Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Generalitati > Generalitati
 
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #13  
Vechi 23.02.2010, 16:49:04
anaana71's Avatar
anaana71 anaana71 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 06.11.2009
Religia: Ortodox
Mesaje: 670
Trimite un mesaj prin Yahoo pentru anaana71
Implicit

Citat:
În prealabil postat de adrian010155 Vezi mesajul
Dragii mei, nu vreau sa supar pe nimeni, dar simt nevoia sa intervin si sa va rog sa ascultati cuvintul preotului, in Sfanta Biserica, pentru ca numai preotul are har de la Dumnezeu sa dea poporului buna invatatura. Preotul invata in numele lui Hristos, Care a venit in lume in numele Tatalui. Nu va lasati ametiti de cel care vine in numele lui. Daca omul acela este intr-adevar cu sufletul la Dumnezeu, sa ne bucuram pentru el insa, nu stiu cum sa spun in asa fel incat sa nu deranjez, cel care traieste in sfintenie nu organizeaza adunari in care isi striga credinta de o maniera oarecum ciudata, ci mai curand roseste chiar si atunci cand isi spune lui insusi ca este credincios, pentru ca nu cumva sa se mandreasca facand o astfel de marturisire in propria intimitate.
eu ma duc la biserica, din cand in cand citesc sau ascult ce spun marii nostri duhovnici, citesc din Sfanta Scriptura, dar asta nu inseamna ca nu ma mai uit la un film, teatru, o conferinta de-a lui Dan Puric. fiecare avem discernamant ca sa nu confundam un artist cu un preot.
__________________
Inimă curată zidește intru mine, Dumnezeule și duh drept înnoiește întru cele dinlăuntru ale mele.
Reply With Quote
 



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
Dan Puric Agkelos Generalitati 37 08.02.2014 01:01:54
conferinte mirela.b Generalitati 0 09.07.2011 17:42:43
Interviu cu Dan Puric Daniel777 Stiri, actualitati, anunturi 0 03.12.2010 22:53:51
Dan Puric peps Generalitati 0 01.03.2009 22:44:57