Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #35  
Vechi 30.06.2011, 12:33:34
petrika petrika is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 01.02.2010
Mesaje: 1
Implicit

Draga Laura,
Am citit mesajul tau si dorinta ta de a primi un sfat.Sa stii ca eu sunt mama unui baiat care este plecat ptr un master intr-o tara straina si primesc mereu aceleasi intrebari ,..ce sa fac?Raspunsul ptr el cat si ptr tine este sa iti cercetezi constiinta cu sinceritate si adevar si chiar sa porti o discutie cu ea(constiinta)
Vei fi uimita de ceea ce ai sa afli despre tine si ce vrei de la viata.Acum sa iti mai spun ceva,niciodata sa nu ceri sfaturi de la necunoscuti ci de la familia ta.Numai impreuna cu ei veti sti ce este bine si ce nu este bine. Sa multumesti lui Dumnezeu ca ai familia cu tine intr-o tara straina si asa cum ai spus sunt oameni titrati si vei avea ce sa inveti de la ei.Banuiesc ca de comun acord ati plecat din tara si mai ales ptr viitorul tau si al familiei.In tara te poti intoarce oricand ptr ca este ACASA si va fi aici ptr totdeauna iar noi oamenii suntem LIBERI sa decidem.
Asadar vorbiti in familie,comunicati si veti gasi solutia.
Sa stii ca Dumnezeu este peste tot si daca ai gasit acel duhovnic pe care sufletul tau l-a primit,asculta-l,comunicati si fii sincera cu tine si ai sa vezi ca viata va fi mai frumoasa.
In speranta ca am fost de ajutor iti doresc numai bine si nu uita...familia este mai importanta
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
canon, sfatuiti-ma, va rog... tibimarin Intrebari utilizatori 21 16.03.2012 23:13:02
Ce ma sfatuiti? Darkanian Generalitati 8 26.07.2010 21:31:06
sfatuiti-ne va rugam anamaria90 Generalitati 7 30.10.2008 14:10:40
vreau sa infintez manastire - vreau informatii co rusu Stiri, actualitati, anunturi 0 26.06.2008 13:04:07