Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1041  
Vechi 25.06.2012, 17:00:43
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
In primul rand eu nu am zis ca ei nu sant vinovati. Eu doar am spus ca tu scrii minciuni ca toti basistii.Ca acum o intorci si spui ca a lucrat el pe undeva pe acolo e problema ta dar tot minti.CEC-ul era in mana taranistilor pe atunci, FNI a cazut pe timpul lui Constantinescu in martie 2000. Deci primii vinovati sant ei si in primul rand Radu Vasile ( iti pot explica mai mult dar nu cred ca are sens ).

In al doilea rand din furtul de la FNI au papat toti inclusiv idolul tau. Televiziunea aia de propaganda a lucrat pentru el ani de zile. Fara banii lui Vantu era demult oale si ulcele.Ca la un moment dat s-au nu s-au mai inteles cum sa imparta banii si a inceput Basescu sa ne spuna ce rau e Vantu asta e partea a doua. Dar toata propaganda basista este numai minciuna.
Adică iar mă faci mincinos? Ce întorc măi antibăsistule? Ce țărăniști visezi? Nu pricepi că ăștia sunt mafia PSD și serviciile cu ochi albaștrii închis și sindicatele roșii?

Dacă tu nu pricepi că era vorba de FNI, și că banca respectivă era în aceiași oală, asta nu înseamnă că eu mint!

Ce Radu Vasile visezi? Dumneata nu priecepi că toate erau sub controlul și oamenii lor din '90 până azi?.. și că pe ceilalți i-a folosit de proști și de fraieri?.. lăsându-le impresia că au câștigat și ei când defapt i-a pus pe post de țintă vie?

Dacă vi se spune adevărul voi susțineți că e propagandă Băsistă? Păi Băsescu e președintele ales de popor, deci e normal să-l respect, dar guvernul ilegitim e adus la putere de peștii proxeneți din parlament, deci e ilegitim căci schimbarea se poate face odată la 4 ani și nu prin lovitură de stat parlamentară și guvernamentală la indemnurile papagalului cârlan alpha.

Deci înainte de a face pe alții mincinoși sau băsiști ca și cum ar fi ceva înjositor în a susține cineva președintele care are dreptate uită-te mai bine pe cine imiți cu calomniile astea ale tale... și cu campaniile astea antiprezidențiale sau la persoană...

Pe cine urmezi și cu cine te asemeni? Cu Rodica Stănoiu sau Cu Felix și antenele pline de campanii murdare și diversioniste și manipulatoare... cu cine?

Eu dacă aș fi Băsist ar fi o onoare, căci a avut mult mai puține greșeli față de binele și dreptatea pe care a adus-o.

Dar ca să nu mai zici că-s Băsist uite, eu chiar vreau să-l suspende anul ăsta... pentru că ciclul electoral este de 4 ani și nu de 5, iar el are deja aproape 8 ani, așa că vreau să fie suspendat și nu mă duc la vot... asta ca să nu calce constituția și dreptatea așa ca Iliescu 3 mandate vinovate! Deci vezi dumneata ce fel de Băsist sunt eu și la ce țiu?

Last edited by vsovivi; 25.06.2012 at 17:08:22.
  #1042  
Vechi 25.06.2012, 17:35:12
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul

Deci eu zic de una iar voi hop atac la persoană, eu iar vă rabd și vă îndrept voi iar hop atac la persoană...

Eu când vă jignesc, defapt vă mângâi... căci sunt dulci jigniri prietenești căci știu cu cine am deaface, cu niște copii naivii și foarte creduli. Deci n-am cum să vă jignesc vreodată deadevăratelea...

Așa că dacă te-ai supărat și nemulțumit citind textele mele înseamnă că ai partypriuri cu băștile roșii ca să vă dea și vouă căpușea cea mare și roșie ceva de supt sau de ros... o funcție căldicică.

Eu n-am de ce să mint sau să jignesc pe cineva... eu mă străduiesc să țin de linia Adevărului pe calea Lui.

Voi însă n-aveți decât să faceți viceversa, să mă jigniți, decredibilizați, să-mi dați lecții morale sau juridice...
Vsovivi, declar pe proprie raspundere ca esti cel mai simpatizat user de pe acest forum, si intr-adevar nu ne consideram jigniti deoarece tu pui pasiune si suflet in tot ceea ce scrii [spre deosebire de unii care pun doar venin ca altceva nu au.... intrebare: din ce vine rautatea, autosuficienta, aroganta, lipsa totala de omenie? ceva frustari? neimpliniri? vreo boala sufleteasca? -subliniez ca nu este un apropos la adresa ta ci a celor despre care faceam vorbire (paranteza asta [] ce-am deschis-o imi aminteste de o vorba olteneasca ce zice ca acolo unde e multa minte e si prostie cu carul)], deci afirm inca o data cu tarie ca nu te consideram "jignitor".
Pacat ca nu te alegi si cu niste firfirei de pe urma sustinerilor, zau asa, ar putea sa mai dea si ei cate ceva...
Si daca mai scapam si noi caii... nu te supara, acuma nu putem avea toti aceeasi parere (nici macar in privinta tramvaiului!!!!)
Tu da-i bataie si tine-ne la curent cu toate.
Daca ar fi sa ma conformez trendului as incheia spunand: spor; dar eu sunt conservatoare si respect limba romana asa ca zic: spor la treaba!
Apreciez ca militezi pentru ideile tale, chiar daca nu suntem de acord cu multe dintre ele.

PS: Si mai decripteaza semnatura aia, mama ei de semnatura!

Last edited by Adriana Cluj; 25.06.2012 at 17:50:26.
  #1043  
Vechi 25.06.2012, 17:44:16
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Iată deci lovitura de stat anticonstituțională și antiprezidențială, și acum se vede clar cum antichristul instaurat de către broscoii din curtea constituțională condusă de PSD la vremea respectivă, atunci când au transformat voința poporului exprimată în referendum într-o părere, o consultare fără putere, atunci când a fost investit Băsescu cu participarea patriarhului în timp ce antichristul conducea ședința de investitură, se lăsa autoîntronat la șefia Senatului de către Curtea Constituțională susținând că referendumul este doar o părere fără valoare și fără păutere... iată deci că acum e clar și pe față, antichristul a furat suveranitatea și a trecut la restaurația roșie, la prigoană și teroare prin: uzurparea de către suicigașca USLașe a suveranității poporului și a constituției și a președintelui legitim ales de popor și a prerogativelor sale constituționale.

Practic am intrat în dictatura parlamentară pe față căci până acum era în ascuns, și asta e dictatura tuturor fărădelegilor, întrucât nu se respectă de către ei propria constituție impusă tocmai de către ei înșiși erijându-se astfel peștii proxeneți și pedofili în voinața poporului! Rușine!

Jos nomenclatura roșie și bleumarin fără niciolege, jos dictatura proxeneților și pedofililor politici, afară curvele și impostorii și dictatorii!

Români nu vă lăsați călcați în picioare de către marionetele impostoare: maimuțica utomobilista, papagalul cârlan și ispisicuța cea micuță a Motanului Felix!

Astăzi nu mai este nimic de furat! Nu mai există rege suveran, nu mai există suveranitate populară, nu mai există constituție, nu mai există președinte!

Mai este însă speranță: Cu noi este Dumnezeu!

Last edited by vsovivi; 25.06.2012 at 17:54:07.
  #1044  
Vechi 25.06.2012, 17:51:50
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Motanului Felix!
Vezi ca motanul tocmai ce facu un gest onorabil!
  #1045  
Vechi 25.06.2012, 17:58:31
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Vsovivi, declar pe proprie raspundere ca esti cel mai simpatizat user de pe acest forum, si intr-adevar nu ne consideram jigniti deoarece tu pui pasiune si suflet in tot ceea ce scrii [spre deosebire de unii care pun doar venin ca altceva nu au.... intrebare: din ce vine rautatea, autosuficienta, aroganta, lipsa totala de omenie? ceva frustari? neimpliniri? vreo boala sufleteasca? -subliniez ca nu este un apropos la adresa ta ci a celor despre care faceam vorbire (paranteza asta [] ce-am deschis-o imi aminteste de o vorba olteneasca ce zice ca acolo unde e multa minte e si prostie cu carul)], deci afirm inca o data cu tarie ca nu te consideram "jignitor".
Pacat ca nu te alegi si cu niste firfirei de pe urma sustinerilor, zau asa, ar putea sa mai dea si ei cate ceva...
Si daca mai scapam si noi caii... nu te supara, acuma nu putem avea toti aceeasi parere (nici macar in privinta tramvaiului!!!!)
Tu da-i bataie si tine-ne la curent cu toate.
Daca ar fi sa ma conformez trendului as incheia spunand: spor; dar eu sunt conservatoare si respect limba romana asa ca zic: spor la treaba!
Apreciez ca militezi pentru ideile tale, chiar daca nu suntem de acord cu multe dintre ele.

PS: Si mai decripteaza semnatura aia, mama ei de semnatura!
Draga mea, dacă ideile nu mi le împărtășești înseamnă că nu apreciezi în deșert postările mele... căci ideile mele nu sunt ale mele ci sunt ale Cerului. Deci deși mă simpt flatat și-ți mulțumesc pentru aprecieri, nu pot decât să fiu trist pentru tine, că nu ai Harul de a deosebi neghina de grâu pentru ca s-o scoți afară din inima ta. Practic ești intoxicată cu blatul din ascuns al fariseilor roșii.
  #1046  
Vechi 25.06.2012, 18:01:29
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Vezi ca motanul tocmai ce facu un gest onorabil!
Așa pare de ochii fraierilor, când colo, el fiind primul mafiot și-a pregătit terenul pentru la toamnă!

Motanul e bătrân și pervers așa că nu onoarea șade în gestul său electoral ci calculul politic pentru păcălit fraierii care or să-l voteze iar ca proștii.

Acum va fi nominal deci și-a calculat gesturile individual, defapt a trădat echipa proprie și personală! Mai jos de atât nu se poate, să-ți trădezi haita ca să ieși singur în toamnă! Vai nouă!
  #1047  
Vechi 25.06.2012, 18:06:38
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Așa pare de ochii fraierilor, când colo, el fiind primul mafiot și-a pregătit terenul pentru la toamnă!

Motanul e bătrân și pervers așa că nu onoarea șade în gestul său electoral ci calculul politic pentru păcălit fraierii care or să-l voteze iar ca proștii.

Acum va fi nominal deci și-a calculat gesturile individual, defapt a trădat echipa proprie și personală! Mai jos de atât nu se poate, să-ți trădezi haita ca să ieși singur în toamnă! Vai nouă!
Ei hai...

Am vrut sa-ti fac cadou o poza cu nepotelul meu si catelusa (ea nu mai este din pacate..iar Mihai e mai inalt ca mine acum) dar e prea mare poza, nu merge...
Incerc sa o postez la album foto si, daca reusesc, consider-o cadou.

Am reusit, aia e cadou pentru tine.

Last edited by Adriana Cluj; 25.06.2012 at 18:17:49.
  #1048  
Vechi 25.06.2012, 18:37:50
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Adriana Cluj Vezi mesajul
Ei hai...

Am vrut sa-ti fac cadou o poza cu nepotelul meu si catelusa (ea nu mai este din pacate..iar Mihai e mai inalt ca mine acum) dar e prea mare poza, nu merge...
Incerc sa o postez la album foto si, daca reusesc, consider-o cadou.

Am reusit, aia e cadou pentru tine.
Parcă ar fi Oblio și Săgeată, cățelul...

Uite aici de ce și-a dat demisia 'stimabilul' motănel jigărit, asta în afară de minteresurile electorale și uninominale din toamnă.

Deci de azi nu mai avem nimic: nici rege suveran, nici suveranitate populară exprimată prin referendum validat, nici constituție, nici președinte, acum tronează antichristul bunului pălac, sluga tuturor fărădelegilor... încă din '47. Restaurația roșie s-a făcut!
  #1049  
Vechi 25.06.2012, 18:42:16
Adriana Cluj
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Parcă ar fi Oblio și Săgeată, cățelul...

!
Hai mai, ca era frumoasa!!!!
si foarte desteapta a fost...
  #1050  
Vechi 25.06.2012, 18:54:59
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Adică iar mă faci mincinos? Ce întorc măi antibăsistule? Ce țărăniști visezi? Nu pricepi că ăștia sunt mafia PSD și serviciile cu ochi albaștrii închis și sindicatele roșii?

Dacă tu nu pricepi că era vorba de FNI, și că banca respectivă era în aceiași oală, asta nu înseamnă că eu mint!

Ce Radu Vasile visezi? Dumneata nu priecepi că toate erau sub controlul și oamenii lor din '90 până azi?.. și că pe ceilalți i-a folosit de proști și de fraieri?.. lăsându-le impresia că au câștigat și ei când defapt i-a pus pe post de țintă vie?

Dacă vi se spune adevărul voi susțineți că e propagandă Băsistă? Păi Băsescu e președintele ales de popor, deci e normal să-l respect, dar guvernul ilegitim e adus la putere de peștii proxeneți din parlament, deci e ilegitim căci schimbarea se poate face odată la 4 ani și nu prin lovitură de stat parlamentară și guvernamentală la indemnurile papagalului cârlan alpha.

Deci înainte de a face pe alții mincinoși sau băsiști ca și cum ar fi ceva înjositor în a susține cineva președintele care are dreptate uită-te mai bine pe cine imiți cu calomniile astea ale tale... și cu campaniile astea antiprezidențiale sau la persoană...

Pe cine urmezi și cu cine te asemeni? Cu Rodica Stănoiu sau Cu Felix și antenele pline de campanii murdare și diversioniste și manipulatoare... cu cine?

Eu dacă aș fi Băsist ar fi o onoare, căci a avut mult mai puține greșeli față de binele și dreptatea pe care a adus-o.

Dar ca să nu mai zici că-s Băsist uite, eu chiar vreau să-l suspende anul ăsta... pentru că ciclul electoral este de 4 ani și nu de 5, iar el are deja aproape 8 ani, așa că vreau să fie suspendat și nu mă duc la vot... asta ca să nu calce constituția și dreptatea așa ca Iliescu 3 mandate vinovate! Deci vezi dumneata ce fel de Băsist sunt eu și la ce țiu?
Ti-am demonstrat ca ai mintit, ai zis ca nu e nici o banca, ca ai auzit tu cum zicea el despre FNI. Dar nu-i nimic continua-ti delirul.
Habar nu ai ce s-a intamplat in Romania. Habar nu ai ca Basescu sau Ponta sant una si aceeasi drama pentru tara asta. Doar ca unul reprezinta fostii securisti iar celalalt fostii membri de partid. Citeste cum si cand a intrat CEC-ul in combinatie cu FNI . Si citeste ce lege a dat Radu Vasile privind salariile compensatorii. Cum a conditionat acordarea lor de investirea banilor intr-un fond de investitii.

http://www.cdep.ro/pls/legis/legis_p...text?idt=20102

Citeste art 34 si 35 din ordonanta si o sa vezi cum s-a furat la FNI.Opreste-te un moment din citirea si citarea oficiosului basist EVZ si gandeste inainte sa scrii ceva.
Subiect închis



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
cine/ce sunt? victortiti89 Din Noul Testament 1 29.05.2011 18:31:25
Cine are nevoie laurschepsis Umanitare 2 24.02.2011 23:01:53
Cine stie? Adriana Cluj Generalitati 2 26.08.2010 21:36:05
Cine stie? KKokos Generalitati 2 02.12.2009 18:24:33
Eu cu cine votez? ClaudiuT Stiri, actualitati, anunturi 81 02.08.2009 23:22:27