Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Subiect închis
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #661  
Vechi 23.07.2012, 14:13:24
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit La urne

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Da, oamenii au iesit in strada pentru ca i-au scos "agenturili". Masonii rusi si mogulii. Voiculescu plateste oamenii sa pretinda ca o duc rau cand de fapt totul e roz.Vrea neaparat sa ne ia sarea ( ca posta deja a falimentat-o Basescu ).
Nu mai minți băi maimuțică!.. Nu vei putea avea grijă așa de Ponta & co.

Voi nu vedeți că fumegă munții? Băă, fumegă munții!

Fumegă munții și voi mai aveți tupeul să dezinformați după cum vă dezinformează antenele din bani furați de la noi, din bani publici, păi ale cui sunt firmele băieților deștepți care căpușează hidrocentralele și centralele nucleare? Cine a furat de la facultatea de agronomie? Cine a furat petrolul ca să plătească realitatea să dezinformeze poporul?

Nu vedeți că din furtul banului public sunt plătiți mercenarii motanului Felix?

Leul a ajuns în 3 luni de la 4,2-4,3 la 4,6 deci asistăm la o devalorizare cu 7,5-10% față de euro care scade față de dolar care scade față de aur!

Nu numai bugetarii suferă și în loc să li se reintregească salariul cu 8% sunt furați cu 1 - 2% ci pensionarii și slariații din privat sunt pe pierdere cu 10%!.. în doar 3 luni!

Fumegă munții, țara cade în prăpastie și vouă nu vă pasă? Mințiți și cenzurați Adevărul? Nu vă e rușine de ceea ce faceță?

La URRne români!

Last edited by vsovivi; 23.07.2012 at 14:15:55.
  #662  
Vechi 23.07.2012, 14:17:41
Doriana Doriana is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.11.2009
Religia: Alta confesiune
Mesaje: 2.619
Implicit

Citate din Bertrand Russell:

“Dieta, injecțiile și interdicțiile se vor combina, de la vârstă foarte timpurie, să producă acel tip de caracter și tip de credințe pe care autoritățile îl consideră dezirabil și orice critică serioasă a puterii va deveni imposibilă psihologic.”

“În mod gradat, prin reproducere selectivă, diferențele congenitale dintre conducători și conduși vor crește până când vor deveni specii aproape diferite. O revoltă a plebei ar deveni la fel de negândită ca și o insurecție organizată a oilor împotriva practicii de a mânca carne de oaie.”

“Cred ca subiectul cel mai important (politic) este psihologia maselor… Vom arata ca familia împiedica dezvoltarea individului… Desi acestea vor fi studiate în sistemul de educatie, ele vor fi aservite obiectivelor clasei guvernante… Populatia nu va cunoaste felul în care i se inoculeaza convingerile. Când tehnica se va fi perfectat, fiecare guvern care a educat generatii de oameni în acest fel va putea sa controleze întreaga populatie în mod eficient si sigur, fara a fi nevoie de armate sau politie… Propaganda educationala, cu ajutorul guvernului, va putea sa obtina rezultate într-o singura generatie.

Exista însa doua puternice forte care se opun unei astfel de politici: una este religia, iar cealalta este patriotismul… O societate stiintifica nu poate fi stabila decât sub conducerea unui guvern mondial.”


Scoala, locul unde sunt imbecilizati copiii
__________________
"Iar mie, să nu-mi fie a mă lăuda, decât numai în crucea Domnului nostru Iisus Hristos, prin care lumea este răstignită pentru mine, și eu pentru lume!" Gal 6:14
  #663  
Vechi 23.07.2012, 14:23:43
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Tare dastapt mai esti.

Sigur ca abia atunci o ducea prost, pana sa iasa in strada curgea lapte si miere.

Nemultumiti se gasesc oricand, dar trebuie "stimulati" ca sa iasa, sa strige, etc.

Iar daca te grabesti iar sa pricepi ca au primit bani, nu, mare majoritate nu cred ca au primit, dar daca nu vad pe cineva ca striga deja (iar asta se poate aranja) nu striga si ei.

Se cheama efect de turma sau daca nu-ti place expresia, efectul bulgarelui de zapada.

Si ca sa lasam vorba la o parte, punem pariu ca PSD -ul implementeaza noua lege a sanatatii exact cum o vroia Basescu si nu iese nimeni la strigat?

Ca s-ar putea sa mai adauge 1-2 ani la varsta de pensionare si alte mizerii "de austeritate" si iarasi nu se lasa decat cu icnete la coltz de strada?
Eu am scris ce am vrut sa scriu, te las pe tine sa decizi cine e tare destept si cine nu. M-am saturat de jignirile astea de pe net.Toti sunteti niste einsteini pana inchideti computerul.
Eu votez tocmai pentru ca sper ca oamenii sa nu se mai lase calcati in picioare niciodata. Daca tu sau altii aveti alta opinie sa fiti sanatosi. Votati nu sau stati acasa. Dar opriti-va macar o secunda si intrebati-va daca chiar sunteti in situatia sa luati alti oameni la misto. Nu e nici macar amuzant.
  #664  
Vechi 23.07.2012, 14:25:29
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Nu mai minți băi maimuțică!.. Nu vei putea avea grijă așa de Ponta & co.
Vsovivi te-am rugat sa ma ignori, eu nu am raspuns la nici una din postarile tale si nici nu te-am jignit. Iti poti face de cap si fara sa ma jignesti pe mine.
  #665  
Vechi 23.07.2012, 14:34:14
vsovivi vsovivi is offline
Banned
 
Data înregistrării: 09.10.2008
Locație: Insectharul ortodox, în nepocăibilul pocăibil și pocăindu-se tainic.
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.459
Implicit Fumegă munții! La urrne români!

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Eu am scris ce am vrut sa scriu, te las pe tine sa decizi cine e tare destept si cine nu. M-am saturat de jignirile astea de pe net.Toti sunteti niste einsteini pana inchideti computerul.
Eu votez tocmai pentru ca sper ca oamenii sa nu se mai lase calcati in picioare niciodata. Daca tu sau altii aveti alta opinie sa fiti sanatosi. Votati nu sau stati acasa. Dar opriti-va macar o secunda si intrebati-va daca chiar sunteti in situatia sa luati alti oameni la misto. Nu e nici macar amuzant.
Uită-te maimuțică la graficul ultimelor 200 zile! (Păi nu tu ai pus avatarul ăla? Te-ai jignit singur?)

Ronul față de euro a scăzut de la 4,2 la 4,6 iar dolarul de la 3,0 la 3,8 iar față de aur de la 163 la 192 roni gramul de aur.

Deci calculează singur cât ai pierdut tu de când USLașii doboară guverne și dau lovitură de stat și plagiatorii nu demisionează!

E v-am spus clar, până în 2013 pierdem 20%! Sigur că tot Băsescu e de vină... nu-i așa?

Păi cât a fost el Președinte și BOC și Ungureanu prim miniștrii ronul stătea între 4,2 și 4,3. Cum doborau băieții buni parlamentul și guvernul cum economia și România mergeau spre prăpastie!

Oare sunteți orbi? Oare nu vreți să vedeți realitatea?

La URRne români!
  #666  
Vechi 23.07.2012, 14:46:10
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de vsovivi Vezi mesajul
Uită-te maimuțică la graficul ultimelor 200 zile! (Păi nu tu ai pus avatarul ăla? Te-ai jignit singur?)

Ronul față de euro a scăzut de la 4,2 la 4,6 iar dolarul de la 3,0 la 3,8 iar față de aur de la 163 la 192 roni gramul de aur.

Deci calculează singur cât ai pierdut tu de când USLașii doboară guverne și dau lovitură de stat și plagiatorii nu demisionează!

E v-am spus clar, până în 2013 pierdem 20%! Sigur că tot Băsescu e de vină... nu-i așa?

Păi cât a fost el Președinte și BOC și Ungureanu prim miniștrii ronul stătea între 4,2 și 4,3. Cum doborau băieții buni parlamentul și guvernul cum economia și România mergeau spre prăpastie!

Oare sunteți orbi? Oare nu vreți să vedeți realitatea?

La URRne români!
Si pe timpul lui Ceausescu era 12 lei pentru un dolar.

Uite-te la inceputul guvernului Boc in Decembrie 2008 si Ianuarie 2009. Vezi ce evolutie a avut Euro ? Asa se intampla cand sunt alegeri. O sa se stabilizeze dupa referendum...daca se schimba ceva.



http://www.curs-bnr.ro/grafice-curs-valutar.html#chart1
  #667  
Vechi 23.07.2012, 14:47:38
DragosP's Avatar
DragosP DragosP is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 23.03.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 6.591
Implicit

Cade Băse, cade €. E simplu.
__________________
Îmi cer scuze celor pe care i-am supărat!
"Trebuie sa mori înainte de a muri
Pentru a nu muri atunci când mori"
  #668  
Vechi 23.07.2012, 15:00:03
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de DragosP Vezi mesajul
Cade Băse, cade €. E simplu.
Pe cuvantul tau de profet politic?
  #669  
Vechi 23.07.2012, 15:06:08
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de iuliu46 Vezi mesajul
Si pe timpul lui Ceausescu era 12 lei pentru un dolar.

Uite-te la inceputul guvernului Boc in Decembrie 2008 si Ianuarie 2009. Vezi ce evolutie a avut Euro ? Asa se intampla cand sunt alegeri. O sa se stabilizeze dupa referendum...daca se schimba ceva.
Da, o sa se stabilieze la un nivel mult superior, cum reise din grafic.

Mai ales ca s-ar putea ca USL sa decida ca inflatia e buna pentru buget - inflatia e o forma de impozitare fara scandalurile care insotzesc de obicei cresterile de impozite.

Pai de unde sa mai scoata bani, deja s-a jumulit tot ce se putea jumuli si s-a taiat tot ce se putea taia.
Dar o devalorizare de 20% a leului inseamna practic inca un TVA.

Ce guvern ar putea rezista la ridicarea TVA -ului la 40% sa zicem?
Dar la o devaloriza de 20% a leului, romanul ofteaza, icneste si merge mai departe.


O crestere de 20% a valorii Euro inseamna ca folosind aceiasi bani imprumutati de la FMI, vor putea plati 6 pensionari in loc de 5.

Sau mai bine zis, vor plati tot 5 si banii celui de al 6lea va intra in buzunarul lor.

Sau vor putea creste pensii/salarii de bugetari cu 10%, restul de 10% intrand in buzunarul lor.

Bilantul? Salariile/pensiile de fapt vor scadea cu 10% pentru bugetari/pensionari, cu 20% pentru cei care nu traiesc de la tzatza bugetara.

Traiasca devalorizarea USLista!

Last edited by AlinB; 23.07.2012 at 15:11:12.
  #670  
Vechi 23.07.2012, 15:15:05
iuliu46 iuliu46 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.12.2011
Religia: Ortodox
Mesaje: 5.321
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Da, o sa se stabilieze la un nivel mult superior, cum reise din grafic.

Mai ales ca s-ar putea ca USL sa decida ca inflatia e buna pentru buget - inflatia e o forma de impozitare fara scandalurile care insotzesc de obicei cresterile de impozite.

Pai de unde sa mai scoata bani, deja s-a jumulit tot ce se putea jumuli si s-a taiat tot ce se putea taia.
Dar o devalorizare de 20% a leului inseamna practic inca un TVA.

Ce guvern ar putea rezista la ridicarea TVA -ului la 40% sa zicem?
Dar la o devaloriza de 20% a leului, romanul ofteaza, icneste si merge mai departe.


O crestere de 20% a valorii Euro inseamna ca folosind aceiasi bani imprumutati de la FMI, vor putea plati 6 pensionari in loc de 5.

Sau mai bine zis, vor plati tot 5 si banii celui de al 6lea va intra in buzunarul lor.

Sau vor putea creste pensii/salarii de bugetari cu 10%, restul de 10% intrand in buzunarul lor.

Bilantul? Salariile/pensiile de fapt vor scadea cu 10% pentru bugetari/pensionari, cu 20% pentru cei care nu traiesc de la tzatza bugetara.

Traiasca devalorizarea USLista!
Situatia din grafic era devalorizarea PDL-ista de la inceputul lui 2009. Iar sperii lumea cu o presupunere. Daca-l pastram pe Basescu si se devalorizeaza euro cu 20% ? De cand depinde euro de mentinerea sau nu a lui Basescu ?
Subiect închis

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
concurs national CMS 2012 scoala_brancoveneasca Sectiune dedicata profesorilor de religie 2 02.03.2012 14:54:31
Presedintele parlamentului din Republica Moldova:"Niciodată nu ne vom uni cu România" mihailt Generalitati 1 18.02.2010 20:45:03
Apel national C.tin Stiri, actualitati, anunturi 11 25.06.2009 08:46:15
REFERENDUM sa cerem! C.tin Stiri, actualitati, anunturi 48 07.04.2009 09:26:00
pt national vs. Saurian Generalitati 0 22.11.2007 13:31:18