Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Stiri, actualitati, anunturi
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #21  
Vechi 06.03.2009, 03:31:07
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit cercei

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
Multumesc din suflet pentru urarile voaste, nici nu va imaginati ce bucurie mi-ati facut. Cuvintele voastre mi-au incalzit sufletul si le consider magice! Va doresc tot binele din lume!. La fel va doreste si micuta care astazi implineste doua saptamani, si zambeste in vis ingerasilor care o mangaie!
I-ai pus cercei deja? cum o cheama? Sa-ti traiasca si tu sa fii sanatoasa sa o vezi crescind ca Doamne repede mai cresc.
Felicitari
Reply With Quote
  #22  
Vechi 06.03.2009, 05:14:44
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
[COLOR=blue]Astazi pentru mine s-a nascut o stea! Ce poate fi mai frumos in viata - decat s-a te nasti, s-a cresti alaturi de parinti care te iubesc si iti ofera toata dragostea lor, s-a ai copii care s-a iti umple inima de bucurii iar apoi spre toamna vietii sa astepti si nepotei! Prin astea toate cu ajutorul Bunului Dumnezeu am trecut! Astasi a fost o zi mare - Am devenit BUNICA! fetita mea a nascut o fetita superba! Dragi prieteni, nici nu va puteti imagina prin ce emotii poate trece o mama cand isi stie fata in sala de operatii! Cu credinta in Bunul Dumnezeu sper ca totul sa fie bine.[/COLOR]
Sa fie intr-un ceas bun pentru fetitat venita pe lume.
Mila Domnului sa fie cu ea si cine o va creste, sanatatea sa-i fie de fier !!!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #23  
Vechi 18.03.2009, 22:52:58
nede_mar's Avatar
nede_mar nede_mar is offline
Member
 
Data înregistrării: 25.08.2008
Mesaje: 77
Implicit

Dragi prieteni primiti scuzele mele, a trecut ceva timp si nu v-am multumit pentru atentia care mi-ati acordato la bucuria ce mi-a umplut sufletu. Maine nepotica mea implineste o luna, si de trei saptamani eu ma impart intre casa lor si a mea , stiti cum e ! Baita, spalat hainute, treaba , nu jucarie! Dar sunt foarte mandra de asta si foarte bucuroasa ca totul e bine. Va multumesc din tot sufletul pentru felicitari Dumnezeu sa aiba grija de voi sa va ajute in tot ce va doriti si sa va fereasca de tot raul posibil! Primiti cu drag o poza de la prima baita, si un pupic de la micuta Maria-Alexandra si de la mine tot binele din lume!
Attached Images
File Type: jpg DSC00475.jpg (89,6 KB, 10 views)
File Type: jpg 16-03-09_1048.jpg (89,4 KB, 11 views)
Reply With Quote
  #24  
Vechi 18.03.2009, 23:18:48
Eva_evanghelista Eva_evanghelista is offline
Banned
 
Data înregistrării: 18.03.2009
Mesaje: 1
Implicit

E foarte frumoasa!

Sa va traiasca!

In fiecare zi se naste o stea!
Reply With Quote
  #25  
Vechi 19.03.2009, 01:36:08
Hartford's Avatar
Hartford Hartford is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 27.11.2005
Locație: USA
Religia: Ortodox
Mesaje: 1.809
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
Dragi prieteni primiti scuzele mele, a trecut ceva timp si nu v-am multumit pentru atentia care mi-ati acordato la bucuria ce mi-a umplut sufletu. Maine nepotica mea implineste o luna, si de trei saptamani eu ma impart intre casa lor si a mea , stiti cum e ! Baita, spalat hainute, treaba , nu jucarie! Dar sunt foarte mandra de asta si foarte bucuroasa ca totul e bine. Va multumesc din tot sufletul pentru felicitari Dumnezeu sa aiba grija de voi sa va ajute in tot ce va doriti si sa va fereasca de tot raul posibil! Primiti cu drag o poza de la prima baita, si un pupic de la micuta Maria-Alexandra si de la mine tot binele din lume!
E frumoasa ca un ingeras
Reply With Quote
  #26  
Vechi 19.03.2009, 02:49:41
ioan_si.atat's Avatar
ioan_si.atat ioan_si.atat is offline
Member
 
Data înregistrării: 05.01.2009
Locație: Bucharest village
Religia: Ortodox
Mesaje: 74
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru ioan_si.atat
Implicit Sa va traiasca!

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
Dragi prieteni primiti scuzele mele, a trecut ceva timp si nu v-am multumit pentru atentia care mi-ati acordato la bucuria ce mi-a umplut sufletu. Maine nepotica mea implineste o luna, si de trei saptamani eu ma impart intre casa lor si a mea , stiti cum e ! Baita, spalat hainute, treaba , nu jucarie! Dar sunt foarte mandra de asta si foarte bucuroasa ca totul e bine. Va multumesc din tot sufletul pentru felicitari Dumnezeu sa aiba grija de voi sa va ajute in tot ce va doriti si sa va fereasca de tot raul posibil! Primiti cu drag o poza de la prima baita, si un pupic de la micuta Maria-Alexandra si de la mine tot binele din lume!
Minunata, nede_mar. Bunul Dumnezeu sa-i calauzeasca pasii prin viata micului ingeras, astfel incat sa va bucurati din plin de minunatul dar.

Doamne-ajuta!
__________________
Fiindca atat de mult a iubit Dumnezeu lumea, ca a dat pe singurul Lui Fiu, pentru ca oricine crede in El, sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. (Ioan 3:16)

http://taramulfagaduintei.blogspot.com/

http://teatrulviselor.blogspot.com/
Reply With Quote
  #27  
Vechi 19.03.2009, 04:13:02
patinina34's Avatar
patinina34 patinina34 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.11.2008
Locație: peste oceane si peste mari
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.185
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru patinina34
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
Dragi prieteni primiti scuzele mele, a trecut ceva timp si nu v-am multumit pentru atentia care mi-ati acordato la bucuria ce mi-a umplut sufletu. Maine nepotica mea implineste o luna, si de trei saptamani eu ma impart intre casa lor si a mea , stiti cum e ! Baita, spalat hainute, treaba , nu jucarie! Dar sunt foarte mandra de asta si foarte bucuroasa ca totul e bine. Va multumesc din tot sufletul pentru felicitari Dumnezeu sa aiba grija de voi sa va ajute in tot ce va doriti si sa va fereasca de tot raul posibil! Primiti cu drag o poza de la prima baita, si un pupic de la micuta Maria-Alexandra si de la mine tot binele din lume!
Un mic ingeras venit pe lume!
Domnul s-o aiba in paza!
__________________
Doamne, fie voia Ta, nu voia noastră!
http://sashaparagulla.blogspot.com/
Reply With Quote
  #28  
Vechi 19.03.2009, 13:20:06
Thheo Thheo is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 13.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 183
Implicit

Citat:
În prealabil postat de nede_mar Vezi mesajul
Dragi prieteni primiti scuzele mele, a trecut ceva timp si nu v-am multumit pentru atentia care mi-ati acordato la bucuria ce mi-a umplut sufletu. Maine nepotica mea implineste o luna, si de trei saptamani eu ma impart intre casa lor si a mea , stiti cum e ! Baita, spalat hainute, treaba , nu jucarie! Dar sunt foarte mandra de asta si foarte bucuroasa ca totul e bine. Va multumesc din tot sufletul pentru felicitari Dumnezeu sa aiba grija de voi sa va ajute in tot ce va doriti si sa va fereasca de tot raul posibil! Primiti cu drag o poza de la prima baita, si un pupic de la micuta Maria-Alexandra si de la mine tot binele din lume!
E frumoasa.....sa va traiasca multi ani....sa va aduca numai bucurii....iar ptr dvs.....multa putere sa va dea Dumnezeu si zile senine....
__________________
"Și Iisus i-a zis:Să iubești pe Domnul Dumnezeul tău din toată inima ta, din tot sufletul tău și din tot cugetul tău:iată întâia fi cea mai mare poruncă.Iar cea de a doua asemenea cu aceasta:Să iubești pe aproapele tău ca pe tine însuți".
Reply With Quote
  #29  
Vechi 19.03.2009, 16:15:31
ory ory is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.09.2006
Locație: Galați
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.524
Implicit

Sa va traiasca,sa va bucurati de ea si sa fiti si dumneavoastra sanatosi ca sa o cresteti,sa o ocrotiti sa sa o indrumati cu intelepciune in viata.
M-a nostalgiat bucuria voastra,mi-a amintit de nasterea baietelului meu,a altei stelute stralucitoare,de zilele in care il stergeam pe trupusorul atat de fraged si micut,cu ceai de musetel fiindca nu-i cazuse buricutul,apoi de prima lui baita...a adormit instantaneu printre prosoape,de la cadita pana in dormitor.Sunt bucurii care aproape nu pot fi descrise!
Dumnezeu sa va daruiasca sanatate tuturor!
__________________
" Nu suntem prizonierii propriului destin, suntem prizonierii propriei minti "
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Hristos S-a nascut pentru toti oamenii! laurastifter Alte Religii 24 05.04.2013 14:10:48
Astazi a nascut Loredana (Lore86) Florin-Ionut Stiri, actualitati, anunturi 49 25.12.2012 18:47:24
Sunt legile Sabatului obligatorii pentru crestini in ziua de astazi? morroshan Generalitati 209 11.05.2012 16:17:24
Care este sfatul tau pentru mine,pentru ceilalti,pentru toti forumistii? tigerAvalo9 Generalitati 84 05.09.2011 08:32:49