Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 19.10.2012, 17:54:58
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit Diavolul vindeca?

Am auzit persoane care au spus ca au primit vindecare de anumite boli mergand la vrajitoare. Nu am crezut si imi vine greu sa cred ca diavolul poate face ceva bun - sa-l scape pe om de suferinta. Astazi am citit predica parintelui profesor Conastantin Coman la duminica vindecarii demonizatului din tinutul Gherghesenilor si am gasit aceste afirmatii referitoare la lucrarea diavolului spre vindecarea noastra: "Poate fi vindecare, dar nu o vindecare spre bine, ci o vindecare spre rau. Noi nu discutam aici numai din perspectiva imediata ci din perspectiva sensului ultim al vietii noastre. Poate sa te amageasca cineva dandu-ti un pion, sa zic, ca sa castige partida de sah. Iar cine nu cunoaste bine jocul de sah, va zice, „uite, cati pioni am castigat eu, cati nebuni!“, si se lasa amagit. Un astfel de joc poate sa fie al vrajmasului, si el chiar se întampla adeseori. Parintele afirma ca poate exista vindecare, dar una care poate duce la demonizare. Daca aveti mai multe informatii pe aceasta tema, va rog sa le postati.
Reply With Quote
 

Tags
diavolul



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Tristetea se vindeca prin rugaciune. Bautar Generalitati 48 27.09.2012 01:55:01
cum se vindeca iubirea de bani? fallen Intrebari utilizatori 14 12.08.2011 09:24:28
Ideile nu ne vindeca firea costelscutariu Intrebari utilizatori 1 28.07.2011 15:58:20
Rugaciunea vindeca bolile Paisie Aghioritul Rugaciuni 1 20.12.2010 18:13:08
Apa care vindeca certurile Intrebari utilizatori 0 23.11.2010 20:11:31