Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #31  
Vechi 03.07.2009, 09:20:38
C0rneliu C0rneliu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Nu e nici intr-un caz vorba de sute de tone de kerosen! Sunt zeci de tone!

Caderile au semanat ca 2 picaturi de apa... Asa ceva nu e posbil.
Alte argumente am tot dat si despre atentatul de la Pentagon.
Afganistanul in schimb are cea mai mare productie mondiala la opium ingredient de baza pentru toate drogurile. Si de cand a inceput cresterea productiei?
__________________
Doamne Iisuse Christoase, Fiul lui Dumnezeu, milueste-ma pe mine, pacatosul!
Reply With Quote
  #32  
Vechi 03.07.2009, 16:22:22
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul

Auzi,cred ca tu te-ai uitat la alt film :))
Spune-mi si mie te rog,cati doamne iarta-ma de pereti (structuri ale pentagonului,sau "segmente de cladiri" asa cum te-ai exprimat) vezi tu aici: ???

Uite-te cu atentie la coltul de sus-dreapta unde se vede prin citi zeci de pereti de beton a intrat racheta. La intrare chiar poti sa-i numeri prin sectiunile incaperilor goale. Aceasta zona era "in renovare" inainte de atac. Deci ca "prin minune" nimeni nu a murit
Reply With Quote
  #33  
Vechi 03.07.2009, 18:13:22
padurariucristi's Avatar
padurariucristi padurariucristi is offline
Member
 
Data înregistrării: 06.06.2009
Locație: orvieto italia
Religia: Ortodox
Mesaje: 47
Smile

Era undeva reportajul acela cu dolarul.Atunci cand indoiai doua bancnote si le puneai una langa alta se observa cele doua turnuri in flacari.A mai spus cineva aici ca a fost un motiv ca sa-i atace pe aia caci au petrol.Au incercat sa para prieteni cu ei ,cu prostii care cred in basme.De ce n-au venit si la noi sa ne scape de comunisti,caci Ceausescu nu a facut numai bune ci si multe rele?!Pardon,noi nu avem petrol cum au aia.Noi avem pamant si lor nu le place sa mearga la prasit cu sapa.De ce nu se duc la chineji ca si ei sunt sub comunisti?Pardon,ce sa ia de la ei????OREZ?Tot ce vine de la americani sunt minciuni.Vor pace in lume.Dar o sa fie pace vreodata?Vor sa bage cipuri ca sa ne urmareasca?sa vada ce facem noi?da ce sa vada?ca mergem la prasit popsoii?si cand terminam tarlaua noastra mergem si la altu cu ziua?da sa zica unu -"ma duc si eu sa-i ajut..."zice?Astia vor sa puna stapanire pe omenire.Altceva nu cauta.Chiar si uniunea europeana nu face nimic pana nu cer voie de la americani.Mai spunea nu stiu cine ca unul din semnele sfarsitului o sa fie ca Imperiul roman o sa se refaca.Si nu s-a refacut?Se cheama uniunea europeana.Forma moderna.Cade america.S-o credeti voi.Criza mondiala nu exista.Astea sunt inventii.Inventiile americanilor.Inventeaza fel de fel ca sa ne inregistreze pe toti,sa ne bage cipuri,sa nu se mai fure,sa nu se mai faca ciubucuri,sa platim pentru toate celea taxe.Taxe care merg in buzunarul lor.Ca sa nu mai facem noi nici cea mai mica miscare fara sa platim taxe.Daca mergem la prasit cu ziua,acum,omul ne da 500 de mii ziua,sa zicem,bani care intra in buzunarul nostru fara sa platim taxe la stat.Aici statul pierde.Atunci cand o sa ne bage cipul,din start statul stie unde suntem si direct o sa ne ia din cont taxe.Spun cont ca atunci cand ne vor baga cipuri o sa avem un cont al nostru,fiecare in parte,caci libera circulatie a banilor o sa dispara.Si asta de ce?Pentru ca asa spun americanii.Ne bag cipuri ca sa ,zic ei,sa prinda pe teroristi.Dar oare adevaratii teroristi asteapta sa le puna ei cipuri?Teroristii adevarati nu oare i-si dau viata pentru tara lor???Dar oare exista teroristi?Cine oare se ascunde pe sub mastile alea?N-or fi oare americani platiti?(Ionela)
__________________
cristian-ionela
Reply With Quote
  #34  
Vechi 03.07.2009, 21:30:07
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Citat:
În prealabil postat de padurariucristi Vezi mesajul
Noi avem pamant si lor nu le place sa mearga la prasit cu sapa.De ce nu se duc la chineji ca si ei sunt sub comunisti?Pardon,ce sa ia de la ei????OREZ?Tot ce vine de la americani sunt minciuni.)
Bravo, ai pus punctul pe i
Reply With Quote
  #35  
Vechi 03.07.2009, 23:49:02
nadut nadut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2008
Mesaje: 25
Implicit

@Nevrednicu...eu ti-am expus cateva argumente presupunand ca tu vei cauta ceea ce eu ti-am indicat cu dovezi: poze, filme, studii. Dar tu in schimb mi-ai dat niste contra-argumente puerile. Uita-te te rog la filmuletele pe care ti le dau si mai discutam dupa asta:
http://www.youtube.com/watch?v=BmP2Vy8K0i0 ---pentagon
http://www.youtube.com/watch?v=zAwtmun_aj8 ---pentagon
http://www.youtube.com/watch?v=Odp1F...75FF17&index=0 ---caderea celor 3 turnuri, cel putin WTC 7 este penibil. Implozie la drumul mare.
http://www.youtube.com/watch?v=i7BSt...75FF17&index=1

http://www.youtube.com/watch?v=Pd8B-...75FF17&index=2
Celelalte parti le gasesti tot pe-acolo. Sunt extrem de multe dovezi @Nevrednicu, cauta o carte despre asta si citeste. Stiu ....e greu de acceptat...e contra bunului simt...dar asta este realitatea.
Reply With Quote
  #36  
Vechi 04.07.2009, 00:10:29
nadut nadut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2008
Mesaje: 25
Implicit

Aici puteti vedea cladirea WTC7 pe care oficialitatile au incercat sa o ascunda cat mai mult de ochii publicului si de intrebarile "curiosilor" si "conspirationistilor":
http://www.youtube.com/watch?v=8T2_nedORjw
http://www.youtube.com/watch?v=antql...eature=related
Daca vi se pare demolare controlata sa stiti ca este doar o coincidenta (sac!) din timpul "atentatelor".
http://www.youtube.com/watch?v=cD6ibU8DaFw --- aici sunt caderile celor doua gemene (muzica de fundal e deranjanta)
Reply With Quote
  #37  
Vechi 04.07.2009, 02:44:27
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nadut Vezi mesajul
@Nevrednicu...eu ti-am expus cateva argumente presupunand ca tu vei cauta ceea ce eu ti-am indicat cu dovezi: poze, filme, studii. Dar tu in schimb mi-ai dat niste contra-argumente puerile.
Care sunt puerile si imi poti explica te rog si de ce?

Citat:
În prealabil postat de nadut Vezi mesajul
caderea celor 3 turnuri, cel putin WTC 7 este penibil. Implozie la drumul mare.
Eu spuneam ca indiferent ce a fost,oricum avioanele erau suficiente ca sa darame turnurile.

Uite exact postul meu in care am afirmat asta:

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Deci facatura sau nu,avioanele au fost suficiente pentru a pune turnurile la pamant!
Reply With Quote
  #38  
Vechi 04.07.2009, 07:48:34
nadut nadut is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 23.10.2008
Mesaje: 25
Implicit

http://vodpod.com/watch/181610-compi...sing-911-truth ---aici se explica pe indelete prabusirea celor 3 turnuri
Reply With Quote
  #39  
Vechi 04.07.2009, 15:54:45
Nevrednicul
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Tot nu vrei sa intelegi... Eu spuneam doar ca erau suficiente si avioanele ca sa turnurile sa fie doborate. Ca de-aia am postat,mi s-a parut absurd faptul cum un ditamai avionul cu cateva sute de tone de kerosen in rezervoare sa fie aproape ignorat,disconsiderat din cauzele care au provocat prabusirea.
Interesati-va de acel atentat din 94' sau '95 (nu stiu sa spun exact anu) cand au fost plasate bombe la subsolul blocurilor,pe stalpii de rezistenta (deci chiar la baza lor) si surpriza... au rezistat! Pe cand impactul unui avion... e incomparabil mai puternic!
Reply With Quote
  #40  
Vechi 04.07.2009, 17:10:00
C0rneliu C0rneliu is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 14.04.2009
Locație: Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 252
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Nevrednicul Vezi mesajul
Tot nu vrei sa intelegi... Eu spuneam doar ca erau suficiente si avioanele ca sa turnurile sa fie doborate. Ca de-aia am postat,mi s-a parut absurd faptul cum un ditamai avionul cu cateva sute de tone de kerosen in rezervoare sa fie aproape ignorat,disconsiderat din cauzele care au provocat prabusirea.
Interesati-va de acel atentat din 94' sau '95 (nu stiu sa spun exact anu) cand au fost plasate bombe la subsolul blocurilor,pe stalpii de rezistenta (deci chiar la baza lor) si surpriza... au rezistat! Pe cand impactul unui avion... e incomparabil mai puternic!
Daca tu crezi ca s-au ridicat vreodata in aer in afara de rachetele spatiale, cateva sute de mii de kg, te inseli puternic! Avioanele au mase care merg pana la maxim cateva zeci de tone! Nici intr-un caz sute!

Presupunand ca doar avioanele au daramat turnurile, tie nu ti se pare aceasta conspiratie diabolica? Sau nu crezi ca exista asa ceva?
__________________
Doamne Iisuse Christoase, Fiul lui Dumnezeu, milueste-ma pe mine, pacatosul!
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce parere aveti Angerii au avut liberul arbitru? ARHANGHELUL Reguli in Biserica 27 26.02.2013 12:16:41
Ce parere aveti de tinerii care fac urmatoarele.... victortiti89 Generalitati 26 03.06.2011 00:53:32
Ce parere aveti ? Darkanian Generalitati 7 03.02.2010 23:08:26
CE PARERE AVETI DE TEOLOGII CARE AU FOST RACOLATI paulac Preotul 4 06.12.2006 18:31:00