intrat destul de mult,timp in care am spus tot felul de combinatii cu conotatii crestine!si cand am ajuns la ''CRUCEA LUI IISUS SA INTRE IN TINE!'',a iesit din pieptul meu acea forta ce intrase in mine!si atunci,indraznesc a crede ca aceasta formula reprezinta o problema ptr draci,ii cam pune pe fuga,si ca sa ii pun si mai mult pe fuga,am postat aceste randuri ptr cei ca si carmenutza05,dar si altii,care au probleme asemanatoare!incercati aceasta formula,nu pierdeti nimic,si nu faceti nimic rau,doar e vorba de crucea lui Iisus!problema e foarte serioasa,poti sa nu te mai scoli in urma acestor atacuri!atat!si sa nu aveti parte de asa ceva!cu siguranta iar o sa-mi faca freza in vis ptr ca am divulgat arma ce ii invinge,dar mi se rumpe,tocmai ptr ca acum am cu ce sa le inchid gura!

da, asa e, lupta cu diavolii e cool (sau kool daca esti de moda veche).De obicei te ataca cu coltii si ghearele asa ca trebuie sa te rostogolesti SAU sa sari peste ei, niciodata ambele simultan ca te proiecteaza ca in judo (il ajuta coada).
Iar rugaciunile, totul este so gasesti comboul perfect, ca tatal nostru de 2 ori ingerul meu de 3 si apoi fie tatal fie rugaciune catre sfant...asa il elimineni si obtii si punctaj perfect ca nu te-a doborat niciodata.
Iar mataniile, e bine sa le ai, ca energia lor ataca energia diavolului dupa formula
energiemataniex5=energia diavoluluix10 asa ca te orientezi dupa nr de diavoli ca sa concentrezi suficienta energie incat sa poti da HADUKEN corect!lol
__________________
Cel mai tare schimb de replici de pe forum:
"Spune Biblia clar"
"Bblia zice clar si ca liliecii sunt pasari."
Reply With Quote
  #9  
Vechi 15.05.2010, 14:09:33
colaps's Avatar
colaps colaps is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.04.2010
Locație: dor de Moldova...
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.210
Implicit

Citat:
În prealabil postat de The_Fallen Vezi mesajul
da, asa e, lupta cu diavolii e cool (sau kool daca esti de moda veche).De obicei te ataca cu coltii si ghearele asa ca trebuie sa te rostogolesti SAU sa sari peste ei, niciodata ambele simultan ca te proiecteaza ca in judo (il ajuta coada).
Iar rugaciunile, totul este so gasesti comboul perfect, ca tatal nostru de 2 ori ingerul meu de 3 si apoi fie tatal fie rugaciune catre sfant...asa il elimineni si obtii si punctaj perfect ca nu te-a doborat niciodata.
Iar mataniile, e bine sa le ai, ca energia lor ataca energia diavolului dupa formula
energiemataniex5=energia diavoluluix10 asa ca te orientezi dupa nr de diavoli ca sa concentrezi suficienta energie incat sa poti da HADUKEN corect!lol
Foarte amuzant. Insa nu ti s-ar mai parea asa de amuzant daca ti s-ar intampla si tie la fel.

Ah, de fapt pe tine n-are cum sa te dracu. Dracu ataca doar pe cei ce il rezista si fac voia Domnului, dar pe tine ce sa te mai atace, doar faci voia vrajmasului, esti 'aliat' de-al lui...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 15.05.2010, 14:11:37
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de colaps Vezi mesajul
Oricat de ciudat ar putea parea, as dori sa simt si eu o data aceasta paralizie / cosmar, sa vad si eu pe vrajmasii astia nevazuti si sa vad efectele unei rugaciuni / cruci / amintiri de icoana asupra lor.

Eu de multa vreme nu am cosmaruri, ci doar vise umede, ispititoare, perverse.
Incearca efectele rugaciunii/crucii/amintirii de icoana asupra viselor pe care le ai acum. Ai mare nevoie sa scapi de ele.
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Crucea de la gat colaps Generalitati 14 02.03.2014 23:59:31
Crucea Sf. Apostol Petru vs. crucea satanica camy_d Sfintii Apostoli Petru si Pavel 19 14.04.2011 04:23:25
Crucea Ioana-Andreea Secte si culte 70 13.01.2011 19:58:47
crucea celtica oncioiu Generalitati 4 14.10.2010 11:11:57