Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Umanitare
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #151  
Vechi 24.06.2012, 21:42:29
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

dacă te rogi pt cineva în suferință, prin glăsuirea anumitor rugăciuni/acatiste...însă în timpul rugăciunii aflându-te pe alte talazuri...! ți-ai pierdut timpul în zadar...!!!

@Bogman Margareta dacă ați avea credință, dvs pers ați putea-o ajuta pe fiica dvs...!!!
Reply With Quote
  #152  
Vechi 24.06.2012, 22:17:21
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de myself00 Vezi mesajul
@Bogman Margareta dacă ați avea credință, dvs pers ați putea-o ajuta pe fiica dvs...!!!
De unde stii tu daca are sau nu dumneaei credinta?
Daca nu poti ajuta, macar incearca sa taci.
Reply With Quote
  #153  
Vechi 24.06.2012, 22:51:46
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit nu-i nimic

Va doresc ,d-le senior membru MYSELF00 sa va dea dv-stra D-zeu atita credinta cita am eu ,si sa va inschinati si sa postiti atita cit am facut-o eu in cei 33 de ani decind sa nascut Rebecca ,atunci cind o sa aveti probleme reale si grele cum am eu si familia mea ,si o sa va ajute D=zeu pe dv-stra mai mult decit pe noi ,.......dureroasa remarca ,d-le nu va doresc nimic rau in viata ,numai sanatate si bucurii ,si sa fiti la fel de bun crestin cum sunteti acum ,........D-zeu sa ma [ne] ierte daca am gresit,..careva dintre noi ,...Doamne ajuta
Reply With Quote
  #154  
Vechi 24.06.2012, 22:53:44
myself00 myself00 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 10.03.2012
Locație: Câmpulung muscel
Religia: Ortodox
Mesaje: 650
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru myself00
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
De unde stii tu daca are sau nu dumneaei credinta?
Daca nu poti ajuta, macar incearca sa taci.
așa este...!!! iertați-mă n-am avut intenția de a vexa pe cineva(oarecum)
eu sunt doar un puști care tocmai l-a găsit(se pare) pe Iisus...!!!
până acum cufundându-mă în neantul neștiinței...!!!

Last edited by myself00; 20.07.2012 at 22:49:06.
Reply With Quote
  #155  
Vechi 24.06.2012, 23:34:06
Annyta
Guest
 
Mesaje: n/a
Implicit

Mă înscriu eu pentru marți, 3 iulie.
Reply With Quote
  #156  
Vechi 25.06.2012, 12:26:48
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Nu inteleg

Nu pot intelege ,anumite pers. de pe forum ,iertati-ma poate nu ar trebui sa dau nume ,dar cu putin timp in urma [2sapt]am primit un mesaj in particular de la un crestin care mi-a sugerat sa-i dau o adresa sau un cont in care sa-mi trimita niste bani,dar cu o singura conditie sa nu afle nimeni,...ca mai apoi sa ma puna la zid si sa=mi zica urmatoarele,.........;;.iertați-mă dacă v-am jignit cu ceva anume...!!!
actualmente n-am timp vă vb de anecdoticul fiicei dvs...!!;;nu pot.... si nu vreau sa accept aceasta jignire,.......pur si simplu nu stiu de ce se intimpla asa ceva cu un crestin adevarat ..Daca voi intelegeti ceva luminati-mi minte si mie ,Prima data vrea sa te ajute ,fara sa stie nimeni de pe site ,mai apoi ma jigneste public,....ce o fi in mintea acestui om....iertati-ma daca am jignit pe cineva ,sau am gresit cerindu-va parerea.So fi suparat ca nu am acceptat sa fiu ajutata in scret??????...........Doamne ajuta
Reply With Quote
  #157  
Vechi 26.06.2012, 16:46:54
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citat:
În prealabil postat de bogman margareta Vezi mesajul
Am ramas singura de o saptamina nimeni nu mai comunica cu mine ,as fi fosrte trista sa ramin asa cu tratamentul ei inceput si sa trebuieasca sa renunt din lipsa de ajutor
,inseamna ca efortul celor care au incercat sa ma ajute ar fi degeaba ,.....va rog in numele lui D-zeu sa nu ma lasati singura cu suferinta ,rebeccai ,....Doamne ajuta......
Doamna Margareta, ati putea sa ne spuneti cam cat de departe ati ajuns cu tratamentul Rebeccai, ce anume a spus medicul ca ar mai trebui sa faceti si cat ar mai costa acest tratament de acum incolo? Pentru ca unii dintre noi au inteles ca trebuie doar 10 perfuzii a cate 60 lei fiecare, dar cred ca dupa ele mai urma si alt tratament, daca am inteles bine...
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
Reply With Quote
  #158  
Vechi 26.06.2012, 17:40:26
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit raspund

Da am sa raspund cu mare drag la toate ,Am terminat perfuziile care contineau vitamine si cele necesare ,ptr a se intari un pic organizmul ei ptr ca slbise in putere si in greutate in asa fel incit nu mai putea nici sa ridice capul .Acum este cu branula in vena si este alimentata artificial ca sa nu se foloseasca sonda care ar putea irita gura stomacului ,unde sa localizat cheagul de singe si ar provoca o hemoragie.Joi am fost la hematologie am repetat analizele si au iesit bune ,a primit un flacon de singe si tratament,care o ajuta sa se refaca hemoglobina ,care este f mica ,...[.6 ]cei care stiu ce inseamna pot sa aprecieze acest lucru,,Cit timp si de ce suma am nevoie nu pot sa zic nimic ,depinde de evolutia starii ei de sanatate ,Un lucru inbucurator este ca sar putea sa scape fara operatie,daca se elimina gheagul de singe prin tratament ,lucru ce merge spre bine.Nu stiu ,ce sa va mai spun ,dar trebuie sa stiti ca tot ce fac este pe cont propriu ,sub observatia unui medic,particular care o cunoaste pe Rebecca de f. mult timp si incearcasa o ajute cu interventii f mari din partea cuiva ,cu suflet mare.Se bucura medicul de rezultatel obtinute si mi-a dat sanse de recuperare,f mari.Dupa ce o sa reusim ,cu ajutorul lui D-zeu si al vostru dragii mei sa ne facem bine ,acest medic mi-a promis ca o sa faca o sesizare internationala cu privire la cazul ei......va rog ,cei care nu credeti in suferinta mea abtineti-va de la gigniri si comentarii rautacioase ,.......iertati-ma dar nu-mi permite sanatatea mea sa mai suport asa ceva ,Rebecca are nevoie de mine ,depinde total de mine si eu sint cu sanatatea la pamint din cauza stresului si a oboselii acumulate,........Doamne ajuta
Reply With Quote
  #159  
Vechi 26.06.2012, 17:56:12
ioanna's Avatar
ioanna ioanna is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 20.07.2011
Locație: Cluj-Napoca
Religia: Ortodox
Mesaje: 3.494
Implicit

Sa se faca bine in ce sens? Sa poata umbla fara ajutor? Sa nu ma intelegeti gresit, dar ce a spus medicul, care e ameliorarea maxima pe care poate sa o obtina tinand cont de diagnosticul ei (tetrapareza spastica)?

Last edited by ioanna; 26.06.2012 at 18:03:15.
Reply With Quote
  #160  
Vechi 26.06.2012, 18:36:27
bogman margareta bogman margareta is offline
Member
 
Data înregistrării: 03.11.2011
Locație: BAIA MARE
Religia: Ortodox
Mesaje: 91
Implicit Ioana

IOANA, acuma esti putin ironica ,eu ma refer la boala de care sufera in acest moment ge hemoragia ei digestiva,...de asta vb nu am pomenit de amelioreare maxima ,am zis la o recuperare f mare in ceeace priveste boala de hemoragie digestiva ,nu altceva..Daca pot am sa rog pe cineva sa ma ajute sa faca o copie de pe iesirea ei din hematologie sa vedeti si asta ,ce a recomandat medicul hematlog si diagnosticul ei de acum, Sa sti ca e dureroasa putin remarca ta care a zburat imediat la handicapul ei ,....as vrea sa te gindesti un pic ca ai facut o gresala care este ironica ,....imi pere rau ,...sa-ti spun ,dar ginditi-va inainte de spune ceva fara sens, daca eu sunt la mila voasra si va cer ajutorul nu inseamna sa ma jigniti ,nu e frumos ,tot timul se afla cineva sa vb ironic si punindu-ma in situatii injositoare ,Daca vrea cineva sa ma mai ajute bine ,sa o faca din suflet fara remarci jignitoare ,.....daca nu sa ne lese in voia lui D-zeu ,........sunt o pers de 55 de ani si nu un copil care este mereu sucit si intors cu zeci de intrebari ,fara sens ,....iertati-ma daca v-am suparat ,dar este destul cit m-ati subapreciat ,...omul sarac mereu este batjocorit,.....sa nu fie nimeni in situatia mea ,...nu-i doresc nimanui......IARTA-MA DOAMNE DACA AM GRESIT FATA DE CINEVA ,.....AJUTA-MA DOAMNE SA FIU SANATOASA SI PUTERNICA SA REZIST ,......
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Ce reprezinta pentru noi acest forum? Annyta Generalitati 47 11.02.2014 11:40:53
Pomelnic pentru cei adormiti de care am aflat pe acest forum...+ LapetiteMoc Slujba inmormantarii 22 03.08.2011 03:41:54
rugaminte pentru crestinii de pe acest forum petrurar Umanitare 17 21.09.2007 10:13:17