Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica ortodoxa > Biserica Ortodoxa si Massmedia
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 06.04.2008, 07:52:08
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

anca draga, vorbesti cumva de forumul pe care MariaB e moderator? recunosc ca m-ai facut curioasa cu postarile tale mai devreme (maturate acum cu constiinciozitate de admin, w/thanks!) si am citit si eu cate ceva - incepand cu cele 43 pagini de prezentari. well, it stinks!

pai forumul nostru, anca draga, cu toate discutiile noastre in contradictoriu, e mult mai cald si mai omenos, e o familie adevarata nu una de carton preocupata sa fie politically correct. acolo au vreo 6 administratori si nu stiu cati moderatori, dar forumul e un talmes-balmes si mult mai intolerant decat al nostru; ortodocsii parca sunt ciumati (li se dau ultimatum-uri in public!)... pai adminul nostru e un finut, se gandeste de nu stiu cate ori inainte sa baneze pe cineva si nu face tam-tam public ca acolo. bah!
  #102  
Vechi 06.04.2008, 16:01:05
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mirela, nu stiu la care prezentare de 43 pagini te referi!?! Nu am postat eu asa ceva. Adminul nu a "maturat" nici o postare. Si eu ii apreciez activitatea si as vrea sa se faca vazut pe forum cand faci remarci pro-precurvie la sectia "Nunta" si altele. Aceste replici nu-si au locul pe un site crestin-ortodox.
In alta ordine de idei, as vrea sa te intreb de ce esti atat de "timida" in a numi pe Iisus Hristos si pe Fecioara Maria in postarile tale? Ti-am citit mesajele timp de peste un an. In nici un mesaj de-al tau nu am regasit vreodata numele Domnului. Poate o singura data, cand ai pomenit de Rugaciunea lui Iisus , pe care zici ca o spui dimineata. Esti sigura ca esti ortodoxa, sau tii mai degraba de Vechiul Testament, caci pe Moise vad ca il cunosti? Spre conformitate vezi postarile tale de la "Iudaismul", unde injuriile aduse de acel baiat Domnului Iisus Hristos pe tine te lasa rece.
Vad ca te deranjeaza foarte cei care Il marturisesc pe Domnul Iisus Hristos. Cum se face?
Am spus totul foarte deschis de data asta, pentru ca de obicei Mirela se face ca nu intelege si intoarce cuvintele cum ii convin ei.
Imi cer scuze fata de ceilalti forumisti, dar asa nu se mai poate. Apreciez prea mult acest forum si am invatat multe de la cei, care cu adevarat sunt interesati de ortodoxie, carora le multumesc. Este cea mai grea perioada de post pe care am avut-o vreodata. Diavolul ataca intr-una. Dar nu disper, caci in curand ne vom bucura de Invierea Domnului.
Slava Tie Dumnezeul nostru, slava Tie!
  #103  
Vechi 06.04.2008, 16:07:04
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Anca, ma refeream la prezentarile de pe forumul catolic - acolo sunt 43 pag, de ce Dumnezeu nu citesti mai bine inainte de a scrie ceva?

La restul iti raspund cand ma intorc de la biserica. Dar am si eu o intrebare pentru tine: chiar ai 58 ani si mama de copii??
  #104  
Vechi 06.04.2008, 16:18:49
ancah
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Singurul forum pe care activez este acesta. Deci nu am nimic de a face cu prezentarea numita de tine. Si da am aceasta varsta. Astept deci putin mai mult respect daca se poate. Daca nu...
Mirela, de azi as vrea sa nu ma mai tulbure nimeni cu nici o vorba. Noi ortodocsii suntem inca in postul Pastelui. Sa-l respectam, deci!
  #105  
Vechi 06.04.2008, 22:48:57
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Anca, iti datoram niste explicatii ca urmare a judecatilor tale vizavi de persoana mea. Vad insa ca te-ai linistit acum, poate a ajutat si faptul ca te-am pus azi la Sf. Liturghie, ca stiu ca tu acolo in Suedia nu ai biserica unde sa mergi in fiecare duminica.

In rest, nu-ti doresc decat sa-ti ia Dumnezeu ispitele pe care nu le poti duce si sa-ti dea liniste si pace. Doamne ajuta!
  #106  
Vechi 07.04.2008, 23:37:49
SSB SSB is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.04.2008
Mesaje: 51
Implicit

Doamne ajuta tuturor!
Salut! Sunt Cristian, am 19 ani, sunt un ortodox convins si anti-ecumenism, ca asa am primit invatatura de la Sfintii Preacuviosi Parinti. Am increderea ca voi gasi pe acest forum crestini ortodocsi cu care sa discut despre Ortodoxie, pentru ca, din cate am vazut eu, sunt multi ortodocsi buni pe acest forum.
  #107  
Vechi 07.04.2008, 23:52:24
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Bine ai venit Cristian. Sper sa primesti de la noi raspunsurile dorite.
  #108  
Vechi 08.04.2008, 00:10:36
SSB SSB is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.04.2008
Mesaje: 51
Implicit

Bine v-am gasit!
Nu am pretentia sa primesc raspunsurile dumneavoastra, pentru ca nu aveti vreo astfel de datorie fata de mine. In schimb, sper sa contribui si eu cum pot si cat pot, la discutiile de aici. Sper sa fiu util.
  #109  
Vechi 08.04.2008, 00:11:00
Negroponte's Avatar
Negroponte Negroponte is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.06.2006
Locație: Barlad
Mesaje: 747
Implicit

:)Este un forum bun,dar de multe ori observ replici ironice si destul de acide care indeparteaza de ortodoxie.Sa incercam sa ne spunem parerea cu blandete si intelegere pentru ceilalti,desi recunosc ca dialogul este mai greu de realizat cu unii forumisti mai putin ortodocsi.Doamne ajuta!
  #110  
Vechi 08.04.2008, 00:53:25
SSB SSB is offline
Member
 
Data înregistrării: 07.04.2008
Mesaje: 51
Implicit

Fara voia Lui Dumnezeu nu se face nimic!
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Forumul nostru II (sau de ce se judeca ortodocsii unii pe altii) sophia Biserica Ortodoxa si Massmedia 362 28.04.2010 16:47:40
Forumul nostru - forum de educatie crestina??? geo.nektarios Generalitati 89 30.12.2009 13:00:19
pe forumul edu.ro(profesorilor) urzicuta Generalitati 0 29.02.2008 20:16:07