Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #101  
Vechi 09.04.2010, 01:14:10
andraa andraa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Mesaje: 16
Implicit

Doamna Elena,va multumesc ca va faceti timp si pentru mine sa imi scrieti.Ma bucur ca sotul dumneavoastra se simte bine si ca fiica dumneavoastra nu mai e asa speriata.Doctorul ne-a spus ca el a mai rezolvat cazuri si ca o scoate "impachetata" s-a exprimat el in sensul ca sa nu se imprastie celule.Citostatice o sa faca dupa.Nu stiu de ce ne-au spus asa medicii.Prima data au spus sa completam formular spre strainatate si dupa aceea a revenit si ne-a zis ca el poate sa o opereze.Tumoarea surorii mele se vede foarte clar,dar initial am crezut ca este umflat.Maine face biopsia si dupa aceea scintigrama.O sa va mai scriu maine dupa biopsia sau cand o sa am noi vesti.Ceea ce ne bucura pe noi cel mai mult este ca nu s-a raspandit.De acest lucru ne mai agatam si noi.Nu stiu ce sa cred mai ales ca nu ma pricep deloc,avem incredere in doctorul nostru si mergem cu Dumnezeu inainte!Iti multumesc din suflet.Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #102  
Vechi 09.04.2010, 01:37:55
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Rezultatul de la biopsie vine cam in 10 zile, asa ca mai aveti de asteptat. Cu multe rugaciuni timpul va trece mai repede. Doamne ajuta!!!!!
Reply With Quote
  #103  
Vechi 09.04.2010, 19:58:37
andraa andraa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Mesaje: 16
Implicit

Multumesc foarte mult.Eu am auzit de ceva mai multe zile dar macar sa vina cat mai repede rezultatul.Am vorbit azi cu sora mea,doar ii facuse biopsia si au dus-o la reanimare.Sa vedem daca o sa o externeze in zilele ce urmeaza.Eu sper ca da,dar nu se stie.Va tin la curent!
Reply With Quote
  #104  
Vechi 10.04.2010, 00:52:37
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Rugaciune pentru dobandirea rabdarii

Doamne, Dumnezeul nostru, Care ai rabdat prigonirile, batjocurile si chiar moartea pe cruce pentru mantuirea noastra, Cel Ce ne-ai spus ca " prin rabdarea voastra veti dobandi sufletele voastre", arata-mi , mie, pacatoasa, milele Tale cele bogate si daruieste-mi duhul rabdarii, ca sufletul meu cel incarcat sa dobandeasca alinare.

Vezi deznadejdea care ma ispiteste, vezi incercarea prin care trec, ajuta-ma sa ies din ea curatita de pacate si pregatita sa-Ti slujesc in toate zilele vietii mele si sa slavesc numele Tau cel sfant, cantand impreuna cu toti ingerii si sfintii: ALILUIA!!!!
Reply With Quote
  #105  
Vechi 10.04.2010, 14:30:26
andraa andraa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Mesaje: 16
Implicit

Domnul sa ne ajute sa trecem cu bine si peste asta!Sora mea e in drum spre casa,au externat-o,dar se va intoarce la spital joi pentru a face scintigrama si probabil alte analize.
Reply With Quote
  #106  
Vechi 10.04.2010, 15:42:46
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit Hristos a inviat!

O sfatuiesc pe sora ta sa nu se sprijine pe piciorul cu tumoarea pentru ca are toate sansele sa faca o fractura de os, nu stiu daca i s-au dat indicatiile astea de la spital, dar este foarte important sa se evite o posibila fractura. Aceasta fractura de os se va produce in timp, daca nu se intarvine repede pentru indepartarea tumorii de pe os. Tumoare se hraneste din zona unde e localizata si chiar daca se evita srijinirea pe piciorul cu pricina tot mananca din os.

Domnul nostru Iisus Hristos sa fie alaturi de ea, iar rugaciunile voastre sa fie spre folosul sufletului surorii tale. Asteptam vesti imbucuratoare de la familia ta.

Doamne ajuta!
Reply With Quote
  #107  
Vechi 10.04.2010, 23:10:11
andraa andraa is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 07.04.2010
Mesaje: 16
Implicit

Multumesc pentru sfaturi.Nu stiu daca i s-au dat,dar oricum foloseste o carja.O doare foarte tare piciorul,este si normal.Miercuri se va intoarce la spital pentru alte analize si mai vedem...cum merg cu citostaticele sotului dumneavoastra?
Reply With Quote
  #108  
Vechi 11.04.2010, 23:54:40
stasylena's Avatar
stasylena stasylena is offline
Member
 
Data înregistrării: 26.12.2009
Locație: Barlad,jud Vaslui
Religia: Ortodox
Mesaje: 81
Implicit

Sotul meu se resimte dupa a doua cura de citostatice. Din lipsa unui medicament din spital acum are mici probleme cu pofta de mancare si cu senzatiile de vom, plus ca se mai aduna si momentele de stres cotidian..... dar , in general, multumim lui Dumnezeu pentru toate clipele pe care ni le da, oricum doesebit de frumoase si linistite.

Dumnzeu sa va aiba in paza SA.
Reply With Quote
  #109  
Vechi 12.04.2010, 12:14:48
mariasimarta's Avatar
mariasimarta mariasimarta is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 11.04.2010
Mesaje: 19
Implicit ma iertati ca intervin

Ma iertati ca intervin si eu n discutii.Sotul meu in urma cu 9 luni a decedat.Fusese diagnosticat cu leucemie acuta limfoblastica.Dumnezeu a facut minuni si in 3 zile fara tratament specific toate analizele lui erau perfecte ca la un om normal insa doctorii l-au 'prostit" sa faca tratamentul adecvat ...chair daca analizele erau acum bune....curele cu citostatice.V-i s-au spus taote efectele secundare?...as emnat sotul dumneavoastra vreun document cum ca ar fi de acord cua ceste cure?pt ca in urma acestora corpul sotului meu a cedat in 9 luni.Ma iertati ca av spun toate astea dar din pacate un tanar de 25 de ani a decedat din cauza doctorilor.
Reply With Quote
  #110  
Vechi 12.04.2010, 13:02:28
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Poate n-ati inteles exact despre ce era vorba.
"Prostit" sa nu creada in miracolul la care probabil a avut si el un merit?
Ati fi putut schimba doctorul, cere o noua biopsie in alta parte.
Tratamentul cu citostatice nu se face in scop preventiv, "sa fie".

Stiu si eu un caz dramatic, aparent un cancer osos, avea dureri cumplite dar s-a vindecat in cateva zile, chiar inainte de biopsie iar biopsia a confirmat ca nu mai e nici o problema, deci pentru ce un tratament asa radical?

Pe de alta parte daca altii au o problema REALA, confirmata prin analize si grava iar tratamentul cu citostatice da rezultate pozitive, ce ar trebui sa faca? Daca rugaciunea nu da rezultatul asteptat in timp util, sa aleaga moartea sigura?
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Nevoie de ajutor urgent Mtcrysty17 Generalitati 34 13.02.2011 11:04:53
Ajutor Urgent gmariusg Generalitati 21 28.09.2010 20:03:57
ajutor urgent padrevicentiu Generalitati 4 08.07.2010 15:19:58
Nevoie de ajutor urgent costel Umanitare 3 12.01.2009 20:00:58
AJUTOR URGENT roxanica Generalitati 5 27.12.2007 14:09:05