Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 08.05.2008, 00:40:47
Elena78 Elena78 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.04.2008
Mesaje: 36
Implicit

Eu am avut recent problema chiar in saptamana mare, cred ca am fost deocheata, pentru ca am fost la o intrunire, iar la sfarsit am degustat mai multe specialitati culinare. S-au cam mirat niste colegi de silueta mea. Cand am plecat acasa de-abia am reusit sa ma tin pe picioare. Imi venea sa ametesc si m-am gandit imediat sa imi sting 9 chibrite in apa, m-am dat cu apa aceea pe frunte si culmea, raul mi-a disparut ca prin farmec. Voi ve parere aveti, ce ar trebui facut, stiu ca lucrul acesta nu place lui D-zeu, dar chiar si astazi mi-am stins 9 chibrite in apa (2 dintre ele au cazut)pentru ca am avut un rau( ametala +febra, imi ardea toata fata).Dupa ce m-am dat cu apa aceea pe frunte, mi-a disparut ca prin farmec raul si am putut continua lucrul.

Va rog sa imi dati un sfat si sa va rugati pentru mine. Sunt lucruri independent de noi, cred ca exista oameni invidiosi, rai de ochi, "intorsi de la tata", si nu as mai dori sa imi sting 9 chibrite in apa pe viitor. Va rog sa imi spuneti ce rugaciune sa zic si ce sa fac. Multumesc mult.
Reply With Quote
  #2  
Vechi 08.05.2008, 18:52:01
ioanhodean's Avatar
ioanhodean ioanhodean is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.03.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 335
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioanhodean
Implicit

mama o invatat de la un pr dr.se iau 3 chibrite , o cana cu apa,se aprind,se face semnu crucii cu chibritele aprinse,se zice intre timp tatal nostru,si apoi cu un cutit carbunele de pe chibrit se arunca in apa..km ase ceva..si daca e la fund carbunele is deocheat..si bea apa aiaa
Reply With Quote
  #3  
Vechi 08.05.2008, 19:08:16
esox esox is offline
Member
 
Data înregistrării: 11.10.2007
Mesaje: 49
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Elena78
stiu ca lucrul acesta nu place lui D-zeu, dar chiar si astazi mi-am stins 9 chibrite in apa
Bea un pahar de apa carbogazoasa ..tot cu efectul chibritelor si nici nu esti in felul asta sluga la doi stapini!:)
Noi facem teorii cum ne impotrivim cipului, ecumenismului, catolicismului imperialist(salut cozia)si la prima durere de cap ne apucam de magie.???
Reply With Quote
  #4  
Vechi 09.05.2008, 00:19:31
Elena78 Elena78 is offline
Member
 
Data înregistrării: 04.04.2008
Mesaje: 36
Implicit

Citat:
În prealabil postat de esox
Citat:
În prealabil postat de Elena78
stiu ca lucrul acesta nu place lui D-zeu, dar chiar si astazi mi-am stins 9 chibrite in apa
Bea un pahar de apa carbogazoasa ..tot cu efectul chibritelor si nici nu esti in felul asta sluga la doi stapini!:)
Noi facem teorii cum ne impotrivim cipului, ecumenismului, catolicismului imperialist(salut cozia)si la prima durere de cap ne apucam de magie.???
Multumesc mult pentru sfaturi.D-zeu sa va binecuvanteze!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Despre deochi anisoara Generalitati 53 12.01.2013 23:10:45
Despre deochi CM Generalitati 13 01.07.2009 14:35:28
despre descantece si deochi mara2008 Rugaciuni 3 04.07.2008 18:08:04