Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 29.06.2021, 14:50:30
vic007rau vic007rau is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 28.12.2007
Mesaje: 19
Implicit Gpalama si Moroco

gata v-am facut un topic sa va denigrati cat vreti cat e ziua de lunga ca sa nu o mai faceti pe alte topicuri deviind de la subiectul topicului putati sa sariti unul la gatul altuia dar aici va rog e creat cu multa dragoste doar pentru voi 2
Reply With Quote
  #2  
Vechi 29.06.2021, 15:06:59
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
gata v-am facut un topic sa va denigrati cat vreti cat e ziua de lunga ca sa nu o mai faceti pe alte topicuri deviind de la subiectul topicului putati sa sariti unul la gatul altuia dar aici va rog e creat cu multa dragoste doar pentru voi 2
Frumos din partea ta doar ca stimabilul @gpalama a dovedit deja ca nu poate si cade mereu in recidiva. I-am creat special pentru el threadurile cu Cele 7 Tr.Ap. si cel cu Analizarea... ca sa loveasca acolo. Degeaba, a dovedit mereu ca nu poate sa se abtina si ca nici nu vrea. El vrea sa se dea mare si are nevoie de public asa ca are nevoie de toate firele de discutie sa se dea ”mare” aparator, vrea sa fie ca Bîrnabas-oximoron si sa-l aleaga pe el poporul in loc sa-L aleaga pe Hristos-Cuvantul.

Poate te asculta pe tine. Uite acum are 3 fire de discutie unde sa-si deverse toate necredintele si ”luptele” intestine. Zice ca-i rapesc eu credinciosii. Probabil vrea sa-i mance. Cum as putea eu sa rapesc pe cineva? Nu vrea sa priceapa nici cum ca sunt mirean din poBOR si nu ma ocup de rebotezari. Ma confunda cu Ewald Frank-enstain, ala se ocupa, ala e omul cu ciocanelu care manca copii. Confuzius nu vrea sa priceapa!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #3  
Vechi 29.06.2021, 16:00:20
Adr.iu91's Avatar
Adr.iu91 Adr.iu91 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 19.03.2021
Locație: Constanta
Religia: Ortodox
Mesaje: 395
Talking

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
gata v-am facut un topic sa va denigrati cat vreti cat e ziua de lunga ca sa nu o mai faceti pe alte topicuri deviind de la subiectul topicului putati sa sariti unul la gatul altuia dar aici va rog e creat cu multa dragoste doar pentru voi 2
Melodie de la John Lennon pentru Pacea si Linistea dintre Gpalama si Moroco. Recomand! 😇

https://youtu.be/bNnFFKv_NyI
__________________
"Not all those who wander are lost. All we have to do is decide what to do with the time that is given to us.
It is the small things, everyday deeds of ordinary folk that keeps the darkness at bay, simple acts of love and kindness."
Reply With Quote
  #4  
Vechi 29.06.2021, 16:04:05
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vic007rau Vezi mesajul
gata v-am facut un topic sa va denigrati cat vreti cat e ziua de lunga ca sa nu o mai faceti pe alte topicuri deviind de la subiectul topicului putati sa sariti unul la gatul altuia dar aici va rog e creat cu multa dragoste doar pentru voi 2
Te-ai trezit si tu destept si ai creat un thread pentru asta..
Ti-as recomanda sa ai putina rabdare sa intelegi ce e pe aici.

S-ar putea lucruruile sa fie putin diferite fata de ce te astepti.

Cu siguranta ca nu e ceea ce crezi si ca este cu totul altceva fata de ce presupui..

Last edited by gpalama; 29.06.2021 at 16:27:29.
Reply With Quote
  #5  
Vechi 29.06.2021, 16:57:52
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Te-ai trezit si tu destept si ai creat un thread pentru asta..
Ti-as recomanda sa ai putina rabdare sa intelegi ce e pe aici.

S-ar putea lucruruile sa fie putin diferite fata de ce te astepti.

Cu siguranta ca nu e ceea ce crezi si ca este cu totul altceva fata de ce presupui..
Da-da, fa-ne pe toti prosti si nebuni, adormiti si neputinciosi, nu putem vedea ce vedem si intelege ce scri, ce e cu tine. E aia ce ne spui tu. A musai aia ce vrei tu sa fie.


Lasa vrajeala. Oricine isi da seama ca esti un lup travestit, un impostor, un huligan josnic ascuns dupa icoana unui mare sf. Ortodox al Athosului.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #6  
Vechi 30.06.2021, 09:53:38
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Moroco Vezi mesajul
Da-da, fa-ne pe toti prosti si nebuni, adormiti si neputinciosi, nu putem vedea ce vedem si intelege ce scri, ce e cu tine. E aia ce ne spui tu. A musai aia ce vrei tu sa fie.


Lasa vrajeala. Oricine isi da seama ca esti un lup travestit, un impostor, un huligan josnic ascuns dupa icoana unui mare sf. Ortodox al Athosului.
Doar pe tine.

Si asta ca "reflexie".

Adica tu arunci si se intoarce inapoi.

Din nou, extrapolezi si minti.

Adica tu arunci si eu sunt la retur. Iti primesti ce arunci.


VEZI TU TOT CE SE INTAMPLA PE FORUM ESTE PROPRIA TA REFLEXIE.

ADICA ITI PRIMESTI INAPOI RAHATUL PE CARE IL ARUNCI.

PRIMESTI CE ARUNCI.

IN FELUL ASTA ITI VERIFICI SI TU "CE ARUNCI".

DACA PRIMESTI RAHAT INSEAMNA CA ARUNCI RAHAT.

ASA CA MASOARA-TE DUPA CE PRIMESTI INAPOI, CA TOT DE LA TINE ESTE.





Primesti rahat? Esti doar un rahat ordinar. De 20 de ani esti un rahat si asta iti primesti inapoi. Primesti propria ta reflexie.

Iti primesti inapoi propria ta vidanja pe care ai incercat sa o refulezi aici. Bine ca e unul sa-ti puna dop la nebunie.

Last edited by gpalama; 30.06.2021 at 10:00:16.
Reply With Quote
  #7  
Vechi 30.06.2021, 13:39:45
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Doar pe tine.

Si asta ca "reflexie".

Adica tu arunci si se intoarce inapoi.
Esti mitoman, si te dai nevinovat, adica tu doar reactionezi si te aperi, aperi ortodoxia. Nu-ti dai seama ca nu arunc cu nimic? Eu particip la discutii pe forumul asta de 20 de ani si am tot dreptul sa cred in Cele 7 Tr.Ap. prin care sufla Hristos-Cuvantul. Nu arunc cu nimic, dupa nimeni. Credinta e prinsa in semnatura si cu un click oricine poate vedea si citi si intelege cum am ajuns sa CRED. Tu, impreuna cu aliatii de mito-manie si necredinta nu puteti suferi asta si sunteti ca turbati. Pe toate threadurile va desertati impreuna cu toata vidanja pusa la ventilator si faceti o transformata furier, faceti voi o echivalenta si pacaliti oamenii ca iata, eu va fac rau cu credinta mea si voi doar reactionati. Nu dragul meu, voi sunteti niste teroristi ce lucrati minciuna si necredinta, voi nimiciti si desfintati Apocalipsa si imprastiati blestemul, caci sunteti capiati si inoculati cu stinto-barfa si virusul turbarii si nu va linistiti pana nu faceti exact ca acum 2000 de ani, va aliati cu sinedriul pripit si va exercitati puterea absoluta impreuna cu antihrist. Pacat de voi ca sunteti atat de fraieri. Ma intreb de ce nu puteti voi citi, cauta probe, cauta Adevarul, intreba martorii si pricepe textele ca sa intelegeti vremurile cu degetul pe textul Biblic?

Citat:
Din nou, extrapolezi si minti.
N-am de ce sa mint caci minciuna te obliga sa ai memorie si sa stii ce ai mintit caci vei fi prins cu minciuna. Deci nu mint, nu ma stresez, nu-mi leg viata de minciuna ca sa ajung un stressat si nu extrapolez pe baza de minciuna caci ma pricep la calcule, la logica... am si eu inoculat microbul ratiunii, marele babilon, dar ma stradui sa-i dau un picior in dos ca sa se duca pana pe fundul marii. Sa vezi atunci cum vor plange dupa el si se vor bate in piept dupa el zicand: Cine era ca babilonul cel mare, cine era atat de puternic si de ravnit pentru comertul cu tot ce se poate cumpara si vinde in mare, iata ca intr-o zi ti-a venit judecata si ai ajuns o ruina!

Citat:
Adica tu arunci si eu sunt la retur. Iti primesti ce arunci.
Minti. Eu nu arunc cu nimic. Vrei sa te scoti, sa-ti justifici faptele huliganice si caracteru josnic si mitoman. Eu nu dau in nimeni, eu respect pe cei cu care dialoghez. Nu am de ce sa lovesc pe cineva daca marturisesc o bucurie. Daca sunt fericit pentru Credinta in Cele 7 Tr.Ap. Deci intelegi ca tu esti cel suparat, ”pagubit”, tu esti pagubitorul travestit ce te dai pagubit care doar joaca tenis?
Eu ti-am prezentat credinta si bucuiria mea. Tu m-ai haituit si hulit peste tot si nu te poti opri, postezi mereu pentru necedinta ta si obsesiile tale ca bagat in priza de parca ai priza prafuri albe, Tokio.

Citat:
VEZI TU TOT CE SE INTAMPLA PE FORUM ESTE PROPRIA TA REFLEXIE.

ADICA ITI PRIMESTI INAPOI RAHATUL PE CARE IL ARUNCI.

PRIMESTI CE ARUNCI.

IN FELUL ASTA ITI VERIFICI SI TU "CE ARUNCI".

DACA PRIMESTI RAHAT INSEAMNA CA ARUNCI RAHAT.

ASA CA MASOARA-TE DUPA CE PRIMESTI INAPOI, CA TOT DE LA TINE ESTE.
E invers, eu ti-am prezentat bucuria credintei. Tu te-ai suparat, ai mintit ca un turbat ca sunt stanist si ai aruncat peste tot cu mocirla fiind capabil de orice mito-manie. Eu am fost nevoit sa raspund acuzatiilor tale inchizitoriale ca un drept la opinie si la a raspunde si de a-ti apara onoarea. Asa a iesit ping-pongul asta. Ti-am tot spus ca daca vrei ping-pong, am fost campion pe sate, atunci sa te joci cu focul doar pe cele 2 threaduri create de minne pentru obsesiile tale si iata ca un coleg ne-a facut alt thread numai bun de ping-pong. Nu vrei, l-ai facut si pe el prost, adormit, ca nu intelege, ca ce se baga si apoi zici ca numai pe mine ma faci nebun. Vrajeala de mitoman care da din colt in colt vrand ca oamenii sa nu tina seama de postari, de probe, de evidenta si sa-l creada pe el, pe cuvant de pioner. Nu-ti dai seama ca un investigator poate sa priceapa Adevarul studiind postarile fiecaruia din noi? Tu negi insasi kktul pe care il faci si-l bagi la ventilator! Ai impresia ca martorii nu pot sesiza ca au fost stropiti? Nu pot sa-si dea seama cine e autorul? Crezi ca te vor crede la nesfarsit de frica pe tine ca spui tu ca eu sunt vinovatul? Te amagesti crezand in proorocul mincinos ca te scapa satana si lumea lui.


Citat:
Primesti rahat? Esti doar un rahat ordinar. De 20 de ani esti un rahat si asta iti primesti inapoi. Primesti propria ta reflexie.

Iti primesti inapoi propria ta vidanja pe care ai incercat sa o refulezi aici. Bine ca e unul sa-ti puna dop la nebunie.
Iti si glorifici huliganismul si necredinta? Iti glorifici faptele abominabile? Isccarioteanul s-a spanzurat saracul vazand ca si-a ridicat calcaiul si a varsat sange nevinovat. Tu ai ajuns sa-ti faci un titlu de glorie?

E clar ca esti atat de orb si de mitoman incat esti tinut de ochi si de urechi de demon in noaptea mintii ca sa nu-ti dai seama ce zici si ce faci.

Mie-mi convine, imi adaugi bucurie pentru rasplata din Ceruri de la Dumneeu. Ma intristeaza doar faptul ca ma gandesc si ma intreb ca Petru care s-a ingrijorat si a zis: ”Doamne, dar cu acesta ce va fi?” afland cu ce moarte va fi sa moara ca sa slaveasca pe Dumnezeu.

Nu te inchpui Apostolul Ioan vazand ca-mi fac griji intristandu-mi bucuria caci tu semeni tot mai mult cu Iscarioteanul... si de aia ma intristez.

Te iert mereu sperand ca vei avea parte de mai putina suferinta.
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
  #8  
Vechi 30.06.2021, 14:02:46
gpalama's Avatar
gpalama gpalama is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.02.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.285
Implicit

Dragule noi nu am adus nimic nou pe forum.

Singurul nou pe aici esti tu cu "inventiile" tale.

Tot ce a venit este din vidanja ta.

Ti-ai primit inapoi ce ai refulat.

Credinta si bucuria? Rahatul ordinar inmagazinat pe care il refulezi ca sa-i corupi pe altii.
Reply With Quote
  #9  
Vechi 30.06.2021, 18:20:34
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit

Citat:
În prealabil postat de gpalama Vezi mesajul
Dragule noi nu am adus nimic nou pe forum.

Singurul nou pe aici esti tu cu "inventiile" tale.

Tot ce a venit este din vidanja ta.

Ti-ai primit inapoi ce ai refulat.

Credinta si bucuria? Rahatul ordinar inmagazinat pe care il refulezi ca sa-i corupi pe altii.
Voi, cei trei magi de la apus ati adus necredinta in Cele 7Tr.Ap. impunand ca niste rinoceri turbati cu nasi-cornul pe sus necredinta voastra gresita.

Sunt de la inceput pe forum asa ca nu eu am venit ci tu ai venit mai tarziu.

Voi ati iesit cu pupincurismul la sefii lumii, cu vidanaja si ventilatorul, voi v-ati facut parasi si mari inchizitori facnd rapoarte peste rapoarte, voi mi-ati sapat groapa ca sa va pisati pe mine si pe marturia mea. Voi ati batjocurit pe Hristos-Cuvantul, Dumnezeul bisericii cu care va bateti in piept ca o aparati, si tot voi sustineti ca sfintele Trambite sunt sectari sau demonizati in ciuda Cartilor Minunate, in ciuda minunilor reale, vindecarilor, milioanelor de martori, vietii exemplare fara corceala, obedienta sau compromis, a firii blande si smerite, umile, in ciuda oricaror evidente de necontestat. Negati mai departe si vreti sa va cred eu pe voi, pe voi cei trei magi de la apus, mari tembeologi raspopiti care in loc sa iubiti si sa lucrati mila si mantuirea v-ati pus in locul stapanului si lucrati voi judecata, exclusivismul, blestemul, anatema, razbunarea. De frica de Cele 7 Tr.Ap? Insemna ca sunteti niste lasi ipocriti, niste fricosi. Nu incapeti de Trambite si vreti sa le excludeti din Dumnezeu? Nu puteti oricat v-ati cazni sa faceti lucrarea diavolului!

Nimeni nu le poate scoate din mana Pastorului cu Crucea! Nu e ca pastorii din lume care sunt platiti si care atunci cand vad lupul vand oile, biserica si fug sau mai rau se fac partasi si se aliaza cu haita lupilor travestiti si cu haita demonilor camelomi pentru a sta pe scaunul de mare sef al lumii.

Nu te pripi la infinit!
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa

Last edited by Moroco; 30.06.2021 at 18:27:53.
Reply With Quote
  #10  
Vechi 01.07.2021, 12:28:19
Moroco's Avatar
Moroco Moroco is online now
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.04.2019
Locație: Crestin Ortodox cu Calea ✝ Apocalipsa
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.263
Implicit Puteai posta numai aici.

Citat:
În prealabil postat de gpalama
Esti un mosneag care isi pierde viata visand la prostii.

”Și de crunta-mi vijelie tu te aperi c-un toiag?
Și, purtat de biruință, să mă-mpiedec de-un moșneag?”
”- De-un moșneag, da, ”împărate”, căci moșneagul ce hulesti
Nu e om de rând, El este domnul Țării Românești (Moșu de la Maglavit).
Eu nu ți-aș dori vrodată să ajungi să ne cunoști,
Nici ca Dunărea să-nece spumegând a tale oști.
După vremuri mulți veniră, începând cu acel oaspe,
Ce din vechi se pomenește, cu Dariu a lui Istaspe;
Mulți durară, după vremuri, peste Dunăre vrun pod,
De-au trecut cu spaima lumii și mulțime de norod;
Împărați pe care lumea nu putea să-i mai încapă
Au venit și-n țara noastră de-au cerut pământ și apă -

Și nu voi ca să mă laud, nici că voi să te-nspăimânt,
Cum veniră, se făcură toți o baltă ș-un fund de mormânt.

Te fălești că înainte-ți răsturnat-ai valvârtej
Oștile leite-n zale de-”mpărați” și de ”viteji”?
Tu te lauzi că Apusul înainte ți s-a pus?...
Ce-i mâna pe ei în luptă, ce-au voit acel Apus?

Laurii voiau să-i smulgă de pe funtea ta de fiere,
A rațiunii biruință căta oricine, sultan-ule.

Eu? Îmi apăr sărăcia și nevoile și neamul...
Și de-aceea tot ce mișcă-n țara asta, râul, ramul,
Mi-e prieten numai mie, iară ție dușman este,
Dușmănit vei fi de toate, făr-a prinde chiar de veste;
N-avem oști, dară iubirea de moși e un zid
Care nu se-nfiorează de-a ta faimă, Baiazid!”

”Și abia plecă bătrânul... Ce mai freamăt, ce mai zbucium!
Codrul clocoti de zgomot și de arme și de bucium,
Iar la poala lui cea verde mii de capete pletoase,
Mii de coifuri lucitoare ies din umbra-ntunecoasă;
Călăreții umplu câmpul și roiesc după un semn
Și în caii lor sălbatici bat cu scările de lemn,
Pe copite iau în fugă fața negrului pământ,
Lănci scânteie lungi în soare, arcuri se întind în vânt,
Și ca nouri de aramă și ca ropotul de grindeni,
Orizontu-ntunecându-l, vin săgeți de pretutindeni,
Vâjâind ca vijelia și ca plesnetul de ploaie...
Urlă câmpul și de tropot și de strigăt de bătaie.
În zadar striga-mpăratul ca și leul în turbare,
Umbra morții se întinde tot mai mare și mai mare;
În zadar flamura verde o ridică înspre oaste,
Căci cuprinsă-i de pieire și în față și în coaste,
Căci se clatină rărite șiruri lungi de bătălie;
Cad asabii ca și pâlcuri risipite pe câmpie,
În genunchi cădeau pedestri, colo caii se răstoarnă,
Când săgețile în valuri, care șuieră, se toarnă
Și, lovind în față, -n spate, ca și crivățul și gerul,
Pe pământ lor li se pare că se năruie tot cerul...
Mircea însuși mână-n luptă vijelia-ngrozitoare,
Care vine, vine, vine, calcă totul în picioare;
Durduind soseau călării ca un zid înalt de suliți,
Printre cetele păgâne trec rupându-și large uliți;
Risipite se-mprăștie a dușmanilor șiraguri,
Și gonind biruitoare tot veneau a țării steaguri,
Ca potop ce prăpădește, ca o mare turburată -
Peste-un ceas păgânătatea e ca pleava vânturată.
Acea grindin-oțelită înspre Dunăre o mână,
Iar în urma lor se-ntinde falnic armia română.”
__________________
MoroncEkU înVaț leppădeLUMEjuglu(fivrEhoț-îșcaUsLEUzeu=smințeE-=nEbUParven=pripISexpUngi+cârâmErit-logivina-stiEsinerEUtU-lăudobasculaș-trădățol-scobârfEU-distrugiTUtEu-trufhus=altvisgrij-strescapoSS-feciUkUxklacUj-ghinorokkciospădosdă-teresUșefhUț-fantezis-progrexit=victiviclUadicdol lenteiASIAgrozînșelumi picUpic n facinatia gogoșerporksdecaine satE plâplaci sascapi d Tata-ch salefaci tlaba mudara poftarmorE-pliktisU c@luatu-droghipocrițU-fakE) sascult iubimca ucemici Cuvânteul si FataTa
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare