Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #11  
Vechi 18.10.2009, 11:18:38
truthtostone's Avatar
truthtostone truthtostone is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 12.10.2008
Religia: Ortodox
Mesaje: 249
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Makavelli Vezi mesajul
Nu ne adanceste in paranoia teoria conspiratiei pentru ca e ceva real indiferent ce cred majoritatea. Si e facuta de "cei de sus" sa para ceva foarte ridicol incat sa para doar o legenda. Si cu rugatu neincetat... hai sa fim seriosi... asta nu opreste deloc toate rautatile ce se intampla sub ochii nostrii. Mai bine ati fi cu ochii in 4 decat sa ziceti ca nu e asa... poate pana la urma e.
Nu ne rugam ca sa nu se intample,ne rugam ca atunci cand se intampla,sa nu "fim loviti pe neasteptate".
Am specificat clar in post ca trebuie avuta grija mare,sa nu ne pierdem timpul cercetand 1000 de teorii (din care 2-3 au baza).Nu e bine sa ramanem indiferenti,dar nu e bine nici sa cadem in extrema cealalta,aceea de "detectivi ai conspiratiilor".Sper ca m-am facut inteles.
__________________
Nu îi spune Lui Dumnezeu cât de mari sunt problemele tale.Spune-le problemelor tale cât de mare este Dumnezeu.
Reply With Quote
  #12  
Vechi 18.10.2009, 14:25:25
Atreides's Avatar
Atreides Atreides is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 28.09.2009
Locație: București
Religia: Ortodox
Mesaje: 151
Implicit

Citat:
În prealabil postat de florina_drossu Vezi mesajul
Din toate aceste ecuatii l-ati scos tocmai pe Dumnezeu. Un parinte spunea foarte bine ca diavolul nu umbla de capul lui, ci face doar cat ii ingaduie Dumnezeu. Ca daca ar fi dupa diavol, intr-o secunda ar nimici tot.
Deci Dumnezeu si Satana sunt mana in mana?Sau Satana lucreaza pt. Dumnezeu:D?
__________________
Nihil sine Deo!
Reply With Quote
  #13  
Vechi 18.10.2009, 14:56:43
Bastet's Avatar
Bastet Bastet is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Mesaje: 66
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
hai sa fim destepti! (sau sa ne dam destepti)
Încearcă, dacă ții neapărat.

Citat:
<<<<1. de ce mai folosești Internetul?
2. de ce nu te deranjează camerele de supraveghere?
3. de ce nu te deranjează GPRS-ul?
4. de ce nu te deranjează telefoanele mobile (majoritatea operatorilor de telefonie mobilă oricum știu zona aproximativă în care te afli, cît timp îți ții telefonul deschis)?>>>
.................................................. .................................................. ...................
Intrebarile astea ti le-ai pus si tie?
Nu, pentru că eu nu am apucături maniaco-depresive pe un fundal de paranoia alimentată de teoria conspirației, ca autorul primei postări.
Reply With Quote
  #14  
Vechi 18.10.2009, 15:00:02
Raphael14 Raphael14 is offline
Banned
 
Data înregistrării: 25.08.2009
Mesaje: 8
Smile

Si daca anul viitor ar incepe un razboi mondial ce am putea noi face, ca simpili observatori?
Eu as sta si as privi lucrurile din mai multe perspective(si probabil ca m-as ascunde undeva pana se termina razboiul)
Dar voi ce ati face?
Hai sa cautam un loc sigur de ascunzis sa nu fim "nepregatiti".
Eu propun sa ne ducem in pestera aia ciudata din apropierea comunei Limanu ,la doar cativa kilometri de Mangalia(un coleg si bun prieten de al meu a venit cu alta parere si a zis ca noi,romanii, ar trebiu sa plecam in PESTERA MUIERII)
Alte propunerii?
Reply With Quote
  #15  
Vechi 18.10.2009, 15:04:47
valeria85
Guest
 
Mesaje: n/a
Unhappy

Criza asta economica i-a cam tampit pe multi! DAca America e in criza, nu inseamna ca toata lumea tre sa crizeze! Logic privind, daca o tara are probleme economice, vor fi destui care le vor exploata din plin. De exemlu o companie falimentara isi va vinde bunurile ramase in preturi de nimic, si in felul asta alte companii se vor intari!

Ideea ar fi urmatoarea:'Hai sa panicam piata international, caci dupa aproximativ 3 ani de criza, vom avea MONOPOL'. Toti se vor ingramadi sa vanda tot la mai putin de jumatate din pret si se vor alege cu hartii! Multi oameni vor fi concediati, deci se vor multumi cu salarii de nimic, numai sa-si gaseasca o slujba noua...

De exemplu Romania noastra: e crizata de mult, atat din puct de vedere economic, cat si social, dar investitorii straini se ingramadesc...De ce credeti ca am fost primiti in EU, din mila? Hai sa fim seriosi!!! Romanii inca nu au drept de lucru in Europa, dar restul europenilor au cam toate drepturile in Romania. Noi suntem privit ca ciuma in tarile lor, iar ei ca regi in a noastra! Avem preturile la nivel european, dar salariile la nivelul tarilor de lumea a 3-a ...Deci de crizele noastre, se bucura altii din plin!

Asa ca daca vom continua sa le dam apa la moara cu criza lor, nu vor avea cu cine sa lupte intr-un potential razboi...De fapt razboiul a inceput de mult, dar e un razboi psihologic pe care il castiga fara oponenta. Ca vb aia mare: da la gloata paine si circ...
Reply With Quote
  #16  
Vechi 18.10.2009, 15:08:34
Bastet's Avatar
Bastet Bastet is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Mesaje: 66
Implicit

Citat:
În prealabil postat de valeria85 Vezi mesajul
Romanii inca nu au drept de lucru in Europa, dar restul europenilor au cam toate drepturile in Romania. Noi suntem privit ca ciuma in tarile lor
Depinde de la stat la stat. Majoritatea însă, judecîndu-ne după bunul renume pe care îl avem, a decis să ne aplice politica de neîncredere pe perioada maxim admisă.

Ce înseamnă asta? 7 ani. România a intrat în UE în 2007. Cei 7 ani de „probe” sînt împărțiți în trei tranșe: 2+3+2. Ideea e că în cel mai rău caz, în 2014 vei putea merge în orice țară din UE fără să ți se mai ceară permis de muncă.

Nu că ar fi imposibil de obținut acum, dar e, oricum, hîrțogăraie în plus.
Reply With Quote
  #17  
Vechi 18.10.2009, 16:27:54
marioad24's Avatar
marioad24 marioad24 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 24.02.2009
Locație: bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 161
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru marioad24 Send a message via Skype™ to marioad24
Implicit tu ai alte apucaturi....n'asa?

tu ai alte apucaturi....n'asa?

Citat:
În prealabil postat de Bastet Vezi mesajul
Încearcă, dacă ții neapărat.



Nu, pentru că eu nu am apucături maniaco-depresive pe un fundal de paranoia alimentată de teoria conspirației, ca autorul primei postări.
__________________
Cu noi este Dumnezeu,
Intelegeti neamuri si va plecati
Caci cu noi este Dumnezeu
Reply With Quote
  #18  
Vechi 18.10.2009, 21:22:15
Bastet's Avatar
Bastet Bastet is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Mesaje: 66
Implicit

Citat:
În prealabil postat de marioad24 Vezi mesajul
tu ai alte apucaturi....n'asa?
Îhî, așa-i. Am ciudatul obicei de a opune rațiunea zvonurilor și afirmațiilor bombastice.
Reply With Quote
  #19  
Vechi 19.10.2009, 00:23:21
andreicozia andreicozia is offline
Banned
 
Data înregistrării: 23.02.2009
Locație: Hristos, Budha, Mohamed, Krisna, iubire, pace
Religia: Ortodox
Mesaje: 4.810
Implicit

Eistein zicea ca al treilea va fi cum va fi dar in al 4-lea razboi mondial SIGUR ne vom bate cu doar bete
Reply With Quote
  #20  
Vechi 19.10.2009, 00:32:25
Bastet's Avatar
Bastet Bastet is offline
Member
 
Data înregistrării: 17.10.2009
Mesaje: 66
Implicit

Citat:
În prealabil postat de andreicozia Vezi mesajul
Eistein zicea ca al treilea va fi cum va fi dar in al 4-lea razboi mondial SIGUR ne vom bate cu doar bete
Clar.

Iar Stephen Hawking sfătuia foarte serios omenirea să facă bine și să încerce să iasă în spațiu pînă la sfîrșitul secolului al XXII-lea, că altfel el nu ne vede prea bine.

Pace!
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare


Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Al treilea razboi mondial?Rusia e vinovata de drama Poloniei? tigerAvalo9 Generalitati 95 20.12.2013 08:19:09
Foarte important si foarte grav ... mc2009 Homosexualitatea 28 01.06.2011 19:28:25
Vine al treilea razbel mondial! mihailt Generalitati 81 18.10.2010 17:31:18
In curand vom primi binecuvantarea Domnului!!! vama9 Nunta 7 03.05.2010 15:34:17