Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Biserica Ortodoxa si alte religii > Biserica Ortodoxa in relatia cu alte confesiuni
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 10.06.2008, 18:03:10
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

AZI CRED CA NU MAI POSTEZ NIMICA , EU NENOROCITUL SI TICALOSUL SI NEFERICITUL ... AM AUZIT LUCRURI FOARTE GRAVE DESPRE BOSVR ... DOVEZI CA AR FI O BISERICA ERETICA ... PAI ATUNCEA EU LA CE BISERICA SA MA MAI DUC FRATILOR ... UNDE DOAMNE IMI RACNESTE INIMA ... UNDE ...SA STAU DEACUMA ACASA SI SA MAROG IN CAMERA MEA CUM FACEAU SI SFINTII CARE NU MAI AVEAU BISERICA LA CARE SA MEARGA ? AMAR MIE TICALOSULUI CA NU MAI AM UNDE SA MAI MERG ... FRATILOR S-AU IMPLINIT CUVINTELE SFINTILOR PARINTI , CA ADICA IN BISERICILE ORTODOXE VA FI URACIUNEA PUSTIIRI SI NU VOR MAI PUTEA INTRA ORTODOCSII ACOLO ... MARE NECAZ PE CAPUL MEU CEL TICALOS ...
Reply With Quote
  #2  
Vechi 10.06.2008, 18:51:42
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pai , poate ca vreau sa discut despre subiectul asta ... poate ca vreau sa obtin cat mai multe informatii pe tema asta ... poate ca altii stiu si mai multe decat mine , si asta m-ar bucura , daca va fi spre aflarea adevarului ... chiar , tu nu vrei sa cunosti adevarul ?
Reply With Quote
  #3  
Vechi 10.06.2008, 18:52:58
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

Pai care e problema, ca nu ai expus nici o "dovada" din ce ai fi auzit, de te-ai impacientat asa..? Ce ai auzit, poate cineva te va lamuri totusi..? ???
Reply With Quote
  #4  
Vechi 10.06.2008, 19:28:07
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pai asta am auzit : motivul pentru care cei din athos nu primesc sa slujeasca cu cei din bosvr este ca cei din bosvr o considera pe maica domnului ca un fel de al doilea duh sfant , numai ca de gen feminin ... ca o ridica la demnitatea de duh sfant , si asta este cu siguranta erezie ... asta sustin cei din athos ca fac cei din bosvr ... oare asta nu ridica multe semne de intrebare ? caci cei din athos slujesc impreuna cu cei din ROCOR , cu cei din biserica rusa din catacombe , care sunt tot biserici de stil vechi , insa de ce nu aceepta sa slujeasca cu cei din bosvr ? ei slujesc cu preasfintitul avondios care este tot pe stil vechi , dar de ce nu accepta preotia celor din bosvr si spun ca ei sunt schismatici ?

mai se spune ca cei din bosvr sunt influentati de serviciile secrete ruse ...

apoi , mai este intrebarea : de ce fac mirungere din nou asupra celor care vin la ei , odata ce considera ca mirungerea din bor este valida ...

iata aceste intrebari le am nelamurite , eu pacatosul ...
iertati-ma ...

Reply With Quote
  #5  
Vechi 10.06.2008, 19:41:46
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

daca cineva dintre cei care citesc acestea mai stiu si alte informatii in legatura cu acest subiect , i-as ruga sa le posteze aici ...

sau daca cineva are ceva dovezi despre informatiile pe care le-am postat mai sus i-as ruga sa le aduca sa le vedem toti cei interesati ...

iertati-ma pe mine pacatosul ...
Reply With Quote
  #6  
Vechi 10.06.2008, 21:57:24
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

pai nu mi-am pierdut calmul dar m-a cam trasnit sa aflu si asta ...
caci oricum este vorba de dreapta credinta , la care eu tin mai mult decat la viata mea ... sincer , as fi preferat sa fiu in dreapta credinta si intr-o biserica drept slavitoare si sa fiu luat caruta ca acei preoti si sa fiu dat mortii , decat sa fiu in situatia asta de apostazie generala , in care nu mai gasesc biserica la care sa ma pot duce ...
ce sa fac , sa ma rog de acuma acasa , neavand la ce biserica sa mai merg ?
iata tragica intrebare ...
ma rog , vremurile astea au fost proorocite , asa ca oricum nu scapam de ele , chiar si daca veneau mai tarziu ...
Reply With Quote
  #7  
Vechi 10.06.2008, 22:08:11
cozia cozia is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.565
Implicit

Citat:
În prealabil postat de emanuel2007
... sincer , as fi preferat sa fiu in dreapta credinta si intr-o biserica drept slavitoare si sa fiu luat caruta ca acei preoti si sa fiu dat mortii , decat sa fiu in situatia asta de apostazie generala
si eu m-am gindit mult la acele evenimente si asa este... totul ce se intimpla este Voia lui Dumnezeu...nu este cum vrem noi ci cum da Domnul!
Reply With Quote
  #8  
Vechi 10.06.2008, 23:28:15
moro.d moro.d is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.03.2007
Mesaje: 943
Implicit

tu ai auzit de preoti? stiai ca si in BOSV exista preoti? ???
Reply With Quote
  #9  
Vechi 11.06.2008, 07:46:34
emanuel2007
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

stiu mai draga ... dar si in bor exista preoti , si totusi asta nu o impiedica de la apostazie ... nu stiu , pana la urma am sa intreb in stanga si in dreapta sa vad care este adevarul ...
Reply With Quote
  #10  
Vechi 11.06.2008, 11:35:12
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Rafael...ai uitat de;CREDE SI NU CERCETA!!!???
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ati auzit de Klaus Kenneth? Daniel777 Despre Biserica Ortodoxa in general 318 02.07.2012 08:49:51
Am auzit de un film fain! fratia Stiri, actualitati, anunturi 4 07.08.2008 20:21:45
Ati auzit de ... eternetyz Stiri, actualitati, anunturi 5 28.02.2007 16:25:06