Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Minuni ale Ortodoxiei > Intamplari adevarate
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #1  
Vechi 26.07.2008, 15:32:50
cozia cozia is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.01.2007
Mesaje: 2.547
Implicit

Citat:
În prealabil postat de alexandra17
Iata povestea catorva barbati si femei care L-au luat in ras pe Domnul:

PS: daca ar fi fost o gluma, ai fi trims-o tuturor. Ai curajul sa trimiti acest mesaj :D ?
Este adevarat ce spui ca nu trebuie sa rizi de Domnul, insa motivul pentru care nu as trimite acest mesaj consta in faptul ca exemplele aduse aici sunt o speculatie IEFTINA tesuta in aceasta Lege Divina DE BAZA.

Reply With Quote
  #2  
Vechi 26.07.2008, 15:42:12
petrurar
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Cred ca Domnul pe toate le iarta.
Iar neghiobi pe pamant sint cu duiumul.
Noroc cu iubirea Lui.
Reply With Quote
  #3  
Vechi 26.07.2008, 18:07:37
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

foarte interesanta postarea ta, alexandra. ai cules-o tu sau ai primit-o de la cineva? cred ca am sa o trimit si eu mai departe.
Reply With Quote
  #4  
Vechi 26.07.2008, 18:17:38
mirelat
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

:) am trimis-o, poate ca o sa trezeasca pe cineva. Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #5  
Vechi 27.07.2008, 12:16:40
dragomirna dragomirna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 30.12.2007
Mesaje: 208
Implicit

Am primit si eu odata, astfel de povesti, de la cineva care era musulman si care vroia sa ma impresioneze cumva cu credinta lui, adica islamul. Era tare caraghios, cum incerca sa-mi demonstreze puterea lui Dumnezeu, dar apoi venea cu argumente si sustineri radicale ale faptului ca adevarul se gaseste in islam. Daca si tu ai primit asa ceva de la un musulman, care mai e si indragostit de tine si poate si tu de el, nu pot sa-ti spun decat un singur lucru: MARE GRIJA si FERESTE-TE DE LEPADAREA CREDINTEI CRESTINE, draga Alexandra! ??? Sunt atat de previzibili paganii si necredinciosii...:hmmm:
Reply With Quote
  #6  
Vechi 28.07.2008, 20:15:06
C-tin C-tin is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.07.2007
Mesaje: 640
Implicit


Cu ceva timp in urma am avut o disputa cu un coleg necredincios, ateu. El imi demonstra ca nu exista Dumnezeu si ca doar banii sunt totul pe pamant! Si radea de credinta mea!
Dupa catva timp intr-o alta discutie mi s-a laudat ca si-a achitat casa. Castigase bani la loterie!! Stiam ca potul cazuse in orasul in care locuiesc si am fost surprins sa aflu ca a castigat la lotto.
Si l-am intrebat,-esti fercit acum? A dat din umeri cun aer cam trist. Fericit...!?-He ...ce inseamna sa fii fericit!? Am plecat in treaba mea cam nedumerit,.... dece nu s-o fi bucurand ca a castigat atatia bani...
Dupa aceea, intr-o alta zi ma iscodea curios. Stia ca am fost grav bolnav si ma intreba la ce doctor m-am tratat eu de m-am facut sanatos: -La Doctorul din Cer! i-am raspuns. -Fa-mi si mie o lipeala...mi-a raspuns...
Atunci mi-am dat seama de ce era posomorat. Castigase bani, dar isi pierduse sanatatea!


Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Oameni care s-au sfintit in lume Marcel_Ionut Despre Biserica Ortodoxa in general 13 30.01.2013 19:49:53
De ce Dumnezeu ii iubeste pe oameni? florin.oltean75 Generalitati 3 22.02.2012 20:28:10
Cand Dumnezeu iti vorbeste prin oameni! miti29 Intamplari adevarate 13 03.02.2011 15:48:40
Dumnezeu vrea sa omoram oameni? rightful8912 Din Vechiul Testament 52 22.11.2010 08:20:23
Dumnezeu-Omul, pelerin pentru oameni costel Pelerinaje la locuri Sfinte 1 12.10.2008 15:07:58