Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 13.02.2011, 00:16:10
Langu Langu is offline
Banned
 
Data înregistrării: 08.02.2009
Locație: Madrid
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 543
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru Langu
Implicit

Domnul sa o primeasca in imparatia sa,amin.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 13.02.2011, 00:24:38
Mihnea Dragomir's Avatar
Mihnea Dragomir Mihnea Dragomir is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 15.02.2010
Locație: Ținuturile Loirei, Franța
Religia: Catolic
Mesaje: 7.751
Implicit

Dochița ! Ce nume frumos ! Să o odihnească Dumnezeu cu sufletele bineplăcute Lui !
__________________
Doamne, Tu pe toate le știi ! Tu știi că Te iubesc !

www.catehism.com
http://regnabit.wordpress.com
Reply With Quote
  #13  
Vechi 13.02.2011, 00:49:27
LapetiteMoc LapetiteMoc is offline
Banned
 
Data înregistrării: 04.05.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.900
Lightbulb Doamne miluieste!

Dulcica draga, Dumnezeu s-o primeasca pe bunicuta ta in Sfanta Imparatia Sa! Fie-i odihna usoara!
Reply With Quote
  #14  
Vechi 13.02.2011, 00:50:56
teodorabiriuc teodorabiriuc is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.09.2009
Locație: Timisoara,Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 13
Implicit

Citat:
În prealabil postat de glykys Vezi mesajul
Am intalnit oameni minunati pe acest forum, de aceea indraznesc sa impartasesc cu voi o mare durere a sufletului meu: bunica mea, care m-a crescut si mi-a fost ca o mama, a plecat la Domnul. Va rog din tot sufletul, care puteti, sa o pomeniti si voi la rugaciunile voastre particulare si la liturghii: DOCHIȚA. A trait si s-a jertfit precum o lumanare, pana in ultima clipa, a muncit si s-a sacrificat pentru familie pana in ultima zi. Ultima oara cand a fost spovedita si impartasita a fost de Craciun. Astazi am ingropat-o... Uriase responsabilitati de tot felul atarna acum de capul meu, dar mai presus de toate, vreau sa fac tot ce depinde de mine pentru ca sufletul ei sa se mantuiasca. Ea a avut foarte mare evlavie la Sfanta Parascheva. Pentru rugaciunile Nascatoarei de Dumnezeu si ale Sfintei Parascheva, Doamne Iisuse Hristoase, iarta pacatele roabei tale Dochita si mantuieste-o! Si noua, celor care am ramas, sa ne dea putere...
Dumnezeu s-o odihneasca in pace.Sincere condoleante.
Reply With Quote
  #15  
Vechi 13.02.2011, 13:27:14
Nicole_Alma's Avatar
Nicole_Alma Nicole_Alma is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 25.07.2010
Locație: Norvegia, dar romanca in suflet
Religia: Ortodox
Mesaje: 102
Implicit

Dumnezeu s-o odihneasca in pace pe bunica ta si sa te intareasca pe tine, Ana Maria!

Stii ca noi avem anumite lucruri in comun, printre care si faptul ca am fost crescute de bunici credincioase. Acum retraiesc ce am trait in urma cu aproape 8 ani, mi-au dat lacrimile si ma rog pt amandoua, si pt bunica ta si pt a mea, poate se vor intalni acolo si ne vom inalni si noi cu ele peste niste ani!

Multa sanatate bunicii tale, Cristina! Bucura-te de fiecare clipa de prezenta ei, cat iti mai e alaturi!
__________________
"Iubirea este înrudirea omului cu Dumnezeu. Ea unește la maxim persoanele umane fără să le confunde. În iubire se arată plenitudinea existenței." (Parintele D. Staniloae)
Reply With Quote
  #16  
Vechi 13.02.2011, 13:35:03
I.Calin's Avatar
I.Calin I.Calin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.08.2010
Locație: România
Religia: Ortodox
Mesaje: 822
Implicit

Dumnezeu să o ierte!
__________________
Mulțumescu-Ți Ție, Doamne, pentru toate, pentru fiecare zi și pentru moartea ce va veni, Te ascult, Doamne și nici măcar după ascultare, nu-mi da mie, ci numai după voia Ta, ajută-mi părtaș să fiu binecuvântărilor Tale, acum și întru împărăția Ta. Amin.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 13.02.2011, 13:57:12
o nestiutoare_
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Dumnezeu sa o odhineasca alaturi de drepti,unde nu este durere, nici suspinare,ci viata fara de sfarsit!Amin.
Maica Domnului, roaga-te pentru sufletul roabei care a trecut la cele vesnice!Amin.
Dumnezeu sa va aline suferinta,intarindu-va in fata diavolului si a ispitei spre deznadejde!
Reply With Quote
  #18  
Vechi 13.02.2011, 14:42:24
VladCat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

...Dumnezeu sa o odihneasca cu drepții pe roaba lui Dochița iar ție să îți aline suferința în aceste clipe de încercare...Hristos cu noi !
Reply With Quote
  #19  
Vechi 13.02.2011, 15:14:12
Rodica50's Avatar
Rodica50 Rodica50 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.05.2010
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.855
Implicit

Dumnezeu sa o ierte, iar voi sa traiti, sa o pomeniti!
__________________
Cel ce crede, se teme; cel ce se teme, se smereste; cel ce se smereste, se îmblânzeste; cel blând, pazeste poruncile; cel ce pazeste poruncile se lumineaza; cel luminat se împartaseste de tainele Cuvântului dumnezeiesc. (Sfântul Maxim Marturisitorul)
Reply With Quote
  #20  
Vechi 13.02.2011, 15:33:40
laraG laraG is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 425
Implicit

Condoleante,draga Ana Maria!Dumnezeu sa o ierte si sa o salasluiasca intru Imparatia Sa !
__________________
"Nu va temeti de cei care ucid trupul si dupa aceea nu pot face nimic mai mult...Temeti-va de acela care , dupa ce a ucis , are putere sa arunce in gheena;adevar spun, temeti-va de acesta"(Lc.12,4-5)
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Madalina Manole a plecat la Domnul ! cristiboss56 Generalitati 238 04.10.2021 16:38:38
Cornel Fugaru a plecat la Domnul + cristiboss56 Generalitati 8 15.07.2011 13:10:54
IPS Bartolomeu, a plecat la Domnul!+ cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 77 18.03.2011 13:13:17
Compozitorul Anton Șuteu a plecat la Domnul cristiboss56 Generalitati 8 19.09.2010 17:23:30
A plecat la Domnul Parintele Viorel Mihoc cristiboss56 Stiri, actualitati, anunturi 5 13.06.2010 13:30:22