Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 21.07.2017, 01:05:29
SerOund SerOund is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.07.2017
Mesaje: 31
Implicit

Jocurile nu sunt interesante ,dar...
Nu ai cum sa zici ca nu iti inmoaie putin inima asta https://youtu.be/SQFkmh5zRwc?t=24 sau asta https://youtu.be/v17eOPB016w?t=96 care m-am impresionat ,cum s-a riscat ca ei sa plece. Si faza asta aproape mi-a activat glandele lacrimale https://youtu.be/VvlOtAyYHw0?t=527 . E imposibil sa nu fii curios care e faza si cum s-a ajuns acolo.
Reply With Quote
  #42  
Vechi 21.07.2017, 02:56:35
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Nu e greu de ghicit cum ai ajuns TU aici..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #43  
Vechi 21.07.2017, 02:57:38
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SerOund Vezi mesajul
Ca designer sunt ok ,
Adica mediocru?

Citat:
programator trebuie sa invat ,dar am timp.
Zici tu.. in timp ce de 10x mai mult timp irosesti aiurea fara nici un beneficiu practic.

Ba pe undeva poate se poate vorbi de anti-beneficii ca sa zic asa..

Serios, mai ai timp sa te intalnesti cu oameni reali? Si aveti despre ce vorbi? Altceva decat faze din jocuri..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 21.07.2017, 03:18:29
SerOund SerOund is offline
Member
 
Data înregistrării: 09.07.2017
Mesaje: 31
Implicit

Citat:
În prealabil postat de AlinB Vezi mesajul
Adica mediocru?

Zici tu.. in timp ce de 10x mai mult timp irosesti aiurea fara nici un beneficiu practic.

Ba pe undeva poate se poate vorbi de anti-beneficii ca sa zic asa..

Serios, mai ai timp sa te intalnesti cu oameni reali? Si aveti despre ce vorbi? Altceva decat faze din jocuri..
Esti chiar sa nu zic cum daca faci parte din oamenii care trebuie sa caute ceva benefic in absolut orice. Tocmai azi am mers 3 ore la bicicleta :)

Last edited by SerOund; 21.07.2017 at 03:35:05.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 21.07.2017, 11:29:01
M.Andronic M.Andronic is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 26.06.2017
Mesaje: 10
Implicit

stie cineva cum stergi un thread? cred ca mai mult bine ar iesi daca toata cearta asta s-ar opri decat daca ar continua.
Reply With Quote
  #46  
Vechi 02.08.2017, 15:28:01
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de SerOund Vezi mesajul
Esti chiar sa nu zic cum daca faci parte din oamenii care trebuie sa caute ceva benefic in absolut orice. Tocmai azi am mers 3 ore la bicicleta :)
Pai asta este ceva benefic. Dar nu era bine daca aveai si minus 6 ore de jocuri pe calculator?
Ai fi avut 3 ore in plus cu bicicleta si inca 3 pentru programare..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 02.08.2017, 15:28:59
AlinB AlinB is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 29.01.2007
Religia: Ortodox
Mesaje: 20.084
Implicit

Citat:
În prealabil postat de M.Andronic Vezi mesajul
stie cineva cum stergi un thread? cred ca mai mult bine ar iesi daca toata cearta asta s-ar opri decat daca ar continua.
Nu e cearta, e o discutie din care oricine poate invata, tu mai ales ca ai intrebat..
__________________
Suprema intelepciune este a distinge binele de rau.
Reply With Quote
  #48  
Vechi 04.08.2017, 01:40:45
Iorest Iorest is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 04.08.2016
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.949
Implicit

.............................
__________________
„Că s-a întărit mila Lui peste noi și adevărul Domnului rămâne în veac.” Ps.116, v.2.

Last edited by Iorest; 13.04.2018 at 17:58:19.
Reply With Quote
  #49  
Vechi 07.08.2017, 09:13:33
AGabriela AGabriela is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 18.12.2011
Locație: Ploiesti/Bucuresti
Religia: Ortodox
Mesaje: 253
Implicit

Citat:
În prealabil postat de M.Andronic Vezi mesajul
stie cineva cum stergi un thread? cred ca mai mult bine ar iesi daca toata cearta asta s-ar opri decat daca ar continua.
Draga M.Andronic...la voluntariat te-ai gandit? Avand mult timp liber, in loc sa il pierzi cu jocuri/filme, ti-ai putea folosi timpul ajutand pe ceilalti: o batrana care nu isi poate face cumparaturile, voluntariat la o asociatie non-profit etc. Exista multe avantaje in voluntariat: faci oamenii fericiti, aduci multumire sufletului, poti invata lucruri noi care sa iti ajute si tie si celorlalti in viitor, poti lega prietenii trainice etc. Daca locuiesti intr-un oras mare, voluntariatul este foarte accesibil. Succes!
Reply With Quote
  #50  
Vechi 05.11.2017, 09:35:14
TIMOTEI MONAHUL TIMOTEI MONAHUL is offline
Junior Member
 
Data înregistrării: 27.09.2017
Mesaje: 9
Implicit Dragul meu

In zilele noastre inca de la varste foarte mici copii avand acces la internet si multe surse de informare vin in contact cu informatii care denatureaza dreapta judecata, starnesc simtiri ale trupului care risca sa devina patimi si distorsioneaza perceptia unor lucruri si valori ce ar trebui sa serveasca drept far calauzitor in viata.
Singurul sfat pe care as putea sa ti-l dau ar fi sa nu abandonezi doua lucruri esentiale care vor reusi sa te mentina pe un fagas normal: Vorbirea cu Dumnezeu adica RUGACIUNEA si masura impreuna cu prudenta in tot ceea faci adica CUMPATAREA. Acestea socotesc eu ca te vor ajuta chiar si de vei gresi sa te indrepti mai lesne.
In rest traieste-ti viata alaturi de familie si prieteni pe care prieteni sa ii alegi cu grija si sa ii tii aproape doar pe cei capabili sa vada atunci cand in spatele unui zambet de fatada este tristete. Incearca sa nu ai asteptari prea mari de la altii pentru ca dezamagirile sa nu fie pe masura. Invata si fa ceea ce iti place cu pasiune indiferent de ce vor altii. Asculta sfaturile si ia-le in considerare atunci cand crezi ca sunt bune si te ajuta. Fii milostiv si ajutator, inconjoara-te si ofera lucruri si fapte frumoase si recompensa va fi pe masura.
Pace, bucurii, sanatate si mantuire!
+Timotei M
Reply With Quote
Răspunde

Thread Tools
Moduri de afișare