Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 30.10.2009, 19:43:43
cristiboss56's Avatar
cristiboss56 cristiboss56 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 16.12.2006
Locație: Oricare ar fi vicisitudinile zilelor și anilor,oricare ar fi durata lor,vine ora răsplatei:BRĂTIANU
Religia: Ortodox
Mesaje: 32.376
Implicit Cu si despre Parintele Teofil : "Intalniri cu oameni iubitori de Dumnezeu"

Editura Reîntregirea din Alba Iulia , pregătește o carte ce va apărea foarte curând , intitulată "Intâlniri cu oameni iubitori de Dumnezeu" , ce cuprinde interviuri cu și despre părintele Teofil Părăian. Mulțumită celor de la Basilica , putem vedea în premeieră câteva extrase din noua carte. << - Părinte Teofil , nădăjduiți , cu ajutorul lui Dumnezeu , să vedeți ceva în lumea cealaltă în veșnicie ? . Părintele : - Dragă, m-am mai gândit eu la treaba asta singur, că dacă eu doresc să văd lumea aceasta și n-o pot vedea, în veșnicie o să văd lumea care va fi în veșnicie ? Și răspunsul mi-a fost acesta. Dacă Dumnezeu va zice către mine : " Să știi că eu și-n veșnicie pe tine tot așa te las !" , n-aș putea zice altceva , decât "Slavă Ție Doamne, slavă Ție !" >> - * VA URMA
__________________
Biserica este dragoste, așteptare și bucurie.
(Părintele Alexander Schmemann)
Reply With Quote
 

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Parintele Arsenie Boca "interzis" ?? stie cineva ceva ? irodion Generalitati 695 09.10.2014 23:59:31
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 17:12:08
"Porunca" primilor oameni George.m Din Vechiul Testament 8 19.03.2012 18:56:08
Parintele Arsenie Boca - Despre dragostea lui Dumnezeu fata de oameni cristian67 Intrebari utilizatori 0 08.09.2010 13:09:06
Parintele Justin Popovici despre "Desfranatele Apocalipsei" sau bisericile mincinoase razvan_m Despre Biserica Ortodoxa in general 6 12.05.2009 20:50:07