Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Religia Islamica
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 13.09.2007, 14:23:39
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

daca nu noi atunci cine?
  #22  
Vechi 13.09.2007, 15:16:11
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

cand in ecuatie este un barbat arab si o femeie se complica lucrurile..mai ales un astfel de barbat pentru care o europeanca valoreaza o lei o bani..ma indoiesc ca el ar fi atras de filosofia ei..in fond ea nu reprezinta decat un f..d.
  #23  
Vechi 13.09.2007, 15:38:46
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

eu cred ca nu ar trebui sa generalizam,arabii,fie musulmani sau crestini sunt creatia lui Dumnezeu,alesi de El sa fie nascuti intr-o familie musulmana si crescuti in acest spirit.
cand femeia este ca majoritatea europencelor,adica face sex inaintea casatoriei,se roaga la Dumnezeu cand are necazuri,etc etc normal ca valoreaza 0 lei.dar cand femeia este pura din punct de vedere fizic,este mai puternica spiritual decat el si ea il ridica din pacate,atunci respectul este mai mare decat ar putea oferi un european,asta ca sa generalizam.un european nu apreciaza virginitatea ,nu-i pasa daca femeia este religioasa si nu-l intereseaza cati barbati a avut.
pai eu prefer sa am certuri cu un barbat pe tema lui Dumnezeu,pe diferentele de interpretare ale religiei decat sa traiesc cu cineva care are in cap numai sex si cum sa traiasca viata la maxim-in sensul de distractii.
  #24  
Vechi 13.09.2007, 16:43:35
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

ai prejudecati in privinta europenilor.TOTI arabii urmaresc distractia,ei asa sunt crescuti.,mancare si femei..daca crezi bine daca nu convinge-te singura...mai cunoisc eu vreo doua fete care s-au crezut grozave si si-au luat-o in freza.
  #25  
Vechi 13.09.2007, 17:07:33
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

acum depinde de ce fel de oameni ai intalnit.eu am prieteni musulmani din egipt care isi fac probleme daca s-au sarutat cu o fata inainte de castorie,considerand asta un pacat.cred ca arabii care se muta aici sunt pusi pe distractii,nu toti desigur.
referitor la europeni crede-ma ca daca este o persoana care arata bine,numai si numai distractie are in cap si poate este 1 la 10.000 mii care sa te astepte pana la casatorie.
  #26  
Vechi 13.09.2007, 18:48:54
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

in sfarsit poate ai dreptate ai grija oricum,pe mine m-a deranjat extrem de tare atitudinea acestor barbati chiar pe strada,in contextul in care ei sunt asa pudici cum zici tu,pe unul chiar l-am repezit deranjata fiind de insistenta cu care ma privea..si boscorodea ceva la adresa mea.La ei in tara probabil ca nu ar fi indraznit ca i-ar fi scos vreun ochi barbatulk femeii pe care o privise.Ai grija sa nu strici orzul pe gaste.
  #27  
Vechi 13.09.2007, 19:04:38
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

sti,si noi inainte de revolutie eram asa de cuminti...cum am dat de libertate am luat-o razna...
  #28  
Vechi 13.09.2007, 23:21:06
urzicuta urzicuta is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 11.07.2007
Mesaje: 858
Implicit

..nu spune noi,ca pe mine libertatea nu m-a facut sa ma imbat cu apa chioara,sa ma despoi de haine,sa agat barbati pe strada,sa acut barbati cu mertane..nu sunt o spartana insa cateodata ma minunez si eu cum cate o duduita o cauta cu lumanarea apoi se vaita ca ea nu se marita,ca are vreaji facute.E f.simplu,de ce nu simplificam noi lucrurile:libertate nu inseamna neaparat sa-ti pui paie-n cap,eu oricum nu agreez acest gen de libertate..libertatea are si alte conotatii..sa te exprimi liber de ex.Tu ai luat-o razna asa cum spui cand ai dat de libertate..odata ce ai stat de vb cu un arabda poti spune asta.Daca continui asa o sa cazi din lac in put si e pacat.Incearca sentimentele duioase sa ti le rasfrangi asupra altcuiva,mila si compasiunea foloseste-le in scopuri cu adevarat crestine si multumeste-i lui Dumnezeu ca te-a inzestrat cu aceste calitati.Cauta sa privesti cu indelunga chibzuinta lucrurile.Si cu asta inchei mica noastra discutie ca am monopolizat topicul de-a dreptul(tot o forma de mandrie din partea mea)..Oricum nu lua ce am scris ca pe un sfat..gandeste-te bine ce faci.
  #29  
Vechi 20.09.2007, 12:34:26
alexandra28again alexandra28again is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.07.2007
Locație: aaaaa
Mesaje: 614
Implicit

http://www.youtube.com/watch?v=odvRlLZrlJ4
  #30  
Vechi 20.09.2007, 18:08:30
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.547
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra28again
Nimic de luat in seama, in afara oribilei propagande anti arabe, anti credinta, si in special promovarea la nivel de subconstient a viitorului razboi global care din pacate incepe sa se pozitioneze.
Eu zic ca cu cit ne opunem acestor mizerii de clevetiri din partea Satanistilor care au facut acest video cu atit vom putea prelungi pacea pe pamint si intirzia( cu atit cu cit ne va da Dumnezeu)distrugerea masiva care va urma, ...parerea mea. Sa nu uitam o clipa ca lumea araba este cea agresata cu care se va incepe violenta masiva dupa care urmam noi toti, la rind...( conform scrierilor)!
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Bunele relatii crestini-musulmani exemplificate! mihailt Generalitati 5 09.09.2009 08:59:24
Despre relatii bobby Nunta 15 21.03.2008 12:55:49
Relatii posibile pe net? viviana Generalitati 13 11.01.2008 10:17:39
relatiile crestini-musulmani loredana Religia Islamica 175 23.05.2007 01:39:19