Forum Crestin Ortodox Crestin Ortodox
 
 


Du-te înapoi   Forum Crestin Ortodox > Despre Forum > Reguli generale de utilizare a forumului
Răspunde
 
Thread Tools Moduri de afișare
  #41  
Vechi 30.01.2012, 13:20:38
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
pentru ca la nivel de guvern aceste fonduri se deturneaza, dar asta nu inseamna ca medicul dvs. sau al meu nu-si face datoria asa cum poate.
subscriu. nu o data am fost primita fara programare, in sistem de urgente ptr ca micutul meu avea o problema urgenta. Cum de asemenea au fost dati cand a trebuit sa astept destul peste programare, ca urgentele erau luate inainte. Personal, sunt foarte multumita de medciul meu de familie si atitudinea lui.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #42  
Vechi 30.01.2012, 14:25:03
zaharia_2009's Avatar
zaharia_2009 zaharia_2009 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 05.07.2009
Locație: Romania
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.239
Implicit

Citat:
În prealabil postat de lore86 Vezi mesajul
subscriu. nu o data am fost primita fara programare, in sistem de urgente ptr ca micutul meu avea o problema urgenta. Cum de asemenea au fost dati cand a trebuit sa astept destul peste programare, ca urgentele erau luate inainte. Personal, sunt foarte multumita de medciul meu de familie si atitudinea lui.
O sa vina si vremea cind starea aceasta de automultumire generala se va sterge cu totul din viata cotidiana ca si cind nu ar fi existat nici o data !
Bine este ca acele vremuri sa va prinda pregatita pt. a nu imbraca intelegerea si amocul celor care astazi isi duc neajunsurile si tilhariile la care altii ii obliga .
Dar pina atunci bucurati-va , sunteti inca o fericita !
__________________
Credinta dreapta este medicamentul cel mare si cel dintii al mintuirii !- Sf. Maxim Marturisitorul .
Reply With Quote
  #43  
Vechi 30.01.2012, 16:08:56
roxanapopa70 roxanapopa70 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2008
Mesaje: 102
Implicit

si eu sint multumita de dr de familie,de citiva dr si asistente de la chirurgie si de la orl.dar oameni corecti ca ei sint cazuri rare.aici vb de cei incorecti care ii depasesc numeric pe cei buni.ce e de facut?nu am auzit inca pozitia bisericii.
Reply With Quote
  #44  
Vechi 30.01.2012, 16:12:13
Profetul de carton Profetul de carton is offline
Banned
 
Data înregistrării: 13.12.2011
Mesaje: 1.282
Implicit

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
aici vb de cei incorecti care ii depasesc numeric pe cei buni.
este exact invers, cei corecti sunt majoritari fatza de cei incorecti ! "incorectitudinea" unora este exact neputinta de a va servi pe dvs. insa datorita sistemului defectuos si nu datorita caracterului.
Reply With Quote
  #45  
Vechi 30.01.2012, 16:21:10
roxanapopa70 roxanapopa70 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 03.12.2008
Mesaje: 102
Implicit

probabil nu traiti in romania.repet singura solutie este sa ma plimb cu camera ascunsa prin spital,ca oricum tb sa ma operez
Reply With Quote
  #46  
Vechi 30.01.2012, 16:56:53
romanbun romanbun is offline
Member
 
Data înregistrării: 20.05.2011
Mesaje: 95
Implicit

Profetul de carton
Dumneavoastra PUTETI sa ma credeti PE CUVANT ca DIN EXPERIENTA BOLILOR MELE medicii buni sunt PUTINI? Cand zic buni ma refer mai mult la rezultatele obtinute si ceva mai putin la caracterul oamenilor. Dar si la caracter!
Doamne-ajuta! Am fost in mai multe orase si spitale sau cabinete private din tara, nu numai pentru mine, ci si pentru altii.
Sotia mele a facut o infectie de la colonoscopie, printre altele...Majoritatea infectiilor cu Pseudomonas aeruginosa sunt dobandite in spital. SIC!

Last edited by romanbun; 30.01.2012 at 17:00:02.
Reply With Quote
  #47  
Vechi 30.01.2012, 17:35:45
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de zaharia_2009 Vezi mesajul
O sa vina si vremea cind starea aceasta de automultumire generala se va sterge cu totul din viata cotidiana ca si cind nu ar fi existat nici o data !
Bine este ca acele vremuri sa va prinda pregatita pt. a nu imbraca intelegerea si amocul celor care astazi isi duc neajunsurile si tilhariile la care altii ii obliga .
Dar pina atunci bucurati-va , sunteti inca o fericita !
sunt convinsa ca asa e. Incerc sa ma pregatesc ptr asa ceva, punandu-mi mai ales nadejdea in Dumnezeu. Sper sa nu vina curand vremurile alea.
M-am confruntat cu nemultumirile din sistemul medical, din fericire nu cu urmari foarte grave. Consider ca e prea multa mizerie in jur ca sa mai rascolesc in ea. In definitiv sunt satula de rautati si lucruri facute asa cum nu trebuie: medicii iubitori de bani, preoti fara randuiala, crestini ortodocsi care sunt filosectari, sectari,oamenii ultrapreocupati de razboiul masonic starnit impotriva omenirii, rautate, invidie, mandrie. Sunt satula! asa ca am facut setari sa dau ignor si sa vad partea buna a lucrurilor, nu de alta dar altfel ajung iar pe mana domnilor in alb scotandu-mi fierea sau mai stiu eu ce.

Cred ca a venit vremea sa platim cele 22 milioane de prunci avortati inregistrati oficial in ultimii 23 de ani.
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #48  
Vechi 30.01.2012, 17:40:05
lore86's Avatar
lore86 lore86 is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.05.2009
Locație: timisoara
Religia: Ortodox
Mesaje: 2.203
Implicit

Citat:
În prealabil postat de Profetul de carton Vezi mesajul
este exact invers, cei corecti sunt majoritari fatza de cei incorecti ! "incorectitudinea" unora este exact neputinta de a va servi pe dvs. insa datorita sistemului defectuos si nu datorita caracterului.
incep sa cred fie ca nu traiti in Romania, fie ca aveti intersectie de drumuri extrem de rar cu sistemul medical din spitale, fie sunteti o persoana influenta, cunoscuta si atunci nu prea aveti cum sa vedeti realitatea, deoarece intrati mereu inaintea celorlalti si poate beneficiati si de rezerva. Una e sa nu vrei sa vb despre lucrurile astea. alta e sa bagi capul ca strutul in nisip si sa spui: eu nu vad nimic, nu-i asa!
__________________
Cred, Doamne, ajuta necredintei mele!
Reply With Quote
  #49  
Vechi 30.01.2012, 19:58:51
guardian knight's Avatar
guardian knight guardian knight is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 10.02.2011
Locație: Cluj-Napoca
Mesaje: 897
Implicit

Citat:
În prealabil postat de roxanapopa70 Vezi mesajul
ok.alta solutie ar fi privatizarea.dar tb sa mai platim ceva sau deconteaza CAS tot?ca daca tb sa mai platim cu chitanta ma refer,tot ce saraci vor avea de suferit.nu am vazut pozitia bisericii fata de fenomenul spaga in spital.chiar nu e nici un preot pe forum?mai intru pe net incepand de vineri seara.
problema e foarte simpla, insa guvernul nu a stiut sa o explice ;

acuma fiecare platin cas-ul, cca cam 55 lei, asta e asigurarea de baza, ce va ramane la fel !
ne asigura impotriva bolilor generale care pot sa apara !

ceea ce aduce in plus, sistemul de sanatate al lui basescu, e ca : cine vrea cand e internat mancare la pat de 10 feluri, si servicii de tip hotel de 4 tele in spitale,si vrea analize rapide, trebuie sa-si faca o asigurare in plus, fata de cea de baza, evident mai scumpa !

totul e f simplu,dar lumea ,nu a intles, si nici guvernul nu a explicat ,vina lui,si o merita !
Reply With Quote
  #50  
Vechi 30.01.2012, 20:13:46
costel's Avatar
costel costel is offline
Senior Member
 
Data înregistrării: 21.09.2006
Mesaje: 4.827
Implicit

Pentru mine a da spaga echivaleaza cu a incalca niste regului: sa intri in fata celor ce stau la rand, sa inchei un contract tu, nu altii, iar daca e cu statul si la un pret cu mult peste cel real ... Si in toate aceste cazuri spaga nu e ceva crestinesc.

Dar mai sunt oameni care multumiti de cum a decurs o operatie ii ofera medicului in semn de multumire o suma de bani. Si fac acest lucru nu pentru ca li s-a cerut. Aici eu nu mai vad a fi spaga. Bine ar fi ca medicul sa nu-i primeasca, iar cel care a avut posibilitatea sa ofere acea suma, sa o daruiasca celor in diferite nevoi.
Reply With Quote
Răspunde



Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimele Postari
"Fiul Omului" - "Cel Vechi de zile" Daniel 7,13 georgeval Din Vechiul Testament 25 25.10.2016 06:31:20
Ce considerati despre "Misquoting Jesus"/"Forged" de Bart Ehrman Ciprian Mustiata Teologie si Stiinta 8 19.12.2012 16:12:08
Am nevoie de "putin" ajutor ! - Va rog nu treceti "peste" - Nu am liniste de o luna! valentinalogo Preotul 28 06.06.2010 07:26:42